DAJ CYNK

Twój laptop się przegrzewa? Możesz to zmienić za kilka złotych

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Twój laptop się przegrzewa? Możesz to zmienić za kilka złotych

Masz laptopa? Twój procesor lub karta graficzna przegrzewają się podczas grania lub pracowania? Czyszczenie nie pomaga? Jest inne rozwiązanie!

 

Obecne laptopy potrafią często oferować wydajność identyczną do komputerów stacjonarnych. Zarówno gdy mowa o grach, jak i programach. Fizyki jednak nie da się oszukać. Mniejsza obudowa to i zdecydowanie mniej miejsca na układy chłodzeni CPU i GPU. A mniejszy radiator to i wyższe temperatury podzespołów.

Natec Oriole to cicha podkładka chłodząca dla laptopów

Jeśli kupiłeś wydajną jednostkę, która ma problem z przegrzewaniem to jest na to rozwiązanie. Entuzjaści rozbierają laptopy, modyfikują wnętrze (np. lapping) i zmieniają pastę oraz termopady. Co jednak ma zrobić zwykły Kowalski? Prócz regularnego czyszczenia warto sięgnąć po podkładkę chłodzącą.

Firma Natec poinformowała właśnie o rozszerzeniu swojego portfolio o model Oriole. Jest to podstawka chłodząca przeznaczona dla laptopów o przekątnej ekranu do 17,3 cala. Wyposażona została w aż trzy wentylatory 120-milimetrowe o wydajności do 70 CFM, które dysponują niebieskim podświetleniem LED.

Twój laptop się przegrzewa? Możesz to zmienić za kilka złotych

Opisywana podkładka chłodząca jest cicha - mowa o maksymalnie 1280 RPM, a całość dopełnia trzystopniowa regulacja obrotów na minutę oraz regulacja nachylenia. Użytkownik ma do dyspozycji dwa porty USB typu A, a w zestawie znajduje się też przejściówka z USB typu C na USB typu A.

Twój laptop się przegrzewa? Możesz to zmienić za kilka złotych

Natec Oriole lada moment trafi do polskich sklepów. Sugerowana cena ma wynosić zaledwie 89 złotych.

Zobacz: Intel Core i9-13900K zaoferuje taktowania nawet do 6500 MHz
Zobacz: Tak wygląda polski dysk SSD nowej generacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Natec

Źródło tekstu: oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu