DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note9 - czy warto kupić?

09.08.2018

Dodane przez: Lech Okoń

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 9819

Samsung Galaxy Note9 przynosi trzy istotne zmiany: rysik z Bluetoothem, akumulator 4000 mAh i nowy podwójny aparat. Czy to wystarczająco dużo, by przekonać klientów?Samsung Galaxy Note9 przynosi trzy istotne zmiany: rysik z Bluetoothem, akumulator 4000 mAh i nowy podwójny aparat. Czy to wystarczająco dużo, by przekonać klientów?

Samsung złapał zadyszkęKoreański kolos wpadł w tarapaty - Galaxy S9 i S9+ nie sprzedają się tak dobrze, jak poprzednie flagowce producenta. Wina? Zbyt wtórny sprzęt względem serii S8. Chciałbym się mylić, ale podobny los czekać może Galaxy Note9. Przekonywanie się do nowości Samsunga zacznijmy od...

Ceny zależnej od wielkości pamięciTelefon dostępny będzie powszechnie w wariancie ze 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM. Taką opcję znajdziemy u operatorów, jak i we wszystkich sklepach z elektroniką. Natomiast na wyłączność sieci sklepów MediaExpert dostępny będzie też wariant urządzenia z aż 512 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB pamięci RAM.

  • 4299 zł kosztuje opcja 6/128 GB,
  • 5399 zł kosztuje opcja 8/512 GB.

Te ceny są koszmarne. Dzięki ci Apple i Huawei (Porsche Design) za tę dodatkową półkę cenową telefonów. 5000+ półką dla rozrzutnych. Z drugiej strony, 0,5 TB pamięci wewnętrznej, dopełnione do okrągłego terabajta kartą microSD to coś, co pobudza wyobraźnie maniaków technologii.

Powyższe ceny można nieco obniżyć - oddając stary telefon w rozliczeniu, dostaniemy ekstra 400 zł rabatu, a jeśli tym "staruszkiem" jest dowolny smartfon z serii Note - 800 zł. Oferta obowiązuje podczas przedsprzedaży.

Przedsprzedaż rusza 9 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia, natomiast od 24 sierpnia telefon będzie dostępny w regularnej sprzedaży.Design na wysokim poziomie, choć bez niespodzianekTe same proporcje ekranu (18,5:9), ta sama rozdzielczość, a przekątna dłuższa o psychologiczne 2,5 mm. To największy ekran w linii Note trąbi Samsung - 6,3" zwiększyło się do 6,4". Nie da się jednak ukryć, że Koreańczycy wiedzą jak tworzyć ładne telefony i ponownie stanęli na wysokości zadania. Dwie tafle szkła Gorilla Glass 5 spaja ramka z aluminium, której charakteru nadaje diamentowy szlif.Nie mogło zabraknąć zabawy kolorami. Note 9 dostępny jest w opcjach:
  • Midnight Black - czyli czarnej,
  • Ocean Blue - czyli niebieskiej,
  • Lavender Purple - czyli różowej,
  • Metalic Copper - czyli miedzianej.    • Wszystkie w/w mają rysiki w kolorze obudowy, za wyjątkiem wariantu niebieskiego, który doczekał się specjalnego rysika - w kolorach złotym, żółtym i niebieskim.

Komentarze
Zaloguj się