DAJ CYNK

LG na CES 2020 - inteligentne pralki, lodówki i nowe telewizory

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5855

Dzisiaj swoją konferencję prasową na CES 2020 miał koreański LG. Firma zwykle znajduje się nieco w cieniu większego Samsunga, jednak dzisiaj spróbowała ona zostać gwiazdą dnia. Zaprezentowała ona swoje propozycje na nasze lodówki, pralki, telewizory i klimatyzatory.

Prawdziwą gwiazdą dzisiejszej konferencji LG był Jean-Francois Gagne, który stoi na czele związanego z LG Element AI. Czebol postanowił sięgnąć po pomoc sztucznej inteligencji właściwie wszędzie. W klimatyzatorach ThinQ znajdzie się funkcja wykrywająca ilość osób w pomieszczeniu i dostosowująca do tego swoje działanie. Odkurzacz R9 będzie się z kolei uczył na własnych błędach. Będzie on wykrywał gdzie dokładnie wcześniej utknął i modyfikował swoje ruchy tak, by uniknąć takich sytuacji.

Potem miejsce na scenie zajęli Gail Conroy i Brandt Varner, którzy są odpowiedzialni za artykuły gospodarstwa domowego. Zaprezentowali oni funkcje pralki ThinQ Washer, która będzie sama wykrywać materiał ubrań i dostosowywać do niego pranie. Urządzenie będzie też wykrywało błędy użytkownika, takie jak np. użycie za dużej ilości proszku i zaraz go o tym powiadomi. LG szykuje też lodówkę InstaView Door-in-Door, która będzie sama produkować lód.

Nie można jednak zapomnieć o telewizorach. W ofercie LG pojawił się telewizor OLED 4K o przekątnej 48 cali. Koreańczycy zaprezentowali także swoje telewizory 8K, z których największy będzie miał przekątną 88 cali. Telewizory LG będą współgrały z Apple TV i będą wyróżniały się Filmmaker Mode. Pozwoli on na oglądanie filmów jak najbardziej zbliżonych do tego, jak wyglądały one przed procesem postprodukcji.

Zobacz LG patentuje pokrowiec ze składanym ekranem
Zobacz LG V60 ThinQ 5G z podwójnym ekranem zadebiutuje na MWC 2020
Zobacz LG G8 ThinQ otrzymuje Androida 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: lg, cnet,wł

Przewiń w dół do następnego wpisu