DAJ CYNK

Test telefonu Nokia Asha 200

29.09.2012

Dodane przez: Arkadiusz Dziermański

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 25686

Nokia Asha 200 to kolejny już przedstawiciel serii kierowanej do młodych użytkowników, który trafił w moje ręce. Największymi zaletami telefonu, które wysuwają się na pierwszy plan, jest obsługa dwóch kart SIM jednocześnie i sprzętowa klawiatura QWERTY. Asha 200 jest najmniej zaawansowanym przedstawicielem serii, co nie znaczy, że najgorszym. Z doświadczenia wiem jednak, że często najsłabsze modele z danej serii okazują się urządzeniami najbardziej udanymi.

Nokia Asha 200 to kolejny już przedstawiciel serii kierowanej do młodych użytkowników, który trafił w moje ręce. Największymi zaletami telefonu, które wysuwają się na pierwszy plan, jest obsługa dwóch kart SIM jednocześnie i sprzętowa klawiatura QWERTY. Asha 200 jest najmniej zaawansowanym przedstawicielem serii, co nie znaczy, że najgorszym. Z doświadczenia wiem jednak, że często najsłabsze modele z danej serii okazują się urządzeniami najbardziej udanymi. Czy tak jest w tym przypadku? Przekonajmy się.

Zestaw

W typowym dla Nokii, czerwono niebieskim pudełku obok telefonu znajdziemy standardowy zestaw dla modeli z niższej półki cenowej. Obok telefonu jest to jednoczęściowy zestaw słuchawkowy, ładowarka z cienką końcówką Nokii i zestaw instrukcji. Przyczepić się muszę do wykonania samego pudełka, a konkretnie sposobu jego klejenia. Jest to już któraś z kolei Nokia, której pudełko nie wytrzymało trudów transportu i dosłownie rozkłada się w rękach. Wystarczyłoby tu tylko trochę więcej kleju, którego użyte są dosłownie śladowe ilości.

Wygląd zewnętrzny

Asha 200 to jednobryłowa konstrukcja o wymiarach 115,4 x 61,1 x 14 mm, standardowych dla telefonów z obudową "typu BlackBerry". Telefon bez problemów mieści w dłoni i łatwo można go obsłużyć jedną ręką. Masa urządzenia wynosi 105 gramów, dzięki czemu telefon nie jest ciężki, ale też nie zapomnimy, że mamy go w kieszeni. Największą część przedniego panelu zajmują: wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala oraz pełna, dzielona w poziomie, klawiatura w układzie QWERTY. Pomiędzy nimi umieszczono klasyczny manipulator kierunkowy, dwie "słuchawki", dwa klawisze skrótów: wiadomości i menu kart SIM oraz dwa przyciski funkcyjne. Te ostatnie rozmieszczono skrajnie, co wymaga odrobiny przyczajenia, ponieważ zazwyczaj są one umieszczone nad klawiszami "słuchawek" i początkowo często miałem problemy z szybkim zlokalizowaniem ich. Nad ekranem połyskuje napis Nokia, a nad nim umieszczono głośnik rozmów. Na wysokości dolnego rzędu klawiatury, na lewo od niego, znajduje się otwór mikrofonu, co wymusza od nas trzymanie telefonu przy prawym uchu. Na prawym boku urządzenia mamy, zakryte zaślepkami, gniazdo na drugą kartę SIM i kartę pamięci microSDHC (do 32GB). Na górnej krawędzi znajdują się trzy gniazda: ładowania, Jack 3,5 mm i microUSB. Lewy bok i dolna krawędź są pozbawione dodatkowych elementów. Tył urządzenia zawiera obiektyw aparatu fotograficznego, srebrny napis Nokia, otwory głośnika zewnętrznego i na samym dole nazwę modelu: Nokia 200.

Telefon wykonany jest w całości z plastiku. Matowego i dobrze znoszącego próby zarysowania na bokach i krawędziach oraz śliskiego i połyskującego na przednim panelu i tylnej klapce. Ten typ materiału bardzo łatwo zbiera odciski palców, a jeszcze szybciej pokrywa się rysami. Rysy wywołuje praktycznie wszystko - od odkładania telefonu na blat, po wkładanie go do kieszeni spodni. Dużo lepiej wypada spasowanie elementów, które stoi na bardzo dobrym poziomie. Nie znajdziemy tu ponadprogramowych szczelin, nic nie trzeszczy pod naciskiem. Aż ciśnie się na usta: jak nie tania Nokia.



Komentarze
Zaloguj się
18. ~NIK
0

2013-04-30 14:48:11

Telefon do kitu, mam używam i niebawem wymienię

Odpowiedz

17. ~Bartek
0

2012-10-02 11:34:35

@16. Nie

Odpowiedz

16. ~gosc
0

2012-09-30 17:21:25

czy korzystanie z internetu na jednej karcie rowniez powoduje niedostepnosc na drugiej simce?

Odpowiedz

15. ~
0

2012-09-30 08:56:45

Poza standaryzacją ładowarek na USB, producenci powinni ustadaryzować także jakiś standard importu i eksportu kontaktów z pamięci telefonów. By można było je mieć zawsze w sensownym formacie np csv,txt

Odpowiedz

14. ~Barte
1

2012-09-29 23:13:39

Żenujący jest poziom czepialskich komentarzy ze strony domniemanych użytkowników. Telefon za kwotę 290 zł z QWERTY i DUAL SIM a ludzie oczekujecie funkcji jak w laptopie za 3 tyś zł. Z racji na poziom konsumpcji się widzę w główkach poprzewalało .... I to porządnie. Wadą jest to, że jak Ci siądzie telefon to z dwoma kartami i musisz mieć dwie kolejne komórki - no ludzie ... Nie wiem czy płakać czy śmiać się czy zesr.... Absurd goni żenadę a ta doprowadza do opadających dłoni. Jak tak Wam wszystko nie pasuje - to weźcie zapracowany narodzie kolejny kredyt konsumpcyjny i sobie kupcie Galaxy SIII albo iPhone 5. Multimilionerzy się ukazują w kraju POPiS''u ...

Odpowiedz

13. ~lastomek
0

2012-09-29 21:36:47

Niestety łyżka dziegciu: Używałem tego aparatu - początkowo sam się słyszałem w słuchawce, po aktualizacji oprogramowania często moi rozmówcy słyszeli pogłos. Ponadto fatalna sprawa z kontaktami - ponad 700 w telefonie i niestety aparat sortuje je albo po nazwisku albo po imieniu (nie wyszukuje tak jak większość aparatów z systemem). Ponadto po dwóch miesiącach przy nagrzaniu (wystarczyło trochę na słońcu, ponosić w kieszeni lub by poleżał w samochodzie na słońcu podczas jazdy) telefon się zawieszał - jedyne co pomagało to wyjęcie baterii i ponowne jej włożenie ... niestety po 10 sek rozmowy kolejny zwis. Z raco go nie polecam. Będąc za granicą musiałem kupić dwa podstawowe aparaty by mieć kontakt "ze światem". TO KOLEJNY MINUS DUAL SIMA - jak Ci się popsuje to musisz mieć dwa telefony zastępcze. Mam jeszcze dwie te słuchawki ale użytkujące je osoby oddały i wzięły aparaty posiadane wcześniej. Z moją po BATALII w sieci Saturn udało się doprowadzić do zwrotu $$.

Odpowiedz

12. Maniiiek
0

2012-09-29 20:55:29

@10 w Polsce i tak są tylko 900MHz i 1800MHz więc co jęczysz?

Odpowiedz

11. ~
0

2012-09-29 20:05:18

dla mnie ladowanie na USB to wielka zaleta- w wyjazdach ratuja mnie czasem ludzie na lotnisku pozyczajac swoja ladowarke ;) W hotelach, na recepcji tez zazwyczaj maja USB ;)

Odpowiedz

10. ~
0

2012-09-29 20:00:10

Telefon ciekawy, bardzo lubie takie tanie modele- sa bezproblemowe, dlugo dzialaja ale patrzac w katalogu, poczulem sie nieco zazenowany tym: GSM 900, 1800. Wbrew pozorom, pozostale dwa zakresy GSM mi sie przydaja i nie kupuje tel. z tylko tymi zakresami. Mowiac bezczelniej- Samsung czat 222 za 100 mniej ma cztery zakresy. Troche to dziwne, nie ? Ekran - mniejszy. Coz, wiekszy nie jest niezbedny- takiego telefonu uzywam do gadania i pisania smsow ( glownie ! ) Czas czuwania- taki sam. No.. w nastepnym modelu beda 4 zakresy.. poza tym telefon ok i rozwaqzyl bym zakup- gdyby nie te 2 zakresy.

Odpowiedz

0

2012-09-29 19:50:40

@6 to bateria akumulatorów jak już tak się chcesz czepiać. "akumulator" byłby wtedy gdyby był tylko jedna sztuka.

Odpowiedz

7. WitekT
0

2012-09-29 15:18:19

5: to jest nasza opinia, z którą masz prawo się nie zgadzać. Nie dajemy Ci natomiast prawa do wycieczek osobistych, bo takie komentarze uznajemy za żenujące. Co do ładowarki - tak, w momencie, kiedy wszystko jest ładowanie via microUSB to jest wada, bo jest to kolejne ładowarka i kolejne zajęte gniazdko w ścianie.

Odpowiedz

6. ~
0

2012-09-29 15:17:46

Jak zwykle klikam "Drukuj" i najpierw przewijam do sekcji "Bateria" (nb. to żadna bateria - to akumulator).

Odpowiedz

5. ~Minako Chan
0

2012-09-29 13:41:56

Szokująca jest taka maiła ilość wad...czy to na pewno telepolis? Zazwyczaj jako wady wypisujecie: marka "Nokia", logo Noki...a nie już widzę; jeżeli dla was wada to ładowanie baterii tylko za pomocą ładowarki z cienką końcówką Nokii to już wiem że jestem na telepolis :-/ ŻENADA!!!!

Odpowiedz

4. v200
0

2012-09-29 13:10:55

"Obraz jest wyraźny i nie za jasny (brakuje możliwości regulacji jasności)." Posiadam ten model od tygodnia. Oryginalnie było wgrane oprogramowanie 10.56 i również miałem echo podczas rozmów, brak regulacji jasności oraz problem z uruchomieniem poczty. Po aktualizacji do najnowszej wersji 11.81, echo zniknęło, pojawiła się kilkustopniowa regulacja jasności ekranu i poczta działa jak należy.

Odpowiedz

3. wlo
0

2012-09-29 12:27:48

Uzywam E61i od kilku lat do internetu, esemesów, maili. Ale ponieważ mam już tyle telefonów, szukam jakiegoś na 2 karty... Nie musi być wypasiony, bo to są telefony, które mają za zadanie działać w podstawowych usługach (rozmowy odbierane głównie) a nie być intensywnie używane.

Odpowiedz