DAJ CYNK

Sklep z aplikacjami Opery

08.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4560

Ważne 0

0

Opera Software, producent znanych przeglądarek z rodziny Opera, wraz z firmą Appia otworzyli własny serwis internetowy, w którym można zakupić i pobrać aplikacje na platformy mobilne - Android, BlackBerry, Java, Palm, Symbian, czy Windows Mobile.

Opera Software, producent znanych przeglądarek z rodziny Opera, wraz z firmą Appia otworzyli własny serwis internetowy, w którym można zakupić i pobrać aplikacje na platformy mobilne - Android, BlackBerry, Java, Palm, Symbian, czy Windows Mobile.

Sklep Opera Mobile Store znajduje się pod adresem www.mobilestore.opera.com. W nowszych wersjach mobilnych przeglądarek Opera pojawi się specjalny odnośnik na ekranie głównym, umożliwiający łatwy dostęp do zasobów serwisu.

Oprócz aplikacji płatnych, za które można zapłacić kartą kredytową, dostępnych jest wiele programów bezpłatnych.

Organizacja sklepu przypomina tą znaną z innych internetowych sklepów z mobilnym oprogramowaniem, takich jak Android Market, czy Windows Phone Marketplace. Aplikacje są podzielone na kilkanaście kategorii tematycznych. Można też przeglądać ranking najpopularniejszych programów, czy listę aplikacji polecanych przez Operę.

W tej chwili serwis jest dostępny w ponad 200 krajach, także w Polsce.

Źródło tekstu: Opera, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. jojoro
0

2011-03-09 13:01:20

Jak zwykle brak wsparcia dla badaos

Odpowiedz

9. ~
1

2011-03-08 14:05:27

@7 - też ma co do tego wątpliwości, na blogu opery mini cisza http://my.opera.com/operamini/blog/

Odpowiedz

8. ~
1

2011-03-08 12:17:32

do 5 - bing ma ta zasadnicza wade, ze jest to Microsoft, a ja mam dosyć ciagłego wspierania 2 tych samych firm

Odpowiedz

1

2011-03-08 11:57:42

O tym sklepie też dowiedziałem się jakiś już czas temu. Mnie najbardziej dziwi tam jedna pozycja mianowicie Opera Mini 5.1 beta 10. Jak to przecież oficjalną wersją beta Opery Mini 5.1 jest druga i nie ma informacji aby pojawiła się taka na kanale rss opery, albo dawno go nie odświeżali i przegapiłem coś?

Odpowiedz

6. ~
1

2011-03-08 11:47:29

Ja już korzystałem z tego serwisu Opery w listopadzie ub. roku. Mam 2 telefony. Jeden z Symbianem- Nokia n95, a drugi z java- Sony Ericsson k810i i powiem wam tyle, że w kwestiach bezpieczeństwa danych większe zaufanie mam do javy. W tym Symbianie już 2 razy telefon zatruł się jakimś trojanem i części zdjęć, mp3 i kontaktów w telefonie już nie odzyskałem. Niektórzy się podniecają tymi symbianami, androidami, windowsami i platformami z Apple, a nie zdają sobie sprawy, że dość łatwo można złapać wirusa na tych systemach operacyjnych. Ze starą poczciwą java nigdy nie miałem takich problemów. Nikodem

Odpowiedz

0

2011-03-08 11:06:33

przeglądarka? wyszukiwrka? bing

Odpowiedz

4. ~
1

2011-03-08 10:39:17

niezbyt w temacie - ale ostatnio juz nie dzierżę wyszukiwarki Google, która podaje coraz gorsze wyniki (stare, nieistotne), szkoda że Opera majaca dosyc ciekawe podejscie do przegladarek, nie zainicjuje jakiegos serwisu wyszukiwarki. Chyba już czas by pojawił sie ktos nowy.......... Natomiast google cokolwiek robi, zaczyna to robić beznadziejnie i nieprofesjonalnie (rózne inne dodatkowe serwisy), lub psuje rynek - ostatnio dla przykadu zamykaja kupiony GIZMO5 i nie daja alternatywnego rozwiązania w zamian

Odpowiedz

1

2011-03-08 09:59:32

Wlasnie moze telepolis napisze o zniesieniu ograniczenia dla aplikacji VoIP dla BadaOS - juz od kilku dni oficjalnie.

Odpowiedz

2. ~banan1973
1

2011-03-08 09:21:48

CO TO ZA NOWINY, TO DZIAŁA OD KILKU MIESIĘCY I WIELE OSÓB O TYM JUŻ WIE. TELEPOLIS OBUDŹ SIĘ !!! Wcześniej zabłysnęli że jest telefon z bada-os 2.0 a nic takiego nie ma.

Odpowiedz