DAJ CYNK

Autopay integruje się z e-TOLL i ułatwia przejazdy płatnymi drogami

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

Autopay e-Toll integracja płatne drogi

Autopay umożliwia już opłacanie przejazdu na państwowych płatnych drogach. Rozwiązanie to zostało właśnie udostępnione dla klientów biznesowych. Jednocześnie trwają prace, by klientom indywidualnym udostępnić tak zwany bilet autostradowy.

Autopay to system do szybkich płatności, dzięki któremu kierowcy od 2019 roku mogą automatycznie, bez zatrzymywania się przy bramkach, opłacać przejazdy na autostradzie AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Od 23 września tego roku za pomocą Autopay kierowcy mogą regulować płatności także za przejazdy drogami publicznymi objętymi systemem poboru opłat e-TOLL (w tym autostrady A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica). Tym samym Autopay staje się najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym wygodne płatności za przejazd państwowymi i koncesjonowanymi odcinkami autostrad w Polsce.

Zobacz: Autopay i NaviParking nawiązują współpracę. Parkowanie powinno być teraz wygodniejsze
Zobacz: Autopay wkracza na Litwę - właśnie otrzymał licencję

W pierwszej kolejności usługa Autopay jest dostępna dla firm, w tym dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Wynika to z faktu, że e-TOLL jest przeznaczony przede wszystkim dla pojazdów ciężkich (powyżej 3,5 tony), zobowiązanych do opłacania tak zwanego e-myta.

Autopay w prostych krokach

Aby móc automatycznie opłacać przejazd za pomocą Autopay na płatnych drogach, należy wejść na stronę autopay.pl/e-toll, skonfigurować konto firmowe w ramach Autopay Flota oraz zgłosić pojazdy, które mają zostać włączone do systemu e-TOLL. Chcąc korzystać z automatycznych rozliczeń za pomocą Autopay, zgłoszone pojazdy muszą posiadać tzw. OBU (urządzenie pokładowe podłączane do akumulatora, zapalniczki lub stacyjki pojazdu).

Podczas rejestracji w systemie Autopay Flota, należy ustanowić zabezpieczenie na swoim koncie (jako wpłatę pieniężną). Po przejazdach wystawiane będą noty obciążeniowe za każdy przejazd, podobnie jak w rozwiązaniach znanych choćby z kart flotowych. Rozliczenia z systemem e-TOLL za pośrednictwem Autopay odbywają się w pełni automatycznie.

Z Autopay regularnie korzysta już 700 tysięcy kierowców - a są to nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy czy kierowcy aut służbowych. Naszym celem jest, by Autopay stał się w pełni kompleksowym systemem umożliwiającym kierowcom aut osobowych i ciężarowych, w pełni automatyczne płacenie za przejazdy wszystkimi płatnymi odcinkami dróg w Polsce, zarówno koncesjonowanymi jak i państwowymi.

– powiedział Miłosz Kurzawski, członek zarządu Autopay Mobility


Rejestracja do systemu e-TOLL za pomocą Autopay Flota oraz rozliczanie opłat za pomocą Autopay niesie szereg korzyści dla przedsiębiorców i właścicieli flot. Oprócz możliwości automatycznego poboru opłat za niemal każdy odcinek płatnej drogi w Polsce jest to także między innymi otrzymywanie zbiorczych faktur za wszystkie opłacone przejazdy, dostęp do rozbudowanych raportów, tańsze przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków oraz możliwość odliczenia od podatku do 500 zł od każdego zarejestrowanego w e-TOLL pojazdu.

Autopay dla kierowców indywidualnych

System e-TOLL umożliwia także uiszczanie opłat drogowych przez kierowców pojazdów osobowych. Zgodnie z planem, od 1 grudnia 2021 roku otwarte zostaną wszystkie bramki na płatnych odcinkach państwowych autostrad A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica, czyli nie będzie już możliwe wnoszenie opłaty za przejazd przy punktach poboru opłat. Oznacza to, że kierowcy aut lekkich będą płacili za przejazd przy użyciu aplikacji e-TOLL lub kupując wcześniej bilet autostradowy.

Aktualnie zespół Autopay pracuje nad rozwiązaniem dla biletu autostradowego, czyli nad opcją dla klientów indywidualnych. Szczegóły usługi będą podane do wiadomości późną jesienią tego roku.

Jak działa e-TOLL?

E-TOLL to następca systemu poboru opłat viaTOLL, dobrze znanego polskim kierowcom ciężarówek. Z systemu e-TOLL korzystać mają zarówno kierowcy pojazdów ciężkich, jak i aut osobowych. Celem nowego systemu jest usprawnienie przejazdu po wybranych odcinkach dróg poprzez wyeliminowanie konieczności uiszczania opłat na bramkach oraz popularyzację elektronicznych płatności za autostrady.

Działanie systemu e-TOLL oparte jest na technologii pozycjonowania satelitarnego. System wyznacza pozycję użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic. Aby dane lokalizacyjne trafiły do systemu, auta zobowiązane są do skorzystania z jednego z kilku dostępnych rozwiązań:

  • aplikacji mobilnej Ministerstwa Finansów e-TOLL PL, dostępnej na telefony z systemem Android i iOS,
  • lokalizatora fabrycznie zamontowanego w pojeździe, czyli tzw. ZSL (Zewnętrznego Systemu Lokalizacyjnego),
  • urządzenia pokładowego, tzw. OBU (On Board Unit).

Korzystanie z e-TOLL wymaga rejestracji w systemie oraz akceptacji regulaminu. Dla większości właścicieli firm transportowych i przewozowych przejście na e-TOLL wiąże się także z wymianą urządzeń pokładowych (certyfikowanych przez Ministerstwo Finansów). Wymianę urządzeń należy dokonać do końca września 2021 roku, gdy przestanie działać stary system viaTOLL.

Zobacz: Blinkee udostępnia płatności PayPal
Zobacz: Za koncerty na Eventim.pl zapłacisz z odroczeniem dzięki PayPo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: A. Witwicki / gliwice.eu

Źródło tekstu: Autopay

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Alior Bank
Pożyczka Internetowa
RRSO: 9,04%Kwota do zapłaty: 5 698,02 zł

Rata: 158,28 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Kredyt Gotówkowy "Czyste Powietrze"
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 5 799,65 zł

Rata: 161,10 zł

Darmowa porada
ING Bank Śląski
Superpożyczka (bez ubezpieczenia)
RRSO: 11,01%Kwota do zapłaty: 5 849,59 zł

Rata: 162,49 zł

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,2%

Darmowa porada
Alior Bank
Kredyt Inwestycyjny
Prowizja: 150 złWaluta: PLN, EUR, USD, CHF, GBPOkres: maks. 20 lat

Marża: od 0,5%

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Crédit Agricole
Konto dla Ciebie GO!
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-3 zł

Odbierz 100 zł KieszonkoweGO! i kartę z wizerunkiem za FREE!
Promocja trwa do 31 sierpnia 2022 więcej» r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Nest Bank
Nest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-6 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

Santander Bank Polska
Konto Firmowe Godne Polecenia w "Promocji godnej polecenia"
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Do 31 lipca 2023 r.: "Promocja godna polecenia" polega na zwolnieniu klienta z opłat za prowadzenie więcej» rachunku bieżącego, przelewy internetowe w PLN, 10 przelewów natychmiastowych bluecash w miesiącu, wydanie i użytkowanie karty do rachunku oraz dodatkowo możliwości uzyskania do 1500 zł premii:
- do 900 zł zwrotu od transakcji (3% od łącznej wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maks. 150 zł miesięcznie przez 6 miesięcy) oraz
- 300 zł za podpisanie umowy kredytu z bankiem do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji
- 300 zł za zawarcie umowy leasingu bądź pożyczki leasingowej z Santander Leasing do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji
Warunkami uzyskania premii jest wykonanie comiesięcznych przelewów do ZUS-u na min. 200 zł oraz wyrażenie zgód na marketingowych.

Koszt miesięczny: 0 zł

Bank Millennium
Konto Mój Biznes w promocji
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/1 zł

Nawet 2000 zł w promocji:
a)do 500 zł – 5% zwrotu za płatności za ZUS przez 5 miesięcy (m więcej» ax. 100 zł miesięcznie),
b)do 500 zł - 5% zwrotu za płatności kartą debetową za paliwo na stacjach przez 5 miesięcy (max. 100 zł miesięcznie),
c)500 zł – za podpisanie umowy o Terminal płatniczy lub POS i zaksięgowanie min 1000 zł płatności,
d)500 zł – za podpisanie umowy o leasing z Millennium Leasing na kwotę min. 30 000 zł.
Promocja aktywna do do 31 grudnia lub do wyczerpania puli 4500 promocyjnych kont

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Promocją: konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata
Nnawet 1 700 zł oszczędności na pr więcej» owadzeniu i najważniejszych usługach w koncie firmowym - przez 2 lata od skorzystania z oferty nie zapłacisz nic za:
- otwarcie i prowadzenie konta
- internetowe przelewy krajowe w PLN
- wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu
- wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.
- internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii
- pierwszą kartę płatniczą (dotyczy Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna)
Dodatkowo możesz otworzyć do 5 rachunków pomocniczych mBiznes Konto Pomocnicze za 0 zł przez 2 lata oraz do nich:
- pakiet 10 internetowych przelewów krajowych w PLN
- dobrać jedną kartę debetową do wyboru Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilna za 0 zł na 2 lata do każdego rachunku pomocniczego otworzonego w promocji
- możesz otworzyć rachunki walutowe mBiznes konto walutowe dla firm w walucie EUR i/lub USD (po jednym w każdej walucie) za 0 zł przez 2 lata oraz dobrać jedną kartę walutową w zależności od waluty rachunku Visa Business USD lub Visa Business EUR za 0 zł na okres ważności karty
Promocja dostępna do 31.01.2023 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Bank BPS
World MasterCard
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 56 dni

Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania tr więcej» nsakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
VISA Gold
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 56 dni

Bezpłatne ubezpieczenie karty;
Możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta;
Możliwoś więcej» rozkładania transakcji na raty
Możliwość zamówienia dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
BPS VISA Credit
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 51 dni

Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania tr więcej» nsakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS.

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada