DAJ CYNK

Co prepaidy dają dodatkowo

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Felietony

Interakcje: 20978

Minuty, SMS-y, transmisja danych - to daje każdy operator w usłudze prepaid. Ceny też są znane i porównywalne, szczególnie w dobie ofert no limit. Ale niektórzy dają więcej. Dodatkowe usługi czy zniżki u partnerów, które mogą być języczkiem u wagi w kwestii decyzji o tym, którego operatora finalnie wybrać.Minuty, SMS-y, transmisja danych - to daje każdy operator w usłudze prepaid. Ceny też są znane i porównywalne, szczególnie w dobie ofert no limit. Ale niektórzy dają więcej. Dodatkowe usługi czy zniżki u partnerów, które mogą być języczkiem u wagi w kwestii decyzji o tym, którego operatora finalnie wybrać.

Virgin Mobile ma dość rozbudowane opcje dodatkowe dla swoich klientów. Wybierając nowy bądź przenosząc numer do tego operatora, można wybrać, na przykład, miesięczny dostęp do usługi streamingu muzycznego Tidal, 10 zł zniżki w serwisie cateringowym pyszne.pl, trzy gry na PC w serwisie CDP.pl czy... paczkę prezerwatyw Skyn. Będąc już klientem, można skorzystać z całego szeregu kodów rabatowych w ramach programu "Virgin OKazje". Albo w usługach (taksówkarskich czy VoD), albo przy zakupach (jedzenia, odzieży, biżuterii czy sprzętu elektronicznego). Dodatkowo w "Dziewicy" promowany jest staż. Po 6 aktywacjach wybranego pakietu minut, SMS-ów i transmisji, można dostawać gratis od 1 do 3 GB gratis.

Podsumowując: na starcie można zyskać około 10 zł, a potem co miesiąc "urwać" kilka złotych, móc potestować fajne usługi, a po pół roku cieszyć się z większego pakietu danych.

Nju mobile bardzo często oferuje dodatkowe promocje na start. Niestety, tylko w ofercie abonamentowej, ale z racji wyjątkowej elastyczności oferty postanowiłem uwzględnić to w zestawieniu. Typowo można zyskać około 50 zł, najczęściej na zakupy w popularnych sklepach odzieżowych i spożywczych czy stacjach benzynowych. Warunkiem jest bycie klientem nju mobile po raz pierwszy (lub z dłuższą przerwą od odejścia z sieci). Promocje dostępne są albo ze strony głównej operatora, albo w różnych sieciach afiliacyjnych. Nju mobile promuje także staż w sieci. Od 6. miesiąca klienci mają podwajany pakiet gigabajtów, a od 24. - potrajany.

W Mobile Vikings do tematu zarobku podchodzą inaczej, bo stawiają na program lojalnościowy związany z pozyskiwaniem kolejnych klientów. Jeżeli pozyska się klienta, który potem kupi pakiet za co najmniej 19 zł, to polecający dostanie za darmo takie samo doładowanie. Polecany - dopiero po trzecim swoim doładowaniu na co najmniej taką kwotę.

W Plusie można dostać 5. doładowanie gratis - o wartości najniższego spośród czterech poprzednich. To daje możliwość realnego obniżenia ceny usług o 20%, bo bonus przyznawany jest na główne konto. 10 zł ekstra można dostać także za staż - po pierwszych 90, 180 oraz 360 dniach, a potem co kolejny rok. Po doładowaniu za 30 zł można jeszcze załapać się na promocję na darmową CEWE Fotoksiążkę ze zdjęciami od Fotojokera.

Orange ma dla swoich klientów jedną z najfajniejszych promocji - darmowe "Środy z Orange", czyli ekstra drugi bilet do Multikina w każdą środę. Na drugim końcu atrakcyjności znalazła się promocja 120 minut wewnątrz sieci przyznawana w dzień urodzin klienta. To wszystko w czasach no-limitów... W zależności od stażu dostaje się też bonus w doładowaniu: 10%, 20% lub 30%, jako środki promocyjne do wykorzystania.

W Red Bull Mobile działa program "Collect", w ramach którego można dostać nagrody w zamian za staż w usłudze. W Play i T-Mobile nie znalazłem żadnych dodatkowych promocji ani dla przenoszących numer, ani dla obecnych klientów.

Oddzielną pozycją jest współpraca telekomów z bankami. Za założenie konta i korzystanie z niego można uzyskać dodatkowe bonusy:

  • 20 zł co miesiąc (240 zł w ciągu roku) za cykliczne doładowania z nowo założonego konta Eurobanku (darmowe prowadzenie i karta przez rok) - oferta Virgin,
  • 30% doładowania na konto promocyjne w Orange za doładowanie z konta Orange Finanse,
  • 10 zł co miesiąc (240 zł 2 lata) za doładowanie Plusa z konta w Plus Banku (konto darmowe, ale warunek 500 zł płatności kartą co miesiąc),
  • 20% doładowania ekstra prepaidów T-Mobile (w tym Heayh) przy zasileniu z konta w T-Mobile Usługi Bankowe.
A Wy z jakich bonusów korzystacie w swojej sieci?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu