DAJ CYNK

Microsoft szykuje dużą aktualizację pakietu Office - co się zmieni?

Henryk Tur

Aplikacje

Najpopularniejszy pakiet świata - czyli MS Office - czekają wkrótce pewne zmiany. A dzięki edycjom dla Insiderów wiemy, czego się po nich spodziewać.

Podobnie jak w przypadku systemu Windows 10, także Office ma swój program Insider. Jeśli dołączysz do niego - masz nieco wcześniej wszystkie nowości i poprawki, jednak musisz mieć na uwadze ryzyko, że nie wszystko może działać optymalnie. Najnowsza edycja Office dla Insiderów przynosi nowości w najpopularniejszych aplikacjach pakietu, czyli Word, PowerPoint, Excel i Outlook. Dla wszystkich zostały wprowadzone nowe ustawienia tematu, które mają współgrać z ustawieniami Windows 10. Czyli - jeśli używasz systemu w trybie ciemnym, aplikacje automatycznie dopasują się do niego. Aktualizacja wprowadza także nową funkcję - możliwość zapisania kształtu jako grafiki, dzięki czemu łatwiej kopiować go i wklejać w dokumenty i prezentacje. Można będzie dzięki temu zapisywać jako obrazy ramki z tekstem. Pojawią się także bardziej zaawansowane funkcje sprawdzania pisowni.

W PowerPoincie będzie można zwiększyć transparentność tła przy tworzeniu GIF-ów w prezentacjach (opcja znajduje się przy opcji "Eksportuj"), Excel zyska nowe narzędzie wizualizacji, dzięki któremu łatwiej będzie robić tabele i wykresy z danych wprowadzonych do arkusza. Można je potem podejrzeć w Visio i dodatkowo edytować. Outlook czeka sporo zmian na lepsze: pojawi się wbudowany translator, ulepszony mechanizm sprawdzania pisowni oraz sugestii, a także możliwość zapisywania ustawień w chmurze. Ponadto otrzymamy nową kartę profilową oraz rozszerzone możliwości wyszukiwania w archiwach online. A kiedy? Uczestnicy programu Insider już korzystają z tych możliwości, pozostali otrzymają je w najbliższym czasie.

Zobacz: Nie płać za Photoshopa czy Office - sprawdź darmowe alternatywy popularnych programów

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Latest

Źródło tekstu: Windows Latest