DAJ CYNK

Tani laptop dla ucznia? Acer TravelMate B3 i Spin B3 od kwietnia w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2870

Acer TravelMate Spin B3 rysowanie

Acer ma nowe propozycje dla uczniów - tanie laptopy TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3. Są one lekkie i mobilne, a jednocześnie wytrzymałe. Urządzenie oferują też przyzwoity czas pracy na baterii, sięgający 12 godzin.

Acer TravelMate B3 - laptopy gotowe na szkolne wyzwania

Klasyczny TravelMate B3 oraz konwertowalny TravelMate Spin B3 są zgodne z amerykańskim standardem MIL-STD 810G, charakteryzując się podwyższoną odpornością na upadki oraz zalanie. Urządzenia zostały poddane serii testów, w tym między innymi testom upadku z wysokości około 122 cm oraz zalania klawiatury 330 ml płynu. Laptopy zostały wyposażone w wytrzymałą na nacisk pokrywę matrycy oraz obudowę ze wzmocnionymi krawędziami i gumowymi wstawkami.

Zobacz: Test laptopa Acer Swift 5 - pionier ultrabooków wagi lekkiej to mocny zawodnik
Zobacz: Asus: Jaki będzie laptop przyszłości? Tajwański producent pyta o to Polaków

Laptopy oferują do 12 godzin pracy bez konieczności podłączania zasilania, dzięki czemu mogą się dobrze sprawdzić się w szkołach lub na uczelniach. Sprawne wykonywanie zadań ma tu zapewniać zastosowanie jednego z najnowszych procesorów Intel z serii Pentium lub Celeron.

Acer TravelMate B3 - widok ogólny

TravelMate Spin B3 - wszechstronne urządzenie do nauki

TravelMate Spin B3 to wszechstronne urządzenie, pozwalające adaptować się do różnych szkolnych wyzwań. Laptop oferuje cztery tryby pracy. W pierwszym wykorzystywane są zewnętrzne monitory, w drugim obraz wyświetlany jest na wbudowanym ekranie, a pozostałe to tryb "namiotu" oraz tryb tabletu. Ostatni może się przycdać na przykład w przypadku zajęć wymagających wykorzystania pisma odręcznego. Co istotne, TravelMate Spin B3 wykorzystuje protokół Wacom Active ElectroStatic (AES) i jest wyposażony w rysik.

Acer TravelMate Spin B3 widok ogólny - tryb namiotu

Zintegrowany ze szkolnym środowiskiem

Środowisko szkolne bądź uczelniane to nie tylko uczniowie oraz studenci, dlatego laptopy TravelMate B3 i TravelMate Spin B3 zostały wyposażone także w rozwiązania, które ułatwiają pracę zarówno nauczycielom, jak i szkolnym pracownikom IT. Zalicza się do nich na przykład wskaźnik stanu naładowania baterii, umieszczony na pokrywie matrycy. Dzięki temu nauczyciel może szybko sprawdzić, które laptopy uczniów są bliskie rozładowania.

Zobacz: Acer TravelMate X5 to całe 980 gramów laptopa z wysokiej półki
Zobacz: Dell zintegruje laptopy z iPhone'ami

Nowe laptopy Acera są wyposażone w kilka rodzajów portów, pozwalających na połączenie ze światem zewnętrznym i innymi urządzeniami. Są wśród nich:

  • RJ-45 (Ethernet),
  • dwa porty USB 3.2 Gen. 1,
  • HDMI,
  • USB 3.1 Gen. 2 typu C (w przypadku niektórych modeli).

Dostępność w Polsce i ceny dla szkół

Laptopy Acer TravelMate B3 (B311) oraz Acer TravelMate Spin B3 (Spin B311) będą dostępne w Polsce od kwietnia 2020 roku w cenie, odpowiednio, od 999 zł i od 1499 zł.

Źródło tekstu: Acer

Przewiń w dół do następnego wpisu