DAJ CYNK

Samsung ma nowość dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Samsung zaprezentował na swoich smartfonach systemy do zarządzania urządzeniami mobilnymi dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozwiązania powstały we współpracy z firmą Proget.

Nadzorowanie misji prowadzonych przez żołnierzy, ratowników, funkcjonariuszy służb, ustalanie lokalizacji z wykorzystaniem systemu pozycjonowania GPS czy zapewnienie dostępu do map obszaru zadaniowego – to tylko wybrane funkcje rozwiązania TAK – Team Awareness Kit/Tactical Assault Kit opracowanego przez Siły Powietrzne USA i zaprezentowanego na Festynie Komandosa w Dziwnowie przez Samsunga i Proget.

W miniony weekend, w dniach 25-27 sierpnia, odbyła się 14. edycja Festynu Komandosa w Dziwnowie. Widzowie mogli m.in. zapoznać się z bronią oraz elementami wyposażenia wspierającego żołnierzy w realizacji misji. Podczas wydarzenia zaprezentowano dwa rozwiązania stworzone przez Samsunga oraz firmę Proget z myślą o Wojskach Obrony Terytorialnej, ratownikach oraz służbach wojskowych i cywilnych.

Pierwsza z nich to telefony Samsung XCover Pro 6 spełniające wymagania służb i wojska, a jednocześnie wspierające użycie aplikacji ATAK, czyli Android Team Awareness Kit/Tactical Assault Kit. Oprogramowanie umożliwia m.in. nadzorowanie misji prowadzonych przez żołnierzy – ustalanie ich lokalizacji z wykorzystaniem systemu pozycjonowania GPS. Aplikacja zapewnia także dostęp do interaktywnych map obszaru zadaniowego i współdzielenie informacji, oferuje także integrację z sensorami np. platformami bezzałogowymi.

Drugie rozwiązanie to PROGET – system do zarządzania mobilnymi urządzeniami dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz służb mundurowych. Pozwala on na zarządzanie flotą urządzeń mobilnych, umożliwia wymuszenie zabezpieczeń i zarządzanie zainstalowanym oprogramowaniem. Działania mogą obejmować zarówno pojedynczych użytkowników, jak i zdefiniowane grupy, odzwierciedlające strukturę konkretnych jednostek. W najbliższym czasie oprogramowanie PROGET będzie bezpośrednio zintegrowane z systemem TAK.

Jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. To dla nas szansa spotkania z dowódcami, żołnierzami oraz weteranami Jednostek Specjalnych Wojska Polskiego tj. GROM, NIL, FORMOZA, AGAT, JWK, Saperów, oraz żołnierzy Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie spotkań mówiliśmy nie tylko o ważnej roli technologii elektronicznej w armii, ale również o rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa i cyberhigieny

 – powiedział Tomasz Chomicki, Dyrektor ds. rozwoju biznesu, Samsung Electronics Polska.

 

Zobacz: Exynos 2400 w Galaxy S24. Znamy specyfikację, jest zaskoczenie
Zobacz: Samsung wprowadza astronomiczną edycję swojego zegarka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl, Samsung

Źródło tekstu: Samsung