DAJ CYNK

Test telefonu Nokia 6060

Dodane przez: Łukasz Białek

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 33419

Z zainteresowaniem nasza redakcja przystąpiła do testu telefonu Nokia 6060. Owo zainteresowanie wynika z faktu, że model ten od pewnego czasu znajduje się na listach najlepiej sprzedających się telefonów (zarówno z aktywacją abonamentową jak również bez niej), o czym informowaliśmy w naszych codziennych wiadomościach. Spojrzenie na dane techniczne telefonu sprawia, że funkcje nie powalają na kolana, Nokia 6060 wydaje się mieć podstawową funkcjonalność. Jak widać po wynikach sprzedaży klienci cenią sobie ten model. Czemu tak jest? Zapraszam do lektury testu.

Z zainteresowaniem nasza redakcja przystąpiła do testu telefonu Nokia 6060. Owo zainteresowanie wynika z faktu, że model ten od pewnego czasu znajduje się na listach najlepiej sprzedających się telefonów (zarówno z aktywacją abonamentową jak również bez niej), o czym informowaliśmy w naszych codziennych wiadomościach. Spojrzenie na dane techniczne telefonu sprawia, że funkcje nie powalają na kolana, Nokia 6060 wydaje się mieć podstawową funkcjonalność. Jak widać po wynikach sprzedaży klienci cenią sobie ten model. Czemu tak jest? Zapraszam do lektury testu.W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.

Zestaw zupełnie podstawowy. W segmencie, do którego należy Nokia 6060, nie należy jednak oczekiwać zbyt wiele.Pierwsze wrażenie - Nokia po raz kolejny wprowadza na rynek telefon typu clamshell. By móc korzystać ze słuchawki, należy otworzyć obudowę – producent nie zdecydował się na drugi zewnętrzny wyświetlacz. Telefon wykonano z plastiku dobrej jakości, nic nie skrzypi, elementy są dobrze dopasowane. Otwierana obudowa sprawia wrażenie solidnej, choć w tym przypadku wiele zależy od sposobu obchodzenia się ze słuchawką. Testowany telefon miał obudowę w kolorze srebrno-czarnym.

Tym, co ma pomóc w obsłudze telefonu przy zamkniętej obudowie jest czerwona dioda w kształcie wąskiego paska, która została umieszczona na przedniej stronie. Dioda informuje o nieprzeczytanej wiadomości tekstowej, multimedialnej lub o nieodebranym połączeniu. Przy połączeniu przychodzącym dioda miga czerwonym, pulsującym światłem, może się to przydać w momencie, gdy użytkownik ma wyciszone dźwięki.

Wymiary telefonu to 85 x 44 x 24 milimetrów, a waga 92 gramy. Po otworzeniu obudowy telefon dobrze leży w dłoni.W telefonie, tak jak już wcześniej wspomniałem, jest tylko jeden wewnętrzny wyświetlacz wykonany w technologii TFT. Może pokazać 65 tys. kolorów. Jego rozdzielczość to 128 x 160 pikseli, a fizyczne wymiary 35 x 28 milimetrów. Ogólnie należy ocenić wyświetlacz na poziomie średnim. Nie można mieć wielkich zastrzeżeń do wyświetlanego obrazu. Kolory są odpowiednio nasycone i ostre, obrazowi brakuje jednak swoistej gładkości. Konkurencja radzi sobie w tym elemencie nieco lepiej, szczególnie producenci z Azji.

Wracając do kwestii zewnętrznego wyświetlacza należy wspomnieć, że półkę wyżej znajdują się takie modele jak 6101 oraz 6103, które posiadają dwa wyświetlacze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu