DAJ CYNK

Problemy z umową Motoroli z Radmorem

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1496

Gdyński Radmor, producent radiostacji wojskowych i radiotelefonów, nie podpisał dotychczas umowy z amerykańską Motorolą. Wartość zobowiązania offsetowego to blisko 700 mln dolarów.<

Gdyński Radmor, producent radiostacji wojskowych i radiotelefonów, nie podpisał dotychczas umowy z amerykańską Motorolą. Wartość zobowiązania offsetowego to blisko 700 mln dolarów.

Są problemy na szczeblu rządowym dotyczące finansowania i późniejszej eksploatacji systemu łączności radiowej "Tetra". Rząd musi porozumieć się z Motorolą co do warunków techniczno-ekonomicznych budowy systemu w Polsce - powiedział Tomasz Gil, kierownik działu marketingu Radmoru.

Motorola jest partnerem offsetowym Radmoru od ponad roku. Gdyńska firma miała być zaangażowana w produkcję urządzeń do specjalistycznego systemu łączności radiowej "Tetra", przeznaczonego dla policji, straży, pogotowia i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. System miałby obejmować teren całej Polski. Radmor miałby wyprodukować ok. 140 tys. aparatów oraz 100 stacji bazowych. Do tej pory nie wyjaśniona jest kwestia, czy dojdzie do pełnego transferu technologii, czy też gdyńska firma montowałaby urządzenia z części przekazanych przez Motorolę.

Radmor to obecnie największy polski producent sprzętu radiokomunikacji ruchomej w paśmie UKF. Jego odbiorcami są m.in siły zbrojne RP oraz armie innych krajów, policja, straż pożarna, Straż Graniczna, PKP, stocznie, porty, firmy ochroniarskie.

Źródło tekstu: Gazeta

Przewiń w dół do następnego wpisu