DAJ CYNK

Nowy Xbox ma za mało pamięci masowej? Seagate przygotował rozwiązanie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3399

Xbox Series X i S karta rozszerzeń Seagate

Dla zapalonych graczy pojemność dysku SSD w najnowszych konsolach Microsoftu jest bardzo mała. Rozwiązaniem tego problemu jest karta rozszerzeń firmy Seagate o pojemności 1 TB.

W zasadzie w przypadku każdej współczesnej konsoli do gier, zarówno firmy Microsoft czy Sony, dosyć szybko okazuje się, że zamontowany wewnątrz urządzenia dysk jest za mały. Nadchodzący Xbox Series X ma dysk SSD o pojemności 1 TB, podczas gdy jego tańszy "brat" Xbox Series S ma zaledwie 512 GB przestrzeni na gry (i nie tylko).

Zobacz: Rusza przedsprzedaż konsol nowej generacji Xbox Series X i Xbox Series S
Zobacz: Xbox Series X - nową konsolę Microsoftu można już zobaczyć na żywo w Polsce

Rozwiązaniem powyższego problemu jest karta rozszerzeń. Taką przygotowała firma Seagate, znana z produkcji dysków HDD i SSD do komputerów. Seagate Storage Expansion Card do Xbox Series X|S ma wbudowaną pamięć flash typu PCIe Gen4x2 NVMe o pojemności 1 TB. Wadą tego rozwiązania dla wielu osób może być cena, sięgająca niemal połowy kosztu zakupu Xboxa Series X - 1059 zł. W porównaniu z ceną konsoli to dużo (wiadomo, producent zarabia na grach, a nie na sprzęcie), ale mimo wszystko jest to cena porównywalna z dyskami SSD o podobnych osiągach.

Seagate Storage Expansion Card do Xbox Series X|S

Zobacz: Microsoft Surface Sparti to mały laptop, konkurujący z Chromebookami
Zobacz: Microsoft Surface Book 3 - najlepszy laptop, jaki trafił w moje ręce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Seagate, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu