DAJ CYNK

Dell Latitude 3210 i Chromebook 3100 - niedrogie laptopy do nauki w domu

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1255

Dell Chromebook 3100

Wśród nowości firmy Dell zaprezentowanych podczas targów CES 2021 pojawiły się dwa niedrogie laptopy dedykowane uczniom, korzystającym z komputera do zdalnego nauczania. Mowa o modelach Dell Latitude 3210 oraz Dell Chromebook 3100.

Dell Latitude 3210 to niewielki laptop typu 2-w-1. Został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 11,6" oraz szeroką gamę procesorów Intel Core Pentium Silver oraz Celeron. Oprócz tego na użytkowników czeka do 16 GB RAM, od 64 do 256 GB przestrzeni dyskowej oraz łączność Wi-Fi 6.

Jak łatwo się domyślić, nie jest to demon szybkości, a sprzęt przeznaczony raczej do podstawowy zastosowań biurowych. Producent celuje z nim przede wszystkim w uczniów i studentów, którzy dodatkowo docenią długi czas pracy na jednym jednym ładowaniu oraz wytrzymałą konstrukcję, która powinna be problemu przetrwać upadek z biurka lub zalanie napojem.

Laptop trafi do sprzedaży już 19 stycznia w cenach zaczynających się od 429 dolarów (ok. 1600 zł).

W podobnym duchu utrzymana jest druga nowość amerykańskiego producenta - Dell Chromebook 3100. Ponownie mamy do czynienia z niewielkim laptopem wyposażonym w ekran 11,6", jednak tym razem o klasycznej konstrukcji i z Chrome OS na pokładzie. Jego głównymi atutami mają być niska cena oraz obsługa łączności LTE.

Sercem nowego Chromebooka ma być dwurdzeniowy procesor Intel Celeron. Do tego możemy liczyć na maksymalnie 4 GB RAM i 16 lub 32 GB pamięci eMMC. Urządzenie ma trafić do sprzedaży wiosną tego roku.

Zobacz: Acer Chromebook Spin 514 - nowy, bardziej wytrzymały i z procesorem AMD na pokładzie
Zobacz: Google: Chrome OS z Dark Mode. Chromebook nie wypali oczu nocą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Dell

Źródło tekstu: Dell

Przewiń w dół do następnego wpisu