Spotify będzie jeszcze droższy? Ale da dużo w zamian

Do Spotify mogą trafić nie tylko remiksy, oparte na sztucznej inteligencji, ale także nowy plan premium. Zakłada się, że będzie on dużo droższy od dotychczasowego. 

Anna Kopeć (AnnaKo)
4
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Spotify będzie jeszcze droższy? Ale da dużo w zamian

CEO Spotify, Daniel Ek pod koniec zeszłego roku ujawnił, że początkowo zapowiadany Spotify Hi-Fi, zadebiutuje wkrótce jako Spotify Super Premium. Ale nie zamierza na tym poprzestać.

Dalsza część tekstu pod wideo

Spotify Pro

Według doniesień Spotify pracuje obecnie nad jeszcze droższym planem Music Pro z ekskluzywnymi dodatkami, który prawdopodobnie wymusi podwyżkę cen. Opłata miesięczna ma urosnąć o 6 dolarów (23,80 zł). Music Pro ma zapewnić dużo więcej niż tylko wysokiej jakości dźwięk. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojawi się jeszcze w tym roku. 

Bloomberg podaje, że Music Pro może zostać wyposażone w narzędzie AI do miksowania utworów, jednak szczegóły dotyczące ceny i premiery są jeszcze trzymane w tajemnicy. Jeśli plotka by się potwierdziła, to oznaczałoby, że użytkownicy mogliby łączyć utwory różnych artystów, aby tworzyć własne miksy. 

Ale to nie koniec planowanych zmian. Spotify rozważa wprowadzenie dodatkowych udogodnień dla kupujących bilety na koncerty, szczególnie jeśli w grę wchodzą przedsprzedaże i bilety VIP. Rozpoczęły się nawet rozmowy z promotorami, sprzedawcami biletów oraz wytwórniami. Prace nad ulepszeniami tego typu są jeszcze na wczesnym etapie, ale jest to jasny kierunek zmian. 

Spotify chce zaoferować coś dla każdego, zarówno dla zwykłych słuchaczy, jak i zagorzałych audiofilów. Chce dodać do aplikacji funkcje, które nie dość, że przyciągną nowych użytkowników, to jeszcze dadzą powody, aby zostać, tym dotychczasowym.