DAJ CYNK

WP7: nowe telefony, nowe ograniczenia

18.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3626

Ważne 0

0

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat najnowszego mobilnego systemu od Microsoftu - Windows Phone 7. Jednak po raz kolejny są to informacje niezbyt dobre dla jego przyszłych użytkowników.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat najnowszego mobilnego systemu od Microsoftu - Windows Phone 7. Jednak po raz kolejny są to informacje niezbyt dobre dla jego przyszłych użytkowników.

Windows Phone 7, jak już wiadomo, nie będzie obsługiwać wielozadaniowości. W przypadku chęci uruchomienia kolejnej aplikacji, działająca aktualnie będzie zatrzymywana i "zrzucana" do pamięci, aby powrócić do niej po zamknięciu tej uruchomionej w jej miejsce.

Drugą niezbyt dobrą wiadomością jest fakt, że jedynym oficjalnym źródłem aplikacji dla Windows Phone 7 ma być mobilny sklep Microsoftu, czyli Marketplace. Oznacza to, że najnowszy system Microsoftu posiadać będzie podobne ograniczenia programowe jak iPhone.

Takie postępowanie Microsoftu jest, co najmniej, dziwne biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsze wersje mobilnych okienek obsługują zarówno wielozadaniowość, jak i pozwalają na instalację aplikacji z dowolnych źródeł.

Co więcej, jak informuje PCmag, część telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 7 posiadać będzie możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci za pomocą kart pamięci microSD, jednak… mają być one nieusuwalne przez użytkownika.

Tymczasem podczas targów MIX do znanego już modelu LG pracującego pod kontrolą Windows Phone 7 - Panther - dołączyły dwie propozycje innych producentów - Samsunga oraz Asusa. Obecnie brak jest bliższych informacji na ich temat.

Źródło tekstu: mobileburn, techtickerblog, pcmag, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~as
0

2010-04-27 18:58:29

czyżby LG wyznaczało trendy, zaraz po pojawieniu się LG Panther z WM7 inni producenci też zaczynają coś robic w tym kierunku

Odpowiedz

26. ~bores
0

2010-03-27 23:10:24

A czego się spodziewać po firmie która wypuszcza Aktualizacje naprawiające błędy po wcześniejszych aktualizacjach (Vista). Masakra.

Odpowiedz

25. ~jacek
0

2010-03-24 13:34:58

Panther oprócz fajnego oprogramowania zaskoczył też designem na bardzo wysokim poziomie, co w sumie nie dziwi bo do LG można już przypiąć łatkę wymiatacza na rynku jeśli chodzi o styl w telefonach.

Odpowiedz

24. ~vixi
0

2010-03-23 09:10:35

ciekawy jestem tego LG Panther ... jak działa z tym nowym Windowsem

Odpowiedz

23. ~
0

2010-03-19 21:51:38

Tylko kasa sie liczy!!!!!!!!!!!!! Próba skoppiowania sukcesu apple''a. TRAGEDIA! Tylko Android pozostał...

Odpowiedz

22. ~
0

2010-03-18 23:14:07

hmmm, widzę że nikt z redakcji się nie odniósł, więc wnioskuję że nikt mi nie uwierzył, w takim razie podaję źródło niedowiarki, a na przyszłość wypadało by podać najbardziej szokującą informację dotyczącą produktu o którym się pisze: www.engadget.com/2010/03/17/microsoft-on-copy-and-paste-in-windo ws-phone-7-series-people-d/

Odpowiedz

21. ~
0

2010-03-18 18:51:25

tzn. nie będzie można kopiować tekstu, tak jak kiedyś iphony miały...

Odpowiedz

20. ~
0

2010-03-18 18:50:27

zapomnieliście jeszcze dodać że w WM7 nie będzie fnkcjonalności "wytnij-wklej" wiadomość potwierdzona przez microsoft !

Odpowiedz

19. Hose
2

2010-03-18 16:12:35

Czegoś chyba nie rozumiem, czytając coś takiego nasuwa się jedno stwierdzenie: ktoś zbudował Windows Phone 7 po to by wykluczyć z rynku mobilnego Microsoft. Dziwne że brną w ten temat topiąc sporo kasy a system generalnie rzecz biorąc padnie chyba prędzej niż później.

Odpowiedz

18. ~Pablo
1

2010-03-18 15:25:27

Powiem tak ze ten cały windows phone 7 od razu na mnie wywarł negatywne wrazenia,nie wyglada to jak system operacyjny tylko jak jedna wielka strona internetowa,ale nie o wyglad przeciesz chodzi tylko ze niewyobrazam sibie cudownej wspanialej funcjonalnosci w tym cudzie.Trudno ja na niego nie spojrze przychylnie.

Odpowiedz

17. ~Pietia
2

2010-03-18 14:55:56

Ten WM bedzie porazka. Czekalem z decyzja o zmianie telefonu, a po ostatnich niusach odchodze od WM i biore Androida.

Odpowiedz

0

2010-03-18 13:55:22

"...są to informacje niezbyt dobre dla jego przyszłych użytkowników" Błąd,bo po takich newsach nie będzie przyszłych użytkowników, proszę poprawcie :-P

Odpowiedz

15. matteo
2

2010-03-18 13:38:26

Mysla ze jak zrobia system podobny do iPhone OS''a to zrobia szybki sukces. No niestety chyba pomylili sie. Microsoft to nie Apple. Powinni pojsc w cos nowego albo przynajmniej odswiezonego, a nie na chama sciagac cos od konkurencji. Przyszlosc tkwi w Androidzie i iPhone OS. Nie sadze zeby Nokia swoim Symbianem^3 zrobila rewolucje. To bedzie odnowiony s60v5 - nic rewolucyjnego.

Odpowiedz

14. blablabla
1

2010-03-18 13:37:18

@13 Jutro składam wniosek. Mam już odłożone 3 koła:P

Odpowiedz

13. ukefake
1

2010-03-18 13:32:11

hmmm, wygląda że to będzie połączenie nokii 3310 i dotykowego ekranu. A ludzie i tak to kupią. Widać że MS wyciągnął wnioski z historii iphone-a. no właśnie, może opatentować brak funkcji kopiuj-wklej w smartfonach? ;)

Odpowiedz