DAJ CYNK

Wikipedia blokuje trolli z Neostrady

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6023

Wskutek bierności Orange na apele ze strony administracji Wikipedii, serwis zablokował użytkowników korzystających z Neostrady.

Wskutek bierności Orange na apele ze strony administracji Wikipedii, serwis zablokował użytkowników korzystających z Neostrady.

Blokada została nałożona z powodu uciążliwych ingerencji użytkowników w treści serwisu. Obok szeroko pojętego trollingu i gróźb padających w komentarzach, często zdarzały się również nieprawdziwe modyfikacji treści internetowej encyklopedii, a także kasowanie wpisów.

Jako że operator nie reagował na wysyłane e-maile z prośbami o interwencję, a inne możliwości rozwiązania sytuacji zostały wyczerpane, podjęliśmy decyzję o blokadzie edycji dla niezalogowanych użytkowników korzystających z usług tego operatora.
Łącznie zablokowanych zostało 524 228 adresów IP usługi Neostrada. Podobnie jak w 2012 roku blokada ma charakter globalny - oznacza to, że niezalogowani użytkownicy nie mogą edytować żadnej wersji językowej Wikipedii ani żadnego innego projektu Wikimedia. Mimo blokady edycja projektów Wikimedia wciąż jest możliwa, wystarczy tylko posiadać konto użytkownika
- informują administratorzy Wikipedii.

Źródło tekstu: Wikipedia; Press; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu