DAJ CYNK

Test telefonu Huawei P30 Lite - świetny tryb nocny to nie wszystko

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Multimedia

Huawei P30 Lite dysponuje kompletem fabrycznie zainstalowanych aplikacji multimedialnych. Za pomocą Galerii przejrzymy zdjęcia i filmy oraz dokonamy ich podstawowej edycji. Do dyspozycji mamy również odtwarzacze plików audio i wideo, a także radio FM.

Pojedynczy głośnik testowanego smartfonu bardziej się nadaje do prowadzenia rozmów niż do słuchania muzyki, jednak biorąc pod uwagę cenę urządzenia, nie jest bardzo źle. Przede wszystkim brakuje tonów niskich, a także tych bardzo wysokich. Mogłoby również być trochę głośniej. Tych problemów nie będzie, jeśli podłączymy do telefonu w miarę dobre słuchawki. W takim przypadku muzyka gra zarówno odpowiednio głośno, jak i czysto. Słyszymy też dźwięki z całego spektrum, od głębokich basów, po dźwięki bardzo wysokie.

W zestawie z Huaweiem P30 Lite znajdują się słuchawki douszne, które jednak do słuchania muzyki się nie nadają. Przy dłuższym użyciu zauważymy, że są bardzo niewygodne, a poza tym płynąca z nich muzyka jest cicha i pozbawiona basów.

Jakość dźwięku możemy dostosować do własnych preferencji, używając w tym celu Efektów dźwiękowych Huawei Histen. Zgromadzone tam opcje stają się dostępne po podłączeniu słuchawek. Możemy tu wybrać jeden z czterech trybów odtwarzania, wskazać jakie mamy słuchawki, a także skorzystać z pomocy korektora graficznego (equalizera).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News