DAJ CYNK

Razer prezentuje: bezprzewodowe flagowce

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2641

BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro i BlackWidow V3 Pro - zapamiętaj te nazwy. To najnowsze flagowce firmy Razer, które mogą spodobać się nie tylko graczom.

Skąd pomysł, aby w tym samym czasie wprowadzić na rynek aż trzy urządzenia bezprzewodowe? Jak tłumaczy Alvin Cheung, Senior Vice President w dziale Peripherals Business Unit firmy Razer:

Za każdym razem, gdy wprowadzamy na rynek nowy produkt, wielu fanów prosi nas też o wersję bezprzewodową. Wdrażając wiodącą w branży technologię bezprzewodową HyperSpeed do trzech naszych najpopularniejszych urządzeń peryferyjnych do grania, odpowiadamy na apel społeczności o całkowicie bezprzewodową konfigurację - bez kompromisów w zakresie wydajności rozgrywki.

BlackWidow V3 Pro

BlackWidow V3 Pro (zdjęcie powyżej) to najnowsze uzupełnienie znanej rodziny BlackWidow oraz pierwsza bezprzewodowa klawiatura do gier Razera. Wykorzystuje technologię bezprzewodową HyperSpeed, może pracować na jednym ładowaniu do 200 godzin i ma ulepszone przełączniki mechaniczne Razera - Yellow (z nową, przezroczystą osłoną) z podświetleniem Chroma RGB oraz dwuwarstwowe klawisze z tworzywa ABS. Każdy przełącznik cechuje się żywotnością do 80 milionów kliknięć. Całość oparto na aluminiowej ramie. Dodatkową zaletą są dedykowane klawisze multimedialne z wielofunkcyjnym cyfrowym pokrętłem. Klawiatura BlackWidow została wyposażona w pluszową podpórkę pod nadgarstek. Ponadto można podłączyć ją do wielu urządzeń za pośrednictwem HyperSpeed Wireless, za pomocą odłączanego kabla USB-C lub sparować przez Bluetooth z maksymalnie 3 urządzeniami.

DeathAdder V2 Pro

DeathAdder zadebiutował w 2006 roku i od tego czasu sprzedał się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Jest to to najpopularniejsza linia gamingowych myszek Razera. Doczekał się bardzo oczekiwanej aktualizacji - wersja V2 Pro wspiera technologia HyperSpeed Wireless, dzięki czemu oferuje 3 tryby łączności. W trybie Bluetooth może pracować do 120 godzin, w trybie HyperSpeed do 70 godzin, można też podłączyć myszką przez kabel Speedflex. Całość waży 88 gram i zachowuje ergonomiczny kształt poprzednika. Ma jednak ulepszone przełączniki optyczne Razera drugiej generacji - mają zapewniać wyraźniejsze i wyczuwalne kliknięcia bez niepożądanych dwuklików. Charakteryzują się żywotnością do 70 milionów kliknięć - najwięcej na rynku.

DeathAdder V2 Pro ma osiem  programowalnych przycisków - ich modyfikacje dokonywane są za pomocą Razer Synapse 3. Wbudowa pamięci umożliwia zapisanie do 5. Myszka jest kompatybilna z Razer Mouse Dock Chroma (ładowarka, sprzedawana oddzielnie).

BlackShark V2 Pro

BlackShark V2 Pro to zestaw słuchawkowy, wyposażony w 9,9 mm mikrofon superkardioidalny Razer HyperClear. Słuchawki korzystają z przetworników TriForce Titanium 50 mm, które zadebiutowały w BlackShark V2. Wyposażono je jednak w dodatkową komorę głośnika, dzięki czemu BlackShark V2 Pro mają zapewniać jeszcze czystszy i wyraźniejszy dźwięk. Częstotliwości ze wszystkich zakresów, od wysokich po niskie, zostały indywidualnie dostrojone, aby uzyskać większą klarowność tonów wysokich, bogaty środek pasma i mocny bas. THX Spatial Audio zapewnia 360-stopniowy dźwięk oraz predefiniowane profile do gier.  Dzięki poprawionej izolacji głosu oraz eliminacji większej ilości szumów płynących z tyłu i boków, a także zwiększonej czułości dla lepszego przenoszenia niskich częstotliwości oraz zoptymalizowanej konstrukcji, dającej dodatkową przejrzystość i usprawnione zbieranie głosu, mikrofon ma być niezawodny przy grach online.

Zestaw BlackShark V2 Pro waży zaledwie 320g i ma zamkniętą konstrukcję muszli słuchawkowej z poduszkami pokrytymi sztuczną pluszową skórką, co zapewnia doskonałą pasywną redukcję szumów i blokuje niepożądane dźwięki z zewnątrz. Wewnątrz znajdziemy miękkie nauszniki z pianki z pamięcią kształtu, które znacznie zmniejszają siłę nacisku wywieranego na głowę. Poduszki oraz pałąk korzystają z FlowKnit - oddychającej tkaniny, która ogranicza pocenie się i gromadzenie się ciepła w punktach styku.

Ceny i dostępność

Wszystkie nowe urządzenia będą dostępne 22 września na stronie Razer.com i u autoryzowanych sprzedawców. Sugerowane ceny:

  • BlackShark V2 Pro - 199,99 euro
  • DeathAdder V2 Pro - 149,99 euro
  • BlackWidow V3 Pro - 149,99 euro

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu