DAJ CYNK

NVIDIA dba o posiadaczy 10-letnich kart. AMD może się uczyć

Przemysław Banasiak

Sprzęt

NVIDIA dba o swoich. Pojawiły się poprawki do kart z 2012 roku

Jesteś posiadaczem starszej karty graficznej NVIDIA GeForce? W takim razie pojawiły się dla Ciebie nowe sterowniki. Zdecydowanie warto je pobrać i zainstalować.

 

Aktualnie w sklepach znaleźć możemy karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 oraz AMD Radeon RX 6000. Są to generacje NVIDIA Ampere i AMD RDNA2, które debiutowały w dwóch ostatnich latach. W domowych komputerach znajdą się jednak również starsze układy.

Sterowniki z poprawkami noszą oznaczenie 473.47

Mowa nie tylko o poprzedniej generacji, ale seriach debiutujących dobrych kilka lat temu. W końcu mało kto wyrzuca sprawny sprzęt, zwłaszcza jeśli ten spełnia oczekiwania użytkownika. Tym samym wiele osób nadal korzysta z GeForce'ów 600 i 700 czy Radeonów 200. Dzisiaj skupimy się na dwóch pierwszych seriach.

NVIDIA nieoczekiwanie wydała wczoraj nowe sterowniki dla kart graficznych, które debiutowały w 2012 i 2013 roku. Mowa o seriach GeForce 600 i 700 opartych na architekturach Fermi, Kepler i Maxwell. Jest to o tyle zaskakujące, że oficjalne wsparcie wstrzymane zostało wraz z oprogramowaniem o numerze 470.

NVIDIA dba o swoich. Pojawiły się poprawki do kart z 2012 roku

Powód? Chęć poprawy bezpieczeństwa swoich konsumentów. Zieloni wykryli i postanowili załatać szereg luk bezpieczeństwa. Trzy z nich sklasyfikowane zostały w CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) na więcej niż 7 w 10-stopniowej skali. Mogą więc stanowić poważne zagrożenie.

NVIDIA dba o swoich. Pojawiły się poprawki do kart z 2012 roku

Posiadacze kart graficznych NVIDIA GeForce GT(X) 600 i 700 powinni pobrać najnowsze sterowniki z oznaczeniem 473.47 z oficjalnej strony producenta (KLIK).

Zobacz: AMD śmieje się z NVIDII. Chodzi o wydajność kart graficznych
Zobacz: Karty GeForce RTX 4000 zaoferują dwa razy większą wydajność

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NVIDIA, ShutterStock

Źródło tekstu: TechpowerUP, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu