DAJ CYNK

Totalnie nowa oferta T-Mobile PL

19.05.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 63912

Ważne 0

0

Nowa oferta T-Mobile ma nie mieć nic wspólnego z dotychczasową ofertą Ery. Mają to być zupełnie nowe mechanizmy, a wszystkie szczegóły zostaną ujawnione na kilka dni przed rebrandingiem.

Nowa oferta T-Mobile ma nie mieć nic wspólnego z dotychczasową ofertą Ery. Mają to być zupełnie nowe mechanizmy, a wszystkie szczegóły zostaną ujawnione na kilka dni przed rebrandingiem.

Nowa oferta ma dotyczyć wszystkich segmentów - abonament (prywatny / biznesowy), mix i prepaid. Na pytanie TELEPOLIS.PL, czy dotychczasowi klienci związani kontraktem będą mieli możliwość przejścia do nowej oferty i czy będą do tego zachęcani, Miroslav Rakowski, prezes PTC, powiedział krótko Tak!.

Teraz jest temat T-Mobile, ale Heyah będzie dalej rozwijana. To mocna marka i zależy nam na niej - odpowiedział Rakowski na pytanie o przyszłość "czerwonej łapy".

Walka ma odbywać się głównie na polu międzynarodowym, na położeniu nacisku na ceny usług międzynarodowych, aż do, jak wynika ze słów prezesa, wręcz absurdalnego poziomu. W usługach krajowych walki cenowej raczej nie będzie.

O pierwszych szczegółach oferty T-Mobile PL szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
374. ~
0

2011-06-06 18:51:44

@372. Tłumaczyłem już że zysk z HSPA+ DC (Dual Carrier lub Cell) w stosunku do użycie jednej nośnej z kodowaniem QAM64 (HSPA+) jest dla ogółu użytkowników żaden. W takiej sytuacji korzystając z drugiej nośnej "podkradamy" transfer innym użytkownikom. Ale poza godzinami pełnego obciążenia i przy braku limitów jednak można się cieszyć dwa razy większymi transferami niż w HSPA+ a nawet 5-6 niż w HSDPA (QAM16). W innych okresach nie dość, że trzeba uważnie śledzić limit transferu. Przykładowo 20 minutowy film z youtube HD w rozdzielczości 720p zajmuje około 350-400MB, a na takim łączu może się wczytywać nawet tylko niewiele ponad 2 minuty. Taka "lekkość" transferu może być niebezpieczna.

Odpowiedz

372. ~
0

2011-06-06 12:24:52

@371. Orange nie podwyższyło swoich stawek:). Wręcz przeciwnie. Aczkolwiek może masz na myśli jakaś konkretną ofertę. Z tych nowości o których wspomniałam, to zwiększył się abonament w przypadku zwierzęcych taryf(kwestia 0,90 zł), ale zmieniły się teŻ warunki. Pozostałe taryfy raczej bez zmian. W orbicie możesz mieć przy kwocie 6 zł - 1200 minut (w tym 600 obdarowujesz wybraną osobę).W bussines everywhere możesz mieć nowości sprzętowe od 1 zł (chociażby netbook samsung NC110). Jeśli chodzi o hspa+dc to nie bardzo wiem co masz na myśli. Przecież dzięki tej technologii można mieć prędkość do 42 Mb/s i chyba nie ma znaczenia czy jest to dzień czy noc?

Odpowiedz

371. ~
0

2011-06-03 14:12:11

@370. Pisząc o podniesieniu stawek to pewnie miałeś na myśli Orange ;). Co do HSPA+ DC to nie tylko Orange dysponuję taką technologią, ale również Era. Tyle, że praktycznie nic nie wiadomo jaki obszar pokrywają pracujące w tym standardzie Node-B. Play przynajmniej podał, że uruchomił HSPA+ DC na terenie całej Warszawy. Ale tak na prawdę to HSPA+ DC nie wnosi wiele ponad HSPA+, gdyż nie powiększa pojemności sieci z czym właśnie są największe problemy w godzinach szczytu. Jedynie pobierający dane w nocy w ofertach, gdzie nie ma limitów mogą się nią nacieszyć. Nie dotyczy to wszystkich, gdyż w nocy to zazwyczaj jesteśmy w domu i możemy skorzystać ze stałego łącza, jeżeli akurat cierpimy na bezsenność. Jak nie swojego to sąsiada ;).

Odpowiedz

370. ~
0

2011-06-02 00:40:46

@357 to taka trochę pozbawiona sensu licytacja. Przede wszystkim t- mobile dopiero wchodzi na rynek, a co za tym idzie muszą czymś przyciągnąć klienta. Nie wiadomo jak będzie potem. Chyba już raz mieliśmy podobny przykład w innej sieci, hmm? stawki poszły wyraźnie w górę, więc nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Jeśli mialabym wybierać korzystnego operatora( wśród tych co są dłużej na rynku) to osobiście postawiłabym na Orange. Głównie ze względu na poszerzanie swoich możliwości (hspa+dc). Od jakiegoś czasu co roku wprowadzają też nowości niemal w każdym segmencie: wspólna orbita, zwierzęce taryfy II, nowości sprzętowe w bussines everywhere etc. Domyślam się, że w każdej sieci są zwolennicy i przeciwnicy, ale plusem na pewno jest to, że nie stoją w miejscu. Reszta to oczywiście kwestia potrzeb, oczekiwań itp.

Odpowiedz

369. ~
0

2011-05-31 00:31:49

play godziny ,które łączą ..... w3 minuty ,które łączą ...... tmobile chwile, które łączą ..........

Odpowiedz

366. ~grószka
0

2011-05-30 20:26:21

W pley mam w sieci 0-5gr a poza sieć 10gr. I co, miny wam posmutniały?

Odpowiedz

365. wlo
0

2011-05-30 20:03:07

358. mówisz o jakiej ofercie?

Odpowiedz

364. ~kamil
0

2011-05-30 14:13:38

mnie ciekawi czy bede mial lepsza oferte w blueconnect :)

Odpowiedz