DAJ CYNK

Lenovo V55t - test taniego komputera do biura i domu

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 13781

Akcesoria

Co ciekawe, w zestawie z komputerem Lenovo daje też najważniejsze akcesoria, dzięki którym niemal od razu można korzystać z PC-ta. Mowa oczywiście o klawiaturze oraz myszce, które są niezbędne w przypadku użytkowania desktopa. Trudno napisać o nich coś odkrywczego, ponieważ to absolutnie najprostsze i najbardziej podstawowe akcesoria. Ani nie zachwycają wyglądem, ani jakością wykonania, ani tym bardziej możliwościami, które są absolutnie podstawowe. Powiem więcej, na myśl przywodzą raczej urządzenia, których pełno jest w marketach, a ich ceny nie przekraczają kilkudziesięciu złotych.

Klawiatura, jak klawiatura – da się jeszcze z niej korzystać i komfortowo za jej pomocą wprowadzać tekst. Standardowa konstrukcja membranowa, których wiele. Gorzej z myszką, która jest niewygodna, tania i byle jaka. Ale może przemawia przeze pewnego rodzaju przyzwyczajenie, bo przecież na co dzień korzystam z gryzoni gamingowych, które charakteryzują się większymi możliwościami i lepszą jakością wykonania. Z drugiej strony na pochwałę zasługuje sam fakt obecności tego typu akcesoriów w zestawie z komputerem. Jestem przekonany, że dla wielu osób będą one w pełni wystarczające do komfortowej pracy w ramach home office. Sam raczej szybko bym je wymienił (szczególnie myszkę).

Lenovo V55t - test komputera biurowego

Oprogramowanie

Testowany komputer działał na systemie operacyjnym Windows 10 Pro, w czym nie ma niczego nadzwyczajnego ani tym bardziej zaskakującego. Ale to nie wszystko. Oprócz tego producent przygotował też oprogramowanie o nazwie Lenovo Vintage. W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to takie centrum zarządzania komputerem. Program pozwala sprawdzić aktualizacje systemu, szczegóły obowiązującej gwarancji, sprawdzić stan poszczególnych podzespołów, sprawdzić i zmienić ustawienia zabezpieczeń, w tym antywirusa oraz zapory sieciowej czy wreszcie uzyskać pomoc techniczną. Nie brakuje też dokumentacji w wersji cyfrowej, najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi czy też najnowszych newsów, przygotowanych przez Lenovo. W praktyce to dość przydatne narzędzie, chociaż odnoszę wrażenie, że głównie w momencie, w którym z komputerem zacznie dziać się coś niepokojącego. Pomimo tego Lenovo Vintage to miły dodatek.

Oprogramowanie Lenovo Vintage

Oprogramowanie Lenovo Vintage

Oprogramowanie Lenovo Vintage

Oprogramowanie Lenovo Vintage

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu