DAJ CYNK

Revolut znika z rynku. Odpowiadamy, co się stanie z klientami

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Revolut robi wielką rewolucję. Odpowiadamy, co się stanie z klientami

Revolut znika z rynku? I tak, i nie. Do historii odchodzi Revolut jako „instytucja obsługująca elektroniczne instrumenty płatnicze”. Fintech zostanie zastąpiony przez pełnowymiarowy Revolut Bank. Tam też trafią wszyscy dotychczasowi klienci. Migracja kont odbędzie się 1 lipca 2022 roku.

„Przenosimy Cię do Revolut Bank” – e-mail z takim tytułem trafił dziś do klientów fintechu w Polsce. Revolut informuje w nim o zmianach, jakie czekają klientów od 1 lipca. Będą się one także wiązać z nowymi regulaminami.

Nasza licencja bankowa dla UE została niedawno przedłużona, co umożliwia nam świadczenie usług płatniczych i depozytowych za pośrednictwem Revolut Bank UAB. Łączymy Revolut Payments UAB z Revolut Bank UAB, aby zagwarantować klientom nieprzerwany dostęp do nowych, ekscytujących produktów

– wyjaśnia fintech w komunikacie.

Co się stanie z moim kontem Revolut?

Konta użytkowników, korzystających z usług płatniczych Revolut Payments zostaną przeniesione do Revolut Bank i staną się ich kontami bieżącym. Obecny numer IBAN klienta nie ulegnie zmianie. Nowe konto bieżące w Revolut Banku posłuży do wykonywania płatności i przechowywania środków, tak jak miało to miejsce dotychczas.

Środki na bieżącym koncie Revolut oraz na rachunku depozytów płatnych na żądanie zostaną objęte systemem gwarancji depozytów do kwoty 100 tys. euro

Osoby, które korzystają z innych usług lub produktów oferowanych przez Revolut Payments, dalej będą miały do nich dostęp, ale już pod szyldem Revolut Bank. 

Pewne zmiany obejmą jednak usługi ubezpieczeniowe, które dostępne będą w nowej formie. Firma podjęła współpracę z nowym brokerem ubezpieczeniowym — Revolut Insurance Europe UAB. Od 1 lipca nowy broker będzie dostarczać klientom informacje na temat ich ochrony ubezpieczeniowej na co dzień i ubezpieczenia podróżnego.

Revolut przekonuje, że pomimo zmian strukturalnych w ubezpieczeniu zakres i warunki ochrony pozostaną niezmienione. Klient nie musi podpisywać żadnych nowych dokumentów ubezpieczeniowych ani wprowadzać zmian w dotychczasowych dokumentach. Zmiana brokera ubezpieczeniowego nie wiąże się też z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Po połączeniu Revolut Bank będzie także przetwarzał dane osobowe klientów.

Zobacz: Revolut Bank dostępny dla wszystkich Polaków

A co z płatnymi planami Revolut?

Od 1 lipca za płatne plany Revolut Plus, Premium i Metal również będzie odpowiadał Revolut Bank. 

Wprowadzone zmiany wymagają też niewielkich modyfikacji regulaminów produktów Revolut. Nowe wersje Regulaminu kont osobistych oraz Regulaminu planów Plus, Premium i Metal wejdą w życie 1 lipca 2022 roku. Jeśli z powodu wprowadzonych zmian użytkownik dotychczasowej oferty podejmie decyzję o zamknięciu swojego konta, może to zrobić przed tym terminem. Brak informacji o zamiarze zamknięcia konta przed 1 lipca oznacza, że klienci znają i akceptują zmiany.

Zobacz: Revolut Bank wydaje już karty kredytowe
Zobacz: Revolut Bank daje kredyty do 50 tysięcy i wydłuża okres bez odsetek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Revolut

Źródło tekstu: Revolut