DAJ CYNK

Windows 10 otrzymuje możliwość przypisania karty graficznej do konkretnej aplikacji

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 13092

Windows 10 Build 2019 trafił do uczestników programu Windows Insider. Jedną z nowości są nowe ustawienia grafiki.

Windows 10 Build 20190 da użytkownikom możliwość łatwiejszego i lepszego kontrolowania ustawień graficznych. Będzie można łatwiej dostosować je do oczekiwanych efektów. Teraz gdy chcesz zagrać w grę mającą większe wymagania, w panelu wybierasz najwyższą wydajność - i gotowe. Ale teraz, gdy korzystasz z laptopa, na którym masz oprócz układu graficznego kartę graficzną, będzie można przypisać aplikacje do wybranego układu. Opcja ta w wersji testowej nazywa się "Specific GPU". Na rozwijanej liście widać wszystkie dostępne podzespoły, odpowiadające za grafikę - wybiera się najodpowiedniejszy do planowanych zadań.

Zobacz także: Windows 10: pokazano proponowane zmiany schowka, Menedżera zadań oraz panel emoji

Ta opcja będzie również bardzo praktycznym rozwiązaniem dla komputerów stacjonarnych z więcej niż jedną kartą graficzną. W praktyce, mając laptopa z kartą graficzną, można np. ustawić używanie Chrome z wbudowanym układem graficznym (np. Iris), a uruchamianie programu graficznego z kartą Nvidia. To pomysłowe rozwiązanie na zapewnienie sobie maksymalnej wydajności przy danej aplikacji.

A przy okazji - ma zostać wprowadzone także nowość związana z aktualizacjami systemu. Microsoft planuje informować o wprowadzonych zmianach za pomocą okienka, które będzie pokazywać się po pierwszym uruchomieniu zaktualizowanego systemu. Jednak tej opcji nie ma jeszcze w wydaniu testowym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: bongkarn thanyakij/Pexels, Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest

Przewiń w dół do następnego wpisu