DAJ CYNK

Potężne kary dla indyjskich operatorów

26.11.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1787

Ważne 0

0

Indyjscy urzędnicy oskarżają operatorów o nielegalne praktyki w procesie uzyskiwania koncesji na częstotliwości telefonii komórkowej. Kary mogą wynieść nawet po miliard dolarów - pisze Gazeta Wyborcza powołując się na The Financial Times.

Indyjscy urzędnicy oskarżają operatorów o nielegalne praktyki w procesie uzyskiwania koncesji na częstotliwości telefonii komórkowej. Kary mogą wynieść nawet po miliard dolarów - pisze Gazeta Wyborcza powołując się na The Financial Times.

W wyniku działań takich firm jak Bharti, BSNL, Vodafone czy norweskiego Telenora, Indie miały stracić nawet 39 mld dolarów. Zdaniem autorów audytu, operatorzy komórkowi, płacąc łapówki uzyskali w 2008 roku koncesje na częstotliwości telefonii komórkowej, do których nie mieli prawa.

Norweski Telenor zaprzecza, by w nabyciu koncesji doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości. Vodafone odmawia komentarza.

Indyjski rynek telefonii komórkowej jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Tylko 43% ludności tego kraju ma telefon. Inwestycje w kraju utrudnia jednak niejasne prawo oraz silna konkurencja. Indyjski rząd, licząc na szybkie zaopatrzenie w telefony 1,1 mld obywateli, dopuścił do rynku aż 15 operatorów (europejski standard to 3-4 podmioty).

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, The Financial Times

Komentarze
Zaloguj się
12. ~
0

2010-11-29 21:30:55

W PL takie kary powinny być dla operatorów ale w ojro.

Odpowiedz

11. issa
0

2010-11-27 22:10:32

9 - już dawno Twój komentarz (6) powinien zostać usunięty , ale na tym portalu usuwa się bezmyślnie komentarze zgłoszone do moderacji na zasadzie "zaznacz-usuń wszystko" czego sam doświadczyłem , jak widać , reszty nie zgłoszonych się nie rusza , chyba , że komuś przypadkiem wpadnie w oko. Nie chce mi się nawet specjalnie polemizować bo rzecz jest oczywista - mawiają , że "Polska to najbardziej złodziejski kraj na swiecie". Oczywiście broń Boże nie jest to niesprawiedliwe uogólnienie , nie mają na myśli mieszkańców (ironia).

Odpowiedz

10. ~
0

2010-11-27 20:18:59

* o których pisał 8

Odpowiedz

9. ~
0

2010-11-27 20:18:03

6 drogi kolego tak ładnie a tak głupio skończyłeś. Użyłeś dziwnego sformuowania w odniesieniu do nazwijmy umownie nieśmiertelnej siły wyższej bo wychodzi na to że jak ktoś kto ma inny światopogląd to jest nierozsądny. O, choćby ci którzy "znają aż za dobrze" tego pana o którym pisał @7. I kto tu dopuszcza się nieuprawnionych uogólnień? Czy ja pisałem o wszystkich, stricte naród? To raczej ty , mam nadzieję niechcący dokonałeś nieuprawnionej generalizacji i stawiłeś osąd na mojej osobie bez powodów tak naprawdę. Wiem jak się tłumaczy po indyjsku słowo z twojego nicka więc powinieneś wiedzieć że nie powinno się sądzić nie znając człowieka

Odpowiedz

8. ~billy
0

2010-11-27 17:39:13

Nie wszyscy hindusi sa oszustami a na pustyni klamstwa moze istniec ziarno prawdy ,tam przeciez urodził sie legendarny Siddhartha Gautama :)

Odpowiedz

7. issa
0

2010-11-27 13:04:30

tyy - teoria co innego , praktyka co innego jak to zwykle bywa;) 20 metrów dalej w innym punkcie mógłbyś pewnie nabyć starter bez żadnych formalności. Też miałem AirTela , starter kosztował mnie 100 rupii , na koncie było 30 rupii. Potwierdzam , że tanio do Polski , ale miałem problemy z połączeniami do Play w zasadzie działały tylko na numer z Plusa przeniesiony do Play , ciekawe dlaczego. Jakby ktoś chciał zobaczyć indyjski "Salon" AirTela tu jest fotka - http://img225.imageshack.us/img225/337/tosh0095.jpg Do kolegi numer 6 , faktem jest , że dla europejczyka indyjskie "klimaty" są długofalowo raczej nie do przełknięcia , ale oczywiście Twoje słowa są krzywdzącym uogólnieniem. Co do "bożków" rozsądny człowiek rozumie , że "jest jeden Bóg , lecz wiele dróg , każda z nich prowadzi do zwycięstwa" , tak samo jak fizyczny głód można zaspokoić na mnóstwo sposobów zgodnie ze swoimi upodobaniami i lokalnymi uwarunkowaniami , najprostsza logika mówi , że górę można zdobyć wchodząc z wielu stron , jeśli ktoś idący jedną drogą zaprzecza istnieniu i wartości innych złowrogo pokrzykując o słuszności jedynie tej po której sam idzie , jest groźnym ignorantem. Na razie ton temu światu nadają ludzie myślący podobnie do Ciebie , ale już niedługo.

Odpowiedz

5. ~diggah
1

2010-11-26 22:17:03

@tty - e-tam, kupowalem simapti 0 problemow. Moze wszystko zalezy od mijsca zakupu?

Odpowiedz

3. piotrM
1

2010-11-26 17:26:02

zaraz będzie fixed, dzięki i nasze posty znikną:)

Odpowiedz

2

2010-11-26 17:15:32

Nie znasz tego państwa ? Orwegii? ;-))

Odpowiedz

1. ~Jan
1

2010-11-26 17:03:44

orweski ? czyba norweski :)

Odpowiedz