DAJ CYNK

Samsung wycofuje notebooki z Europy

24.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 15

Ważne 9

2

Producenci laptopów nie mają łatwego życia. Samsung jest kolejnym graczem na rynku, który wycofuje się z produkcji komputerów przenośnych.

Producenci laptopów nie mają łatwego życia. Samsung jest kolejnym graczem na rynku, który wycofuje się ze sprzedaży komputerów przenośnych.

Samsung postanowił wycofać się ze sprzedaży laptopów i Chromebooków z Europy. Na innych rynkach nadal będą dostępne. Jest to dziwna decyzja, ponieważ prognozy dotyczące sprzedaży na starym kontynencie są bardzo dobre, obecna sprzedaż przewyższa światowe średnie, a rynek jest bardzo stabilny. Dodatkowo sprzedaż Chromebooków ma w najbliższym czasie rosnąć. Wszystko jednak wskazuje na to, że Koreańczycy nie radzą sobie z konkurencją w Europie.

Sprzedaż komputerów, zarówno laptopów, jak i stacjonarnych, w ostatnim czasie spada. Duże maszyny są wypierane urządzeniami bardziej mobilnymi, takimi jak tablety i właśnie na tym chce w najbliższym czasie skupić się Samsung. Decyzja o wycofaniu się z Europy nie jest jednak ostateczna i Koreańczycy nie wykluczają powrotu swoich laptopów na stary kontynent.

Samsung nie jest pierwszą firmą, która rezygnuje ze sprzedaży laptopów. Niedawno Sony sprzedało swoją markę VAIO, po 18 latach produkcji.

Źródło tekstu: PCAdvisor; wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się