DAJ CYNK

Test KZ ZS10 Pro - te słuchawki za 150 zł to hit na AliExpress

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Testy sprzętu

KZ ZS10 Pro

Za elektronikę trzeba płacić, a za dobrą elektronikę trzeba płacić dużo. Tak w każdym razie wygląda to wszędzie z wyjątkiem Chin, a szczególnie chińskiej branży audio, gdzie na chętnych czekają takie perełki, jak KZ ZS10 Pro - bez dwóch zdań jedne z najlepszych słuchawek do 150 zł.

Knowledge Zenith, inaczej po prostu KZ, to chiński producent słuchawek słynący z produktów o wybitnym wręcz stosunku jakości do ceny. Sam o marce usłyszałem kilka lat temu, kiedy w moje ręce wpadł model KZ ZST. Wiedziałem, że w swojej cenie - ok. 40 zł - mógł się pochwalić bardzo dobrą jakością dźwięku, ale dopóki nie trafił do moich uszu, nie spodziewałem się, że aż tak dobrą. Po tak pozytywnych wrażeniach wiedziałem, że któregoś dnia będzie trzeba upolować jeden z wyższych modeli w ofercie producenta.

Specyfikacja:

  • Słuchawki dokanałowe,
  • masa 86 gramów,
  • 4 przetworniki armaturowe (2x 30095 i 2x 50060) oraz przetwornik dynamiczny 10 mm,
  • pasmo przenoszenia 7 - 40 000 Hz,
  • impedancja 24 omy,
  • skuteczność 111 dB
  • wymienny przewód o długości 125 mm,
  • cena: ok 135 zł (32 dolary).

Realizacja planu trochę się przeciągnęła, ale finalnie ciekawość wzięła górę i w moje ręce trafiły KZ ZS10 Pro. Przy cenie ok. 30 dolarów nie jest to już model całkiem budżetowy, ale to nadal tanie słuchawki o imponującej specyfikacji. Nie co dzień można w końcu tej cenie zobaczyć konfigurację 4 przetworników armaturowych i 1 dynamicznego, prawda? Szkoda jedynie, że nie kupimy ich w Polsce – w grę wchodzi wyłącznie import bezpośrednio z Chin, najprościej kupując je na AliExpress.

KZ ZS10 Pro

Zestaw

Słuchawki pakowane są w proste białe pudełko z minimalistyczną grafiką. W środku oprócz nich i przewodu znajdziemy jedynie zestaw silikonowych tipsów w kilku rozmiarach. Zestaw skromny, ale w tej cenie to zupełnie zrozumiałe.

KZ ZS10 Pro

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: własne