DAJ CYNK

Windows znów się psuje. Wydano ostrzeżenie

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Oryginalny pendrive Windows

Masz problem z aktualizacją Windowsa? Nie tylko Ty.

Microsoft powiadomił o błędzie aktualizacji systemu Windows od wersji 8.1 po najnowszą wersję 11, zarówno na desktopie, jak i na serwerach. Objawem jest błąd o numerze podanym poniżej.

Windows Update Error 0x800f0922

Microsoft przeanalizował błąd i dotarł już do jego przyczyny. Windows ma problemy z instalacją aktualizacji zabezpieczeń dla Secure Boot DBX, oznaczonej numerem: KB5012170. Spokojnie, pozostałe łatki instalują się raczej bez problemów. Możesz więc bez obaw ściągać poprawki wydane w sierpniowy Patch Tuesday dla swojego systemu z okienkami.

Zobacz: Windows 10 i aktualizacja z piekła rodem. Nie waż się jej instalować

Na wspomniany problem też jest pewna rada. Jako doraźny środek Microsoft zaleca aktualizację UEFI komputera. W tym celu najlepiej udać się na stronę producenta laptopa lub płyty głównej peceta. Jest duża szansa, że po aktualizacji UEFI łatka KB5012170 zainstaluje się bez problemów.

Microsoft informuje ponadto, że programiści już pracują nad naprawieniem błędu aktualizacji Secure Boot DBX. Poprawka trafi do Windows Update, ale nie wiemy jeszcze kiedy.

Zobacz: Windows 11 zaraz wyskoczy z lodówki. Tak się nie da żyć!

Na marginesie warto dodać, że Microsoft równolegle pracuje nad rozwiązaniem problemu z plikami w formacie XPS. Przeglądarka tych dokumentów na Windowsie 10 i Windowsie 11 przestała radzić sobie ze znakami wykraczającymi poza znaki z alfabetu łacińskiego. Program XPS Viewer pożera ponad 2 GB RAM-u, aż nieoczekiwanie zakończy pracę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Własne

Przewiń w dół do następnego wpisu