DAJ CYNK

Wspólny prezes CenterNetu i Aero2

13.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Adam Kuriański, prezes Aero2, został prezesem CenterNetu - poinformował właściciel tego drugiego operatora, NFI Midas, w komunikacie giełdowym.

Adam Kuriański, prezes Aero2, został prezesem CenterNetu - poinformował właściciel tego drugiego operatora, NFI Midas, w komunikacie giełdowym.

Poprzedni prezes CenterNetu, Arkadiusz Sugier, zrezygnował pod koniec kwietnia po półrocznym urzędowaniu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Pod koniec kwietnia Aero2 objęło papiery dłużne CenterNetu z terminem wykupu na połowę przyszłego roku. Stało się to niedługo po nieudanej fuzji CenterNetu z Mediatelem, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Wcześniej, kontrolujący CenterNet Roman Karkosik rozmawiał o sprzedaży z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, jednak ten zerwał rozmowy, kiedy dowiedział się, że nie jest jedynym negocjującym przejęcie.

Adam Kuriański jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej i Studium Doktoranckiego przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 1994 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych z wyróżnieniem. W latach 1995-1997 pracownik Tokyo Institute of Technology w Japonii. Związany z telekomunikacją od 1997 roku. W latach 1997-2003 pracował w polskim oddziale Nokii, na różnych stanowiskach związanych z sieciami GSM/UMTS. W latach 2003-2009 zatrudniony w Sferii na stanowisku dyrektora technicznego, a od lutego 2007 pełnił dodatkowo funkcję członka zarządu. Od października 2009 roku jest prezesem Aero2 oraz członekiem zarządu Mobylandu.

Źródło tekstu: NFI Midas

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy