DAJ CYNK

Test telefonu Huawei P30 Lite - świetny tryb nocny to nie wszystko

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Aplikacja o nazwie Kontakty domyślnie służy w P30 Lite do obsługi połączeń telefonicznych. Oprócz listy kontaktów, znajdziemy tu klawiaturę alfanumeryczną do wybierania numeru telefonu, listę ostatnich połączeń oraz zakładkę Ulubione. Numery możemy dodawać do czarnej listy. Jeśli chcemy nagrać prowadzoną rozmowę, musimy doinstalować odpowiednią aplikację. W sklepie Google Play powinniśmy coś znaleźć. Za pomocą aplikacji Wiadomości odbierzemy i wyślemy SMS-y oraz MMS-y, których treść wpiszemy przy pomocy zainstalowanej fabrycznie klawiatury SwiftKey.

Do jakości połączeń głosowych nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest odpowiednio głośno, także jeśli jesteśmy w miejscu o nieco wyższym poziomie hałasu, na przykład przy średnio ruchliwej ulicy. Jakość dźwięku też jest poprawna, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów ze zrozumieniem osoby po drugiej stronie. Również moi rozmówcy nie skarżyli się, że nie mogą mnie zrozumieć. Telefon wyposażony jest w takie funkcje, jak VoLTE oraz VoWiFi, jednak o możliwości ich użycia decyduje operator. Testy prowadziłem przy pomocy karty SIM nju mobile (Orange) i z żadnej z wymienionych technologii nie mogłem skorzystać.

Huawei P30 Lite obsługuje standardowy dla tej klasy urządzeń zestaw standardów łączności bezprzewodowej, z LTE i Wi-Fi ac na czele. Z zasięgiem sieci komórkowej nie miałem na ogół problemów, chyba że podczas podróżny znalazłem się w miejscu, gdzie także smartfon, którego używam na co dzień, tracił zasięg. To samo dotyczy Wi-Fi. Moduł Bluetooth pozwolił na bezproblemowe sparowanie smartfonu z zegarkiem oraz słuchawkami bezprzewodowymi, a także przesyłanie plików do innego telefonu i komputera. Miłośnicy płatności zbliżeniowych smartfonem docenią obecność modułu NFC.

Do dyspozycji mamy też nawigację satelitarną, wspomaganą przez cyfrowy kompas. Dokładność i szybkość działania tego elementu wyposażenia nie odbiegała od innych smartfonów, nie tylko w podobnej cenie. Jeśli chodzi o łączność przewodową, to P30 Lite wyposażony jest w port USB-C i gniazdo Audio Jack 3,5 mm.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News