DAJ CYNK

Telefonia orientalna - Fujitsu F-04B

22.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2800

Ważne 0

0

W czasie gdy świat marnuje czas na czcze dyskusje o iPhone'ach, Japończycy stale eksperymentują, szukając nowych rozwiązań mobilnych. Fujitsu F-04B to telefon składający się z 2 kawałków, wyposażony w dwie klawiatury i aparat 12 Mpix.

W czasie gdy świat marnuje czas na czcze dyskusje o iPhone'ach, Japończycy stale eksperymentują, szukając nowych rozwiązań mobilnych. Fujitsu F-04B to telefon składający się z 2 kawałków, wyposażony w dwie klawiatury i aparat 12 Mpix.Złożone urządzenie wygląda niepozornie - ot kolejny dotykowy telefon. Rzut okiem na specyfikację - 3,4 cala, 16 mln kolorów, rozdzielczość 480 x 960 pikseli - no może nie taki kolejny... Odsunięcie ekranu do góry daje dostęp do dużej, mieniącej się rozmaitymi kolorami, klawiatury numerycznej. To jednak nie koniec.Jak się okazuje telefon można rozdzielić na dwie części. Każda z nich ma niezależny mikrofon i słuchawkę oraz własne zasilanie (2x 650 mAh). Obie połówki "porozumiewają się" ze sobą przez Bluetooth. W razie potrzeby napisania większego tekstu dostajemy tym samym pełną klawiaturę QWERTY, która przyda się też do gier czy np. zdalnego uruchomienia spustu aparatu. Ten ostatni jest dość bezkompromisowy - 12 Mpix robi wrażenie.

Przy odczepianiu modułów od siebie, automatycznie łączą się one ze sobą przez Bluetooth - nie musimy nic konfigurować. W razie potrzeby klawiaturę można zostawić w domu i pracować na samym tylko ekranie, bądź też traktować klawiaturę jako zapasową baterię.Oba moduły mają łączną grubość 19,6 mm, oddzielnie każdy ma niespełna centymetr. Jakby tego było mało, jako opcję dokupić można alternatywny moduł, z wbudowanym projektorem DLP. Największa wada F-04B to chyba jedynie jego dostępność - póki co ograniczona tylko do Japonii.

Źródło tekstu: ePrice, wł

Komentarze
Zaloguj się