DAJ CYNK

Bez emocji

11.06.2013

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Felietony

Interakcje: 29762

Formuła Mini Max to najlepsza jak dotąd odpowiedź na ofertę nju mobile. Od pierwowzoru różni się jednak jedną, podstawową rzeczą - jest prepaidem. Trochę inaczej rozłożono też akcenty w cenniku.

Formuła Mini Max to najlepsza jak dotąd odpowiedź na ofertę nju mobile. Od pierwowzoru różni się jednak jedną, podstawową rzeczą - jest prepaidem. Trochę inaczej rozłożono też akcenty w cenniku.

Zobacz: [Aktualizacja] Formuła Mini Max na kartę - szczegóły.

Minuta połączenia jest droższa niż w nju mobile o 10 groszy. Bezpłatne są za to wewnątrzsieciowe rozmowy i wiadomości. To tylko inne rozłożenie akcentów. Ocena tego, że jest to oferta prepaid a nie abonamentowa, jest rzeczą indywidualną. Jedni wolą mieć niezarejestrowaną kartę przedpłaconą i możliwość zmiany operatora z dnia na dzień bez ponoszenia żadnych kosztów, inni docenią abonament przy wyjeździe zagranicznym i roamingu.

W kontekście nowej oferty Play warto zastanowić się nad dwiema rzeczami. Po pierwsze, czemu taka odpowiedź nastąpiła? Jakie parametry rynkowo-biznesowe zadecydowały, że po ponad miesiącu Play postanowił lepiej skopiować nju mobile? Marcin Gruszka, rzecznik Play, dzień przed prezentacją oferty pokazał wyniki przenośności numerów w maju.

Zobacz: W maju do Play przeniesiono 74 tys. numerów.

Czwarty operator trzyma cały czas swój udział na poziomie około 60%. Tu nie widać dla niego żadnych złych sygnałów. Czy widać je na wzrostach całej bazy? A jeżeli tak, to czemu Polkomtel do tej pory nie zareagował? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć dopiero po publikacji wyników telekomów za II kwartał, czyli na przełomie lipca i sierpnia.

Druga rzecz, która kołacze mi się po głowie - czemu oferta została praktycznie skopiowana, a nie powstało coś zupełnie nowego? Jako użytkownik mogę się cieszyć, że kolejny operator ma ciekawą ofertę. Jako dziennikarz trochę się martwię, że na rynku jest coraz mniej urozmaicenia. Tym bardziej, że to kolejna oferta, którą Play przejął od konkurencji... Kiedyś było na odwrót. To Play, szczególnie za czasów Fresha, był punktem odniesienia, swoistym benchmarkiem. Teraz jest nim nju mobile, co widać w komentarzach na TELEPOLIS.PL.

Obiektywnie podsumowując należy stwierdzić, że Formuła Mini Max jest ofertą atrakcyjną. Tanio, prosto, fajnie i... chyba tyle. Trudno o jakiś wielki entuzjazm dla followersa. To nju mobile było jednak pierwsze.

Komentarze
Zaloguj się