DAJ CYNK

Taniej do P4 - w hurcie

13.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6694

Ważne 0

0

Mimo, że stawka MTR w Polkomtelu, Centertelu i PTC nie uległa zmianie, od 1. lipca stawka w P4 zmniejszyła się. Wynika to z harmonogramu odchodzenia od asymetrii.

Mimo, że stawka MTR w Polkomtelu, Centertelu i PTC nie uległa zmianie, od 1. lipca stawka w P4 zmniejszyła się. Wynika to z harmonogramu odchodzenia od asymetrii.

Od 1. lipca 2009 roku stawka MTR u trzech największych operatorów wynosi 0,1677 zł. Stawka P4 określana jest jako procentowa asymetria stawki podstawowej telekomów. Do końca czerwca 2010 roku asymetria wynosiła 126%, co dawało stawkę 0,379 zł. Od początku lipca jest to odpowiednio 110% i 0,3522 zł. Oznacza to spadek stawki MTR w P4 o niecałe 2,7 gr za minutę.

Kolejne zmniejszenie asymetrii powinno nastąpić 1. stycznia 2011 roku - do poziomu 94%. Szerzej o harmonogramie obniżek asymetrii pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
51. pablo_79
0

2010-07-22 18:02:03

@45, to nie tylko mój sposób korzystania z telefonu, ale możliwość, którą Tak Tak daje każdemu użytkownikowi. Bo każdy może skorzystać z podwójnych doładowań i w każdym układzie, nawet przy najniższych doładowaniach, dostaje spory bonus - 100% kwoty drugiego doładowania. I to jest możliwość, której nie masz u innych operatorów.

Odpowiedz

50. awa2001
0

2010-07-16 13:56:32

ceny do Playa spadły w Orange juz w kwietniu i są takie same jak do pozostałych sieci ( mowa o ofercie "zwierzakowej"

Odpowiedz

47. ~Poll
0

2010-07-15 11:22:30

@43 Nie mnie kroja bo ja już sieć zmieniłem. Kroja tych co do mnie chcą lub muszą zadzwonić. Samo to że ktoś zmieni sieć nie oznacza że "krojenie" nie wytepuje. O dziwo BOK wpierw płatny był dla Orange Firma i jakoś nie wierzę w to że człowiek zajęty robieniem interesów cały czas wisi na słuchawce by robić sobie jaja. Zresztą nie o samą opłatę tu idzie a o to, że ci którzy mają już BOK płatny sa zrzucani w trakcie rozmowy co oznacza, że załatwienie jednej sprawy, dawniej darmowej, wiąże się w wydatkiem np 20zł. Odnośnie "bajerowania" wyjaśnił Ci @44Znawca . Tak . To o wypowiedź W.J. mi chodziło i to on tłumaczył podwyżkę przeciążeniem aparatury.

Odpowiedz

46. ~
0

2010-07-14 23:52:56

a ja uwazam, ze kazdy dobiera oferte indywidualnie, przeciez nikt nas nie zmusza do podpisywania umowy, a nie czytajac regulaminow nie mozemy miec pretensji do zadnego z operatorow. Nie mamy w Polsce jednego operatora, wiec jak komus nie pasuje to droga wolna. nie widze jednak sensu obrzucania sie nawzajem blotem osob ktore korzystaja z uslug konkurencji.

Odpowiedz

45. jojo
0

2010-07-14 17:31:37

pablo_79 (41) - I co z tego? To jedynie Twój sposób korzystania z TT - nie jesteś pępkiem świata. W cenniku wciąż jest 79 gr, nie 40 gr.

Odpowiedz

44. ~znawca
0

2010-07-14 17:06:30

@43. "przeciazenie rozmowami? gdzies to wyczytal?". Widać, że nie czytujesz blogów konkurencji ;). Zaświeceniem czerwonych lampek na BTS''ach, tłumaczył podwyżkę ceny pakietu 1000 minut do sieci i na stacjonarne z 6zł na 10zł rzecznik Orange, pan Wojciech Jabczyński. Na pewno gdzieś w archiwum jeszcze to możesz przeczytać. Przy okazji abstrahuję od tego czy ta wypowiedź była zgodna z prawdą, czy jedynie wymówka mająca na celu ograniczenie złości klientów.

Odpowiedz

43. thonka
0

2010-07-14 15:13:38

@39 buahahaha. "kroja" tyle na ile sie zgodziles, skoro Tobie nie pasuje zmien siec, stawki spadaja, a ze Ty tego nie widzisz to twoj problem, kradna? wiesz czemu polaczenia z BOKiem sa platne? bo banda idiotow robila sobie wczesniej jaja i wydzwaniala blokujac linie, teraz kazdy sie 10 razy zastanowi, zanim zadzwoni do BOKu, chcialbym tez zauwazyc, ze twoj Play tez pobiera pieniadze za polaczenia z BOKiem. bajeruja? kto Ci takich glupot naoopowiada? przeciazenie rozmowami? gdzies to wyczytal?

Odpowiedz

42. thonka
0

2010-07-14 15:08:43

@40 netto

Odpowiedz

41. pablo_79
0

2010-07-14 14:50:25

Ceny do P4 w Orange i Erze nie spadły, w Plusie stawki podniesiono. @37, mam TT i korzystam z podwójnych doładowań, czyli realnie za minutę do Play płacę 40gr. Co jak co, ale skoro nastapiła kolejna obniżka, w3 powinna się wziąć za scinanie cen połączeń do Play.

Odpowiedz

40. ~
0

2010-07-14 13:19:57

to jest brutto czy netto?

Odpowiedz

39. ~Poll
0

2010-07-14 12:50:11

@36 kroją bo każą płacić swoim klientom nieuzasadnione kwoty z połączenia i kwoty te nie spadną . Zmieni się tylko tłumaczenie, że to niby co innego wzrosło i stąd stawki pozostaną. Kradną bo naliczają za kontakt z BOKiem opłatę ale żeby była wyższa zrzucają rozmówcę. Bajerują bo podwyżkę tłumaczą "czerwonymi lampkami na sprzęcie przeciążonym rozmowami" Wystarczy przykładów?

Odpowiedz

38. ~piyoter
1

2010-07-14 07:28:25

@37 No i do tego są mamieni oszukańczą reklama taryfu po byku, w których wyraźnie jest mowa, ze WSZYSTKO, co robi zawiera sięw abonamencie. Ciekawe, ze jakis urząd jeszcze nie ukarał ery za tak ewidentne kłamstwo

Odpowiedz

37. ~
0

2010-07-14 07:15:44

Ceny poł. do Play prędko nie spadną, bo zbyt dużo zarabiają na tym operatorzy a przoduje w tym PTC. Stawki w prepaid utrzymują na poziomie 79gr/min. a w abo wykluczyli połączenia do Play z minut abonamentowych. W moim przypadku skutkowało to rozstaniem się z tym operatorem ale znam wielu, co nawet pojęcia nie mieli, że za każde połączenie do Play będą musieli zapłacić dodatkowo poza kwotą abonamentu. Teraz twierdzą, że także odejdą od tego operatora ale jak to będzie to się okaże później. Jeżeli nie potrzebujemy tysięcy minut w sieci i milinów smsów, to najuczciwszą ofertą jest mBank mobile. Niska stawka do wszystkich, długa ważność konta, prosta oferta, żadnych pakietów.

Odpowiedz