DAJ CYNK

Rejestracja kart - ostatni tydzień

Dodane przez: Arkadiusz Dziermański

Kategoria: Felietony

Interakcje: 20132

Już tylko tydzień dzieli nas od godziny zero. 2 lutego zostaną wyłączone niezarejestrowane numery na kartę. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje i bonusy w jednym miejscu.Wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin rejestrowania numerów na kartę. W związku z tym zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tego procesu.

Rejestracja numeru - najważniejsze informacje

Rejestracja numeru na kartę wymaga od nas podania: imienia i nazwiska oraz numeru PESEL lub nazwy firmy oraz numeru NIP lub REGON w przypadku klientów biznesowych. Są to również dane, które wystarczą do przeniesienia numeru do innej sieci. Podanie adresu zameldowania/zamieszkania nie jest wymagane. Numery osób poniżej 13 roku życia muszą być zarejestrowane na rodzica/opiekuna.

Do zarejestrowania numeru potrzebny jest dowód osobisty oraz karta SIM, którą chcemy zarejestrować. W przypadku rejestracji na odległość (np. SMS-em lub przez Internet) konieczne jest podanie numeru karty SIM. Znajduje się on na odwrocie karty i zaczyna się od cyfr 8948.

Zarejestrować na siebie można dowolną kartę SIM. To przydatna informacja dla osób, które chwilowo nie są w stanie dokonać rejestracji. Może to zrobić dowolna osoba, a w przyszłości numer bez problemu można przerejestrować. Pomimo tego, że operatorzy podają w cennikach ofert na kartę opłaty za cesję numeru, to przerejestrowanie jest realizowane bez dodatkowych opłat.

Operatorzy oferują obecnie różne formy rejestracji numerów. Złośliwi mogą (całkiem słusznie) powiedzieć, że w końcu proces rejestracji wygląda tak, jak powinien od samego początku. Numer zarejestrować możemy m.in. SMS-em, przez Internet lub w różnych placówkach firm trzecich. W weekendy, w galeriach handlowych można też spotkać specjalnie przygotowane stoiska, przy których można zarejestrować kartę. Dostępne formy rejestracji różną się w zależności od operatora. Pełny spis znajduje się na specjalnie przygotowanych przez operatorów stronach internetowych. Ich listę znajdziecie na końcu strony.

Czy mój numer jest zarejestrowany?

Oprócz oczywistego kontaktu z Biurem Obsługi, operatorzy wprowadzili proste sposoby na sprawdzenie, czy dany numer jest już zarejestrowany:

 • Orange i nju mobile - SMS o treści NUMER na numer 80190,
 • T-Mobile i Heyah - krótki kod *100#,
 • Play i RedBull Mobile - krótki kod *111*49*1# lub SMS o treści REJESTRACJA na numer 111,
 • Plus i Plush - SMS o treści STATUS na 80104 lub telefon na numer 601 102 601,
 • Virgin Mobile - informacja o statusie rejestracji jest dostępna po zalogowaniu się na swoje konto na portalu operatora,
 • Fakt Mobile - krótki kod *111*49*1.

Czy konieczność rejestracji da się obejść?

Teoretycznie jest to możliwe. Zawsze można poprosić kogoś o przysługę, namawiając taką osobę do zarejestrowania numeru na siebie. Oczywiście wiąże się z tym ryzyko, ponieważ wszystkie przestępstwa, z którymi związek będzie miała karta SIM będą poniekąd zaliczane na poczet osoby, która zarejestrowała na siebie numer. Ryzyko nie przeszkodziło jednak w prężnym rozwinięciu się handlu zarejestrowanymi kartami SIM, szczególnie na Allegro. Najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce od 17 stycznia 2017 roku zakazuje jednak handlu zarejestrowanymi kartami SIM. Oczywiście numery niezarejestrowane nadal można bez problemu kupić.

Zobacz: Na Allegro nie kupimy już zarejestrowanego numeru na kartę

Co zrobić żeby wyrejestrować numer?

O ile w temacie rejestracji numeru zostało powiedziane niemalże wszystko, tak już nikt nie mówi o wyrejestrowaniu numeru. Głównie dlatego, że operatorzy nie do końca przewidują taką procedurę. Nie przewiduje jej tez ustawa. Najprostszym sposobem jest zaprzestanie używania karty SIM lub jej zniszczenie. Na numer nikt się nie dodzwoni, natomiast po wygaśnięciu jego ważności zostanie on usunięty z systemów operatora. Pomimo tego, że operatorzy zapewniają, że w takiej sytuacji dane zostają wymazane trzeba pamiętać, że z ich systemów, zupełnie jak w przyrodzie, nic nie ginie. Cały czas w historii numeru, nawet pomimo wyłączenia go, będzie widoczna informacja do kogo wcześniej należał.

Czy da się przyśpieszyć wyłączenie numeru? Oczywiście, ale to już byłaby wyłącznie dobra wola konsultanta operatora. Datę ważności numeru zawsze można dowolnie skrócić, a z rozmów przeprowadzonych z konsultantami różnych sieci wiem, że jest to możliwe do zrobienia.

Zestawienie aktualnych bonusów za rejestrację

Aby zachęcić klientów do rejestracji numerów, operatorzy przygotowali szereg promocji. Większość z nich była w ostatnich miesiącach wielokrotnie przedłużana, więc jeśli ktoś przeciągał rejestrację do ostatnich dni, to nadal może skorzystać z dodatkowego bonusu.

Orange i nju mobile

Klienci rejestrujący numer w obu sieciach mogą liczyć na bonus w postaci 1000 zł do wykorzystania na rozmowy (na numery stacjonarne też), SMS-y, MMS-y i transmisję danych i 100 GB. Bonus jest ważny 30 dni. Aby go uruchomić należy wysłać SMS-a o treści BONUS pod numer 80028. Dodatkowe 100 GB w sieci Orange, można otrzymać za podanie przy rejestracji danych adresowych. Aby otrzymać ten bonus należy wysłać SMS o treści START na numer 80590.

Osoby przenoszące numeru do Orange mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert np. nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 18 GB danych za 28 zł. Wszystkie bonusy są ważne do 28 lutego.

Play, RedBull Mobile i Fakt Mobile

Play ma kilka wariantów rejestracji numerów. Dla osób posiadających już numer w sieci, jego wysokość zależy od stażu numeru (dotyczy również RedBull Mobile i Fakt Mobile):
 • 100 GB, rok ważności konta - dla klientów Play Internet na kartę,
 • 100 zł, 10 GB, rok ważności konta - dla nowych klientów,
 • 200 zł, 10 GB, rok ważności konta - dla numerów ze stażem w sieci 1-2 lata,
 • 300 zł, 10 GB, rok ważności konta - za staż 2-3 lata,
 • 400 zł, 10 GB, rok ważności konta - za staż 3-4 lata,
 • 500 zł, 10 GB, rok ważności konta - za staż powyżej 4 lat.

Bonusy są ważne przez 30 dni.

Osoby przenoszące numer do sieci Play dostaną konto ważne rok, pakiet 20 GB oraz 200 zł na połączenia do wszystkich sieci (w tym numery stacjonarne), SMS-y i MMS-y. Bonusy są ważne przez 60 dni. Aby skorzystać z promocji, należy użyć krótkiego kodu *111*300*1#, wysłać SMS o treści START.300 na numer 111 lub uruchomić pakiet usług po zalogowaniu do swojego konta na Play24.

Promocje obowiązują do 1 lutego.

T-Mobile, Heyah i tuBiedronka

Klienci rejestrujący numer w T-Mobile i Heyah otrzymają pakiet 10 GB dodawany do każdego doładowania za minimum 25 zł przez rok (maksymalnie jeden raz na 30 dni), nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci przez 30 dni oraz rok ważności konta.. Pakiet internetowy za doładowanie należy uruchomić SMS-em o treści TAK, wysłanym na numer 80575, dwa pozostałe bonusy uruchamiają się automatycznie.

Klienci sieci tuBiedronka za rejestrację numeru otrzymują konto ważne rok

Promocje obowiązują do 1 lutego.

Plus i Plush na kartę

Klienci rejestrujący numer w Plusie na kartę otrzymają 500 zł (na połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi, SMS-y, MMS-y i transmisję danych), 50 GB, oraz rok ważności konta. Bonus jest ważny przez 30 dni. Aby go uruchomić należy wysłać SMS o treści BONUS na numer 80110.

Klienci Plusha na kartę za rejestrację otrzymują 500 zł i 50 GB. Bonus uruchamiany jest w taki sam sposób i jest ważny 30 dni.

Osoby przenoszące numer do Plusa otrzymają 50% rabatu na jedną z wybranych promocji:
 • bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne,
 • bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i bezpieczny pakiet internetowy
 • rozmowy i SMS-y do wszystkich na komórki bez limitu i bezpieczny pakiet internetowy 6 GB.

Promocje są ważne do 1 lutego.

Virgin Mobile

Każdy klient rejestrujący numer w Virgin Mobile otrzymuje bonus w postaci zwrotu 50% wartości pakietów #WSZYSTKO: #PEŁENLUZ, #BEZLIMITU, #NAJLEPIEJ lub #DLAMNIESUPER przez dwa okresy rozliczeniowe. Aby uruchomić bonus należy skorzystać z krótkiego kodu *222*50#. Promocja obowiązuje do 31 stycznia 2017 roku.

lajt mobile

Bonus w lajt mobile jest ściśle powiązany z samym procesem rejestracji. Aby go dokonać należy wykonać przelew bankowy na wskazane przez operatora konto. Po zarejestrowaniu numeru wartość tego przelewu jest podwajana i całość wpływa na konto numeru. Minimalna kwota jaką można przelać to 1 zł, a maksymalna wynosi 500 zł. W sumie można dostać doładowanie o wartości nawet 1000 zł. Zasilenie jest realizowane automatycznie, a promocja jest ważna do odwołania.

A może tak milion za rejestrację numeru?

Kolejną motywacją do zarejestrowania numeru są loterie. Na ich wprowadzenie zdecydowali się T-Mobile i Play.
W loterii T-Mobile do wygrania są m.in. cztery samochody BMW 318i Limousine, a łączna pula nagród to w sumie ponad 2,5 mln złotych. Aby wziąć w niej udział należy wysłać SMS o treści Zgoda na numer 8060. Sam fakt zarejestrowania numeru oznacza posiadanie jednego losu, a ich pulę zwiększają kolejne doładowania konta. Pozostały jeszcze trzy losowania do końca całej akcji, najbliższe odbędzie się 16 lutego. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

Play w swojej loterii postawił na mniejszą liczbę nagród, ale bardziej imponującą nagrodę główną w postaci miliona złotych. Oprócz tego, przewidziana 5 nagród po 100 tys. zł każda i cotygodniowe nagrody w wysokości 1000 zł przyznawane 250 osobom. Zasada działania loterii jest podobna jak w T-Mobile. Rejestracja numeru to jeden los, a ich liczba zwiększa się wraz z kolejnymi doładowaniami konta. Aby przystąpić do loterii należy wysłać SMS o treści GRAM na numer 465. Finał loterii zaplanowano na 17 lutego. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie pod tym adresem.

Gdzie zarejestrować numer?

Wraz ze zbliżającym się ostatecznym terminem rejestracji numeru warto pomyśleć o osobach, które nie są w stanie tego zrobić. Być może starszy lub niepełnosprawny członek Waszej rodziny lub ktoś znajomy używa niezarejestrowanego numeru? Pomóżcie mu z tym, aby taka osoba nie straciła całkowicie kontaktu ze światem. Poniżej znajdziecie adresy stron internetowych przygotowanych przez operatorów. Są na nich zamieszczone wszystkie informacje na temat dostępnych sposobów rejestracji numeru:
Na kolejnej stronie znajdziecie krótką historię wprowadzenia obowiązku rejestracji numerów na kartę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: pixabay

Przewiń w dół do następnego wpisu