DAJ CYNK

Problemy techniczne w Polkomtelu

13.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6763

Ważne 0

0

Polkomtel miał 25-minutową awarię, która dotknęła użytkowników Warszawy i Lublina.

Polkomtel miał 25-minutową awarię, która dotknęła użytkowników Warszawy i Lublina.

Jak informuje operator, powodem awarii był wzmożony ruch sygnalizacyjny w tych rejonach.

Źródło tekstu: Polkomtel

Komentarze
Zaloguj się
74. ~
0

2010-10-19 08:23:39

"52 - proszę jedynie grzecznie o fakty, związane z tą konkretną awarią, w kontekście "winy" Play''a. Równie dobrze ja mogę napisać, że nielimitowane rozmowy w Play mają zerwy wpływ na infrastrukturę Polkomtela, bo "u siebie" nie zauważam żadnych problemów jeżeli chodzi o jakość połączeń i w ogóle możłiwośc ich zrealizowania zarówno w sieci macierzystej Play, jaki na roamingu Polkomtela." Play nie ma swoich nadajników

Odpowiedz

73. ~konsultant
0

2010-10-15 22:50:00

proponuje wam wszystkim zayrudnic się jako pracownik HL i wtedy poznacie zasady działania sieci i przyczyn awarii bo to co wszyscy piszecie to sa kompletne bzdury, Jeszcze chyba nigdy sie tak nie uśmiałam jak czytajac te wasze wypociny

Odpowiedz

72. toms
0

2010-10-15 14:45:28

Awarie w Plusie przy Playowych to pikuś. Pan Pikuś.

Odpowiedz

71. ~sumix
2

2010-10-15 07:22:28

z biegiem czasu każdy z nas siądzie ;)

Odpowiedz

70. ~2faces
-2

2010-10-14 19:11:20

Taka jest prawda, że sieć Polkomtela z pewnym biegiem czasu siądzie. Jest to nieuniknione,

Odpowiedz

68. TomekO
0

2010-10-14 10:49:03

Ja zrozumiałem że to Plus jest winny awarii. Próbuje sprzedawać usługi których nie może zrealizować ?

Odpowiedz

67. ~sumix
0

2010-10-14 10:35:46

@59 wzrost ruchu nie powinien wpływać na awaryjność przy założeniu poprawnej konfiguracji sprzętu oraz wyeliminowaniu usterek sprzętowo/programowych. Chyba, że mówimy o wzroście ruchu typu Denial of Service, ale to już inna sprawa. Operatorzy mają swoje narzędzia, żeby balansować obciążenie sieci.

Odpowiedz

66. ~szalony
0

2010-10-14 10:30:50

62 nie mam 3g w wielu miejscach , plus nie realizuje rozbudowy juz istniejacych bts o 3g i czesto mnie na 2g wywala , dlatego wiem o tej awari edge . Ciekawe kiedy Plus wkoncu za wirtualne od lat pozwolenia sie wezmie ?

Odpowiedz

65. ~
0

2010-10-14 10:08:03

@64: no właśnie nie było tak tym razem ;) Play na zasięgu macierzystym działał normalnie a na Plusie nie działał.

Odpowiedz

64. ~Marian
0

2010-10-14 10:05:36

A może awaria była w play i wszystkich przelogowało do plusa? I stąd to obciążenie.

Odpowiedz

62. ~
2

2010-10-14 09:18:56

@60: W każdej sieci zdarzają się problemy. W plusie i tak ject chyba jeszcze najlepiej. Gdyby nie ten news nie wiedziałbym o żadnej awarii. A tak w ogóle po co Ci EDGE kiedy masz 3G?

Odpowiedz

61. ~
0

2010-10-14 09:13:29

Chciałem napisać "nikt tu nie ma pewności, że powodem awarii jest play".

Odpowiedz

60. ~szalony
0

2010-10-14 09:10:36

dzis od rana nie dziala edge w lodzkim lac 31051 , Czy to zbieg okolicznosci ? Ja juz powoli mam dosc plusa i chyba sie rozstaniemy :)

Odpowiedz

59. ~
1

2010-10-14 08:58:15

Ale brednie niektórzy wypisują... @53: Przyhamujesz? Wow :-) Ja na karcie playa korzystam wyłącznie z plusa. Fakt, ze loguje sie dopiero za 2-3 razem, co nie oznacza, ze sie nie da. Inna sprawa, ze nie kazdy jest taki cierpliwy. @54, 58: Troszke pomysl. Pytania pomocnicze: 1.Czy play powoduje wzrost ruchu w sieci plusa czy nie? 2.Czy zwiększony ruch zwiększa prawdopodobieństwo awarii czy nie? Nikt tu nie pisał, że powodem awarii jest play (jeśli już to pół-żartem, a Ty zaraz wszystko na sztywno, daj na luz), ale play mógł dorzucić cegiełkę. To że u jednego jojo jest niby dobrze nic nie znaczy. Nie jesteś grupą reprezentatywną.

Odpowiedz

58. ~sumix
-1

2010-10-14 08:09:51

hahahaha "Play zapewne przyczynił sie do awarii". Czy sugerujesz, że technicy Plusa pozwolili komuś zepsuć swoją sieć ? Biedny Plus nie ma "load" managementu i zły Play zrobił mu kuku. Co za bzdury.

Odpowiedz