DAJ CYNK

Każdy kierowca powinien wozić w aucie to cacko. Słowo daję

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Silver Monkey SMA014 w ręce


Współczesne sprzęty elektroniczne, takie jak smartfon, tablet czy laptop, łączy jedna rzecz – wciąż krótko pracują na baterii, szczególnie jeśli z nich intensywnie korzystamy. Energii może w nich zabraknąć na przykład podczas podróży samochodem. Wtedy doskonałym rozwiązaniem może być odpowiednio szybka ładowarka, która spokojnie zasili laptop i smartfon jednocześnie. Takie urządzenie znajduje się w ofercie marki Silver Monkey.

Nawet 100 W z jednego portu USB-C

Ładowarka samochodowa Silver Monkey SMA014 ma wygląd typowy dla tego typu urządzeń, a jej obudowa została wykonana z czarnego plastiku, który na części chowającej się w gnieździe zapalniczki jest błyszcząca, natomiast część wystająca jest matowa. Całość ma wymiary 74 x 36 x 36 mm i waży 41 g. Dolna, węższa część, chowa się w gnieździe zasilającym w samochodzie, natomiast szersza, górna część wystaje z gniazda na około 3 cm.

Sprawdź aktualną cenę ładowarki samochodowej Silver Monkey 100W USB-C PD + USB 3.0 QC
 

Silver Monkey SMA014 w gniazdku

Na górnej powierzchni ładowarki znajdziemy dwa porty USB, jeden typu A i jeden typu C. Ten pierwszy jest podświetlony na zielono, na taki sam kolor świeci również pierścień wokół portów.

Silver Monkey SMA014 porty

Silver Monkey SMA014 widok ogólny

Zerknijmy jeszcze na specyfikację ładowarki. Ta wymaga zasilania prądem o napięciu 12-24 V, czyli takim, jaki mamy w gnieździe zapalniczki w samochodzie. Jeśli chodzi o wyjście, to w przypadku portu USB-C parametry są następujące:

  • 5 V – 3 A,
  • 9 V – 3 A,
  • 12 V – 3 A,
  • 15 V – 3 A,
  • 20 V – 5 A.

Maksymalna moc, jaką – przynajmniej teoretycznie – jesteśmy w stanie uzyskać z tego portu, wynosi 100 W. Gniazdo USB-A jest nieco słabsze, a jego parametry podawane przez producenta wyglądają tak:

  • 3,6-6,5 V – 6,5 A,
  • 6,5-9 V – 2 A,
  • 9-12 V – 1,5 A.

Z grafik w instrukcji obsługi można wywnioskować, że maksymalna moc, z której możemy skorzystać w przypadku portu USB-A wynosi 18 W.

Silver Monkey SMA014 zestaw


Gdy korzystamy z obu gniazd jednocześnie, maksymalna całkowita moc ładowarki wynosi również 100 W. Testowana ładowarka oferuje technologie Power Delivery oraz Quick Charge 3.0.

Sprawdź aktualną cenę ładowarki samochodowej Silver Monkey 100W USB-C PD + USB 3.0 QC
 

Zapraszam na kolejną stronę, gdzie znajdziesz wyniki przeprowadzonych testów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu