DAJ CYNK

Sony też chce mieć swoje drony

Michał Świech

Sprzęt

Sony Airpeak dron

Sony planuje wejść na kolejny rynek. Tym razem będą to drony. Tak przynajmniej wynika z danych na temat projektu Airpeak.

Drony z kamerą to jeden z tych gadżetów, których popularność w ostatnim czasie wzrosła wręcz skokowo. Niestety, oznacza to też, że bardziej przyjrzeli się im rządzący. Stąd nasze doniesienia na temat wprowadzanej rejestracji dronów. Rynek dronów jest obecnie podobnie jak rynek smartfonów zdominowany przez producentów z Chin. Nie znaczy to jednak, że nie planuje się na nim pojawić nikt nowy. Japoński Sony prowadzi projekt Airpeak, który ma być dużym krokiem naprzód właśnie w tym segmencie rynkowym.

Pierwsze produkty będące efektem tego programu mają trafić na rynek w 2021. O ile nie stwierdzono dokładnie, czy projekt dotyczy dronów, czy tylko kamer, to Sony wcześniej złożył już wniosek patentowy dotyczący projektu swojego drona. To dość znacząco sugeruje, w którym kierunku idą prace. Japończycy nie zamierzają jednak konkurować ceną z chińskimi producentami. Ich egzemplarze mają być skierowane przede wszystkim na rynek profesjonalny. Sony szczególnie uważnie patrzy na przemysł rozrywkowy.

Zobacz: Masz drona z kamerą? Wkrótce będziesz musiał go zarejestrować
Zobacz: Sony rezygnuje z modelu Xperia 10 II Plus

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena