DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note9 - czy warto kupić?

09.08.2018

Dodane przez: Lech Okoń

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 6464

Samsung Galaxy Note9 przynosi trzy istotne zmiany: rysik z Bluetoothem, akumulator 4000 mAh i nowy podwójny aparat. Czy to wystarczająco dużo, by przekonać klientów?



Samsung Galaxy Note9 przynosi trzy istotne zmiany: rysik z Bluetoothem, akumulator 4000 mAh i nowy podwójny aparat. Czy to wystarczająco dużo, by przekonać klientów?

Samsung złapał zadyszkę



Koreański kolos wpadł w tarapaty - Galaxy S9 i S9+ nie sprzedają się tak dobrze, jak poprzednie flagowce producenta. Wina? Zbyt wtórny sprzęt względem serii S8. Chciałbym się mylić, ale podobny los czekać może Galaxy Note9. Przekonywanie się do nowości Samsunga zacznijmy od...

Ceny zależnej od wielkości pamięci



Telefon dostępny będzie powszechnie w wariancie ze 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM. Taką opcję znajdziemy u operatorów, jak i we wszystkich sklepach z elektroniką. Natomiast na wyłączność sieci sklepów MediaExpert dostępny będzie też wariant urządzenia z aż 512 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB pamięci RAM.

  • 4299 zł kosztuje opcja 6/128 GB,
  • 5399 zł kosztuje opcja 8/512 GB.

Te ceny są koszmarne. Dzięki ci Apple i Huawei (Porsche Design) za tę dodatkową półkę cenową telefonów. 5000+ półką dla rozrzutnych. Z drugiej strony, 0,5 TB pamięci wewnętrznej, dopełnione do okrągłego terabajta kartą microSD to coś, co pobudza wyobraźnie maniaków technologii.

Powyższe ceny można nieco obniżyć - oddając stary telefon w rozliczeniu, dostaniemy ekstra 400 zł rabatu, a jeśli tym "staruszkiem" jest dowolny smartfon z serii Note - 800 zł. Oferta obowiązuje podczas przedsprzedaży.

Przedsprzedaż rusza 9 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia, natomiast od 24 sierpnia telefon będzie dostępny w regularnej sprzedaży.



Design na wysokim poziomie, choć bez niespodzianek



Te same proporcje ekranu (18,5:9), ta sama rozdzielczość, a przekątna dłuższa o psychologiczne 2,5 mm. To największy ekran w linii Note trąbi Samsung - 6,3" zwiększyło się do 6,4". Nie da się jednak ukryć, że Koreańczycy wiedzą jak tworzyć ładne telefony i ponownie stanęli na wysokości zadania. Dwie tafle szkła Gorilla Glass 5 spaja ramka z aluminium, której charakteru nadaje diamentowy szlif.



Nie mogło zabraknąć zabawy kolorami. Note 9 dostępny jest w opcjach:
  • Midnight Black - czyli czarnej,
  • Ocean Blue - czyli niebieskiej,
  • Lavender Purple - czyli różowej,
  • Metalic Copper - czyli miedzianej.



    • Wszystkie w/w mają rysiki w kolorze obudowy, za wyjątkiem wariantu niebieskiego, który doczekał się specjalnego rysika - w kolorach złotym, żółtym i niebieskim.

Komentarze
Zaloguj się
34. Mila89
0

2018-08-18 09:38:22

@27 @28 dlamnie radio w telefonie jest czymś PODSTAWOWYM jesli chodzi o wybór telefonów. Nie wszędzie jest zasięg komórkowy, nie każdy ma ochopte za granića zużywać paczki roamingowe na muzyke a radio jest zawsze, jest wszędzie i jest całkowicie darmowe. Wszystkie telefony które miałem miały radio(poza XZ ktora go nie miała dlatego sprzedałem ją po 5 dniach od premiery) Teraz mam LG G6 i jestem mega zadowolonyi kolejny też będzie LG. Jesli inny producenci nie zaczną dokładać radia za 2$ to nie widze powodu kupoweać ich telefonów za 3 tys

Odpowiedz

33. ~draco
0

2018-08-18 03:46:29

Dla zainteresowanych odnośnie odkupu jakiegokolwiek Nota:Regulamin: 20180807_odkup_GN9_PRESALE.pdf § 1 pkt 11 a. 800 (słownie: osiemset) złotych, w przypadku sprzedaży jakiekolwiek modelu z serii Samsung Galaxy Note;Uff.

Odpowiedz

32. ~draco
0

2018-08-18 03:39:39

@28. Zadałem pytanie w x-kom: Mam Note 3 czy za ten model dostanę zwrot w wysokości 800 zł w przypadku zakupu Note 9?X-kom: jeżeli posiadasz smarton z rodziny Galaxy Note otrzymujesz gwarantowany zwrot 800 złotych. W tym celu na swoim nowym Galaxy uruchom aplikację Samsung Members i uzupełnij formularz. Wybierz urządzenie, które odsprzedasz(Galaxy Note 3) i odbierz kod na 800 zł. Kod aktywujesz na samsung.kupimyto.pl podczas wyceny starego smartfona.Pytałem w salonie Samsunga i potwierdzali że za Note3 też jest 800zł.Mówią prawdę czy są w błędzie?LuiN - możesz się wypowiedzieć jednoznacznie bo zamieszałeś swoją wypowiedzią o 800zł TYLKO za Note8 :(.

Odpowiedz

0

2018-08-17 23:38:54

Powiem wam tak. Przy działalności /''przesiadka/'' z N8 na N9 to koszt po odliczeniach jakieś 500zł. Więc warto. Ja się piszę. Zwłaszcza, że do N9 jest ubezpieczenie wyświetlacza (chyba tylko w przesprzedaży ale jest). To jest koszt który odpada. Jeśli jednak miałbym prywatnie bez odliczeń kupować to bym się zastanowił. No chyba, że kasa jest. Wszystko zależy od punktu /''siedzienia/''. Szkoda mi tylko mojego N8 który jeszcze nie skończył roku.... A na prawdę dobry telefon.

Odpowiedz

30. ~Maroon
0

2018-08-17 23:08:17

@29, ActiveX - zgadzam się z Tobą. Kiedyś było jedno, no czasem 2 szkiełka na 2 lata, teraz co miesiąc włazi powietrze i brud pod szkło i trzeba zmieniać.

Odpowiedz

29. ~ActiveX
0

2018-08-17 23:03:11

Po co oni zakrzywiaja te ekrany nawet jak niby płaski to po założeniu szkła okazuje sie ze odstaje. Żenada

Odpowiedz

28. LuiN
0

2018-08-17 20:21:14

@20, owszem, jest. @25, draco - bonus jest za Note8 tylko zdaje się. @26, za mniej niż 2k zł spokojnie dostaniesz. I nie, cło i VAT to nie jest dodatkowe 3400 zł XD. @27 - taka prawda - patrząc na wyniki naszej ostatniej ankiety, jesteś w mniejszości. Też nie słucham radia FM, ale skoro jest potrzebne dla aż tylu osób, to to szanuję.

Odpowiedz

27. ~taka prawda
0

2018-08-17 20:12:59

Allan: W 21 wieku słuchasz radia FM?? Nie pamiętam kiedy ostatnio radia FM słuchałem. Wszędzie tylko stacje internetowe bez reklam i z muzyką jaką ja chcę, a nie ten badziew co jest w radiach wszelakich.

Odpowiedz

26. ~taka prawda
0

2018-08-17 20:10:14

Do wszystkich ujadaczy. Pierwszy lepszy chińczyk bez żadnego wsparcia w POLSCE ze SNAPDRAGONEM 845 kosztuje od 2 do 3 tys i to w chińskich sklepach. W Polsce do tego trzeba doliczyć koszt VAT i cła. Czyli dla was jakikolwiek smartfon za 3-4 tys z pełnym wsparciem jest drogi, a chinol bez wsparcie za około 1 tys tanie jest ok??Racja że ostatni ceny SAMSUNG i APPLE są kosmiczne, ale to jak podnieśli swoje ceny chinole woła o pomstę do nieba.Dodatkowo jak Ci się taki sprzęt zepsuje to leżysz i kwiczysz i to nawet na gwarancji. Przerabiałem to więc wiem z autopsji.Kiedyś byłem wielkim fanem chińskich smartfonów bo oferowały bardzo dobrą jakość w stosunku to swojej niskiej jak na konkurencję z Koreii i JUESEJ ceny.W dzisiejszych czasach musiałbym na łeb upaść aby dać 2-3 tys za "flagowca" z CHIN, albo 1500 za średniopółkowca.Lepiej już trochę dołożyć i mieć spokój.

Odpowiedz

25. ~draco
0

2018-08-17 20:02:07

Ja uważam że dla kogoś kto jeszcze ma Note 3 lub Note 4 to warto. Dostanie 800 zł bonusu + wycena, to ma tel za ok 3.3 tys zł i na kilka lat spokój patrząc na szybkość wprowadzania zmian w kolejnych generacjach serii Note.

Odpowiedz

24. ~FM
0

2018-08-17 07:56:57

@23 - Allan - a skąd pewność, że Mate 20 Pro będzie miał radio? Szczególnie jak jacka 3,5 mm zabranie. Mi Max 3 i Honor Note 10 radia nie mają. I pytanie za 100p - które z wymienionych mają rysik Wacom?

Odpowiedz

23. ~Allan
0

2018-08-16 19:24:24

Nie warto tyle płacić za telefon bez radia FM i tak bardzo wąski z nadal niezbyt dużą baterią. Lepsze są tańsze, szersze, z radiem FM i większą baterią: Xiaomi Mi Max 3, Honor Note 10 lub nadchodzący Huawei Mate P 20 PRO. Galaxy Note 9 powinien mieć 3 różne szerokości do wyboru , z baterią minimum 5000 mAh i radiem FM. Flagowiec musi być kompletny i odpowiadać potrzebom klientów. Płacę dużo, więc wymagam.

Odpowiedz

22. ~@21, Amix
0

2018-08-16 13:40:02

"Jóź" ci niosą Asusa z Atomem, już cyganie czekają z muzyką....

Odpowiedz

21. ~Amix
0

2018-08-13 13:03:25

Za ta kwotę wyższą kupiłem wypasionego laptopa ASUS Zenbook 13,3 cala. Procesor Intel Core i7 ósmej generacji, Ram 16 GB dysk 512 GB SSD, wgrany Windows 10 oraz mam w pen-drive, który dają w komplecie. Wygląd kosmiczny zrobiony aluminium. Kosztował 5490 PLN.Wolał bym wpłacić ta sumę na dzieci głodujące w Afryce niż dać zarobić tej śmieciowej firmie co się zwie Samsung. Oby jak najszybciej z tymi swoimi zabawkami typu Barbie poszła z torbami. Jóź półki w sklepach uginają się od tego ich szmelcu.

Odpowiedz

20. ~a
0

2018-08-11 13:34:06

a jest dualsim?

Odpowiedz