DAJ CYNK

Sferia wyłącza nadajniki CDMA

27.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5702

Ważne 7

2

Z końcem roku Sferia wyłączy nadajniki CDMA w całej Polsce.

Z końcem roku Sferia wyłączy nadajniki CDMA w całej Polsce.

Z dniem 31 grudnia Sferia planuje wyłączenie nadajników CDMA i zaprzestanie świadczenia usług w tym zakresie.

Klienci Sferii zostaną poinformowani z wyprzedzeniem odpowiednią korespondencją zawierającą wszystkie informacje na temat wyłączenia nadajników i dalszego korzystania z usług.

Zobacz: Sferia może korzystać z 800 MHz od 1. stycznia, dostała decyzję UKE

Źródło tekstu: sferia; wł

Tagi: cdma sferia
Komentarze
Zaloguj się
24. ~@22
1

2014-10-28 18:13:21

Pojemność by skoczyła gdyby dołożyli kolejny sektor anteny i zapewnili dobry dosyl. Teraz często stoi. Bts z kompletem EDGE/hspa+/hspa+ dc/Lte a radiolinia to 2x 183mb/s

Odpowiedz

23. ~ja
3

2014-10-28 09:31:02

@5 chyba CDMA 2000 ale na 850 MHz. Wg mapa bts search nie mają aktualnie żadnych lokalizacji.

Odpowiedz

22. ~gosc
-2

2014-10-28 07:16:18

@20 ale gdyby takie co robili to znacznie podskoczyla by pojemnosc takiego jednego btsa... teraz wystarczy kilku uzytkownikow i juz nie bedziesz miec tych 150Mbps

Odpowiedz

21. ~
-1

2014-10-27 22:38:09

20, racja, Plus ma o wiele lepszy zasięg niż T

Odpowiedz

20. ~p
-1

2014-10-27 20:14:13

W plusie nie muszą takich trików szukać. CenterNet i mobyland mają 20mhz pasma ciagiem! Co do Sferii to przecie juz od kwietnia są mvno przecież. Wyłączenie nadajników to była tylko kwestia czasu. Ciekawe kto łyknie sprzet

Odpowiedz

19. ~
-1

2014-10-27 18:49:31

18,w Plusie taka technologia w Midasie :), nie wiem czy to robią czy nie ale jeśli T może to Plus napewno też

Odpowiedz

18. ~
0

2014-10-27 18:35:46

ale ale.... nie jest zreszta powiedziane ze na 900 i 2100 tez nie moze isc LTE, skoro NetWorks stosuje praktyke ratownicza uzywajac swoje pasma GSM1800 na potrzeby LTE1800. ba ! sa w stanie calkowicie poswiecic pasmo GSM1800 na odpalenie tam LTE w czasie rzeczywistym gdy obciazenie LTE1800 jest duze... Gdzie taka technologia w Plusie ?

Odpowiedz

17. ~
-3

2014-10-27 18:14:15

13, jak masz dobry telefon niekoniecznie drogi ale dobry to rozmowy na 2G idą tak czysto, że trudno uwierzyć,3G było bardziej na net, 2100 nawet o połowę szybciej żre baterie od rozmowy a 2G wolniej,jeszcze za dobrze ludzie nie przeszli na 3G,LTE działa średnio i miejscami, trzeba ten zasięg uzupełnić pasmem 800, które będzie od nowego roku, a już piszesz, że rozmowy i net będą po VoLTE :), może za 15 lat...

Odpowiedz

16. ~
1

2014-10-27 18:07:26

12, LTE masz teraz tylko na 1800, będzie na 800,na 2100 i 900 jest 3G, na 900 i 1800 jest 2G

Odpowiedz

15. ~sq-
2

2014-10-27 17:55:53

@13 zasięg nie może być taki sam, bo przy LTE masz 5,10 albo 20 MHz i żeby zasięg był ten sam trzeba większej mocy niż przy 250kHz na nośną GSM1800. W praktyce między 5 a 10 masz już 3 dB straty na sygnale a między 5 a 20 już 6 dB. Wydaje się niewiele ale to logarytmiczna skala stąd różnice w zasięgu.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-10-27 17:37:34

no i co teraz ludzie poczną?

Odpowiedz

13. ~
1

2014-10-27 17:00:57

@12przede wszystkim LTE to mniejsze opóźnienie (ping). zasięg teoretycznie powinien być taki sam, lecz operatorzy konfigurują LTE tak, że np. LTE1800 ma mniejszy zasięg niż GSM1800, mimo że częstotliwość jest taka sama. co do ilości danych to nie ma różnicy czy to 3G czy LTE, chyba że masz taryfę z nielimitowanym LTE to wtedy ma znaczenie, bo nie nalicza opłat. no i w przyszłości rozmowy po LTE = lepsza jakość rozmów, tak jak bardzo zauważalne jest przejście z 2G do 3G z HD Voice tak potem spektakularne będzie przejście z 3G do VoLTE, ale to może za około 5 lat się przyjmie zważając na to, że 2G wiecznie żywe. :)

Odpowiedz

12. ~laik
0

2014-10-27 16:31:26

a czym się różni lte800 od lte900 i lte2100 czy 2400? zasięg, ilość userów podpięte pod daną stację, szybkość transmisji, koszt 1 GB przesyłu danych? proszę jasno i logicznie, tak dla laika :)

Odpowiedz

11. ~mirekb
2

2014-10-27 16:10:03

czyżby start lte 800 na 5Mhz pasma sferii przez polkomtel w 2015?na początek strefa warszawska i ostrołęcka popsułyby humor reszcie.swoją drogą ciekawy byłby materiał analityczny gdyby simy i modemy plusa logowaly sie do lte 800

Odpowiedz

10. ~
0

2014-10-27 15:49:50

@8 A to jakiś problem aby Pan Krok wziął pasmo przez polkomtela lub swoje spółeczki, mobylandy itp. i tylko doczepił anteny do istniejących btsów. O ile już nie montuje multibandów obsługujących lte na 800mhz?

Odpowiedz