DAJ CYNK

Samsung Galaxy S bez Gingerbreada?

09.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

Samsung zastanawia się nad wydaniem aktualizacji dla wyprodukowanych przez siebie smartfonów do systemu Andriod Gingerbread.

Samsung zastanawia się nad wydaniem aktualizacji dla wyprodukowanych przez siebie smartfonów do systemu Andriod Gingerbread.

W związku z wydaniem nowej wersji systemu operacyjnego Android, Samsung oceni możliwość jego implementacji w istniejących już produktach. Ocena będzie zależeć od wielu czynników, takich jak: ogólny efekt aktualizacji, wymagania systemowe, ograniczenia strukturalne, czy poziom współpracy z dostawcami komponetów i licencjodawcami oprogramowania - oświadczył koreański producent.

Twórcy Androida twierdzą, że jeżeli dane urządzenie poprawnie współpracuje z Froyo (2.2), to nie będzie robiło żadnych problemów na Gingerbreadzie (2.3). Dlaczego mimo to dla Samsunga jest to problem?

Być może jest to związane ze zbliżającą się premierą smartfonu Nexus S, który ma parametry bardzo zbliżone do obecnego już na rynku modelu Galaxy S i9000. Główna różnica między tymi dwoma aparatami polega właśnie na obsługiwanej wersji systemu operacyjnego.

Więcej na temat Nexus S pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget

Komentarze
Zaloguj się