DAJ CYNK

Test telefonu Nokia 6810

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 28665

Nokii w natłoku oferowanych modeli, które są bardzo do siebie podobne funkcjonalnie, a różniących się jedynie obudową, udaje zaprezentować się czasem coś ciekawego. Takimi telefonami jest seria 6800, która wyróżnia się nietypową konstrukcją klawiatury, która do gustu przypaść powinna przede wszystkim tym, którzy wysyłają dużo wiadomości. Kolejny model oznaczony został symbolem 6810, a nasza redakcja miałą właśnie przyjemność testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.

W natłoku oferowanych modeli, które są bardzo do siebie podobne funkcjonalnie, a różniących się jedynie obudową, Nokii udaje się zaprezentować czasem coś ciekawego. Takimi telefonami jest seria 6800, wyróżniająca się nietypową konstrukcją klawiatury, która do gustu przypaść powinna przede wszystkim tym, którzy wysyłają dużo wiadomości. Kolejny model oznaczony został symbolem 6810, a nasza redakcja miała właśnie przyjemność testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.

W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
stereofoniczny zestaw słuchawkowy,
płyta CD z oprogramowaniem,
instrukcja obsługi.
Standardowy zestaw w wykonaniu Nokii.

Pierwsze wrażenie - wygląd na pierwszy rzut oka nie zdradzający ciekawych możliwości telefonu. Stonowana kolorystyka, łagodne linie krawędzi, „spokojny” design. Telefon wydaje się po prostu troszkę grubszy niż zwykle – ma wymiary 119 x 55 x 23 milimetry i waży 122 gramy. Są to identyczne wymiary jak poprzednika, modelu 6800. Niby dużo, ale w pełni usprawiedliwienie biorąc pod uwagę jego nietypową konstrukcję. Brak jest wymiennej obudowy, ale trudno byłoby w tym wypadku zastosować panele.

Wyświetlacz - 128 x 128 pikseli, potrafi pokazać 4096 kolorów i, niestety, pasywna matryca. Skutkuje do widocznym opóźnieniem przy odświeżaniu ekranu, jednak widoczność przy mocnym, zewnętrznym oświetleniu jest nad wyraz dobra. Fizycznie wydaje się być większy niż w innych modelach Nokii o takiej samej rozdzielczości. W stanie czuwania może być na nim wyświetlany dowolny plik graficzny, a po pewnym okresie bezczynności dobrze widoczny, cyfrowy zegar.

Menu to typowe rozwiązanie Nokii z nowych modeli. Może wyświetlane w dwojaki sposób - albo jako grupa ikon w układzie 3 x 3, albo jako duże, typowe ikony Nokii z podpisem. Dalszy poziom to standardowa lista funkcji. Do każdej można uzyskać dostęp za pomocą skrótów klawiaturowych.

Nokia zawsze przodowała w estetyce wykonania menu, jednak ostatnimi czasy graficznie dała się wyprzedzić o całą długość konkurentom - szczególnie Samsungowi. Menu w 6810 niczym nie zachwyca i nie porywa - ot, kolorowe, statyczne ikonki wykonane bez specjalnej dbałości... Szkoda.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu