DAJ CYNK

Plus: 3 tys. stron faktury na... 0 zł

21.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7450

Ważne 7

2

Plus wysłał klientowi rachunek szczegółowy. Kurierem. Tylko tak można było dostarczyć 3 tys. stron dokumentu. Nie można mieć żądnych pretensji do operatora.



Plus wysłał klientowi rachunek szczegółowy. Kurierem. Tylko tak można było dostarczyć 3 tys. stron dokumentu. Nie można mieć żądnych pretensji do operatora.

O całej sprawie poinformował portal niebezpiecznik.pl . Sprawa wygląda absurdalnie. W końcu jak inaczej można nazwać dostarczenie klientowi paczki z rachunkiem szczegółowym długim na 3 tys. stron? Sporo opinii, jakie pojawiły się w internecie przez weekend są utrzymane właśnie w takim tonie.

Spójrzmy jednak na sprawę z drugiej strony. Operatorzy mają szereg obowiązków wynikających z umów, regulaminów, Prawa Telekomunikacyjnego, podatkowego, do tego ochrona danych osobowych... Operator zwyczajnie musi wysłać fakturę w formie wybranej przez klienta. Nawet jeśli dokument ma 3 tys. stron i zawiera głównie połączenia wychodzące GPRS. Dla klienta oznacza to oczywiście dodatkowe opłaty w postaci braku rabatu za e-fakturę (w Plusie zazwyczaj 10 zł), ale sam koszt wysłania, wygenerowania, wydrukowania i spakowania tej ilości makulatury jest o wiele wyższy.

Kim jest odbiorca faktury? Jak wynika z mediów społecznościowych jest nim polski haker, ekspert zajmujący się bezpieczeństwem systemów i kryminalistyki cyfrowej.

Źródło tekstu: niebezpiecznikl; wł

Tagi: faktura plus
Komentarze
Zaloguj się
61. ~
0

2018-06-01 14:37:01

58, a wiesz, co to jest billing?

Odpowiedz

60. ~kunegunda
0

2018-06-01 14:17:39

przez takie akcje cieszę się, że już dawno zrezygnowałam z abonamentu w tej sieci i przeszłam do Virgin Mobile

Odpowiedz

59. ~tomaka
0

2018-05-26 09:13:54

@55 dokladnie, tytul wprowadza w bladtyp chcial biling na papierze, to operator ma obowiazek wystawic obojetnie czy zajmuje 2 strony czy 1000. Miał dużo małych sesji internetowych i stad objetosc. Z tego co pamietam na plus online mozna sobie sprawdzic historie polaczen.

Odpowiedz

58. ~Bolek
0

2018-05-22 13:34:11

Coś czuję, że następnym razem dostanie Pan jedną kartkę z sumowaną ilością danych i czasu połączeń gprs i pozostałe kilka w gratisie z dopiskiem na podtarcie ekhem z bólu …

Odpowiedz

57. wlo
0

2018-05-21 21:18:32

56 - tak, nawet mieli dla nich promocje... Wystarczy ło podać, jak w przypadku np. promocji prokuratorów albo lekarzy legitymację hakera ;-)

Odpowiedz

56. ~
0

2018-05-21 21:08:45

To operator plus świadomie świadczy usługi hakerowi (czyli cyberprzestepcy)?

Odpowiedz

55. ~gekon
0

2018-05-21 15:18:42

Orson po co powielasz brednie innych? Faktura ma 1 stronę, reszta to po prostu zwykły biling!

Odpowiedz

54. dt
0

2018-05-21 14:01:19

zamówił wersję papierową to ma dostać papierową. Koniec kropka. Żadna płyta czy e-faktura jeśli nie wyraził na to zgody. Wszystko w pakiecie czyli połączenia za 0 zł.

Odpowiedz

53. ~R
0

2018-05-21 11:45:04

Czemu na 0 zł? Facet za usługi nic nie płaci? Czy mu drugą fakturę za abonament listem wyślą?

Odpowiedz

52. mpiter
1

2018-05-21 11:10:44

zamiast to zsumować... boże, co za archaik. Poza tym, po co ludziom papierowe faktury?

Odpowiedz

51. wlo
0

2018-05-21 10:34:52

Na Polacka cwaniaka finansowa konsekwencja jest najlepszym sposobem... Za małe karty finansowe mamy za łamanie paraw niestety. Natura Narodu niestety nie sprzyja przestrzeganiu prawa.

Odpowiedz

50. wlo
0

2018-05-21 10:33:25

ViNYL - tak jest ;-)

Odpowiedz

49. ViNYL
1

2018-05-21 10:31:39

Zabrakło myślenia u autora zadymy. Skoro zapłacił za taką usługę to operator miał obowiązek takowy wykaz wydrukować. Nic tu nie ma do tego ekologia czy zdrowy rozsądek, bo niewydrukowanie tego zgodnie z dyspozycją byłoby podstawą reklamacji. Co najwyżej operator podwyższy opłatę za tą przyjemność z 10zł na 50zł na wyp[adek gdyby kolejnym dowcipnisiom chciało się zaprogramować celowo modem do łączenia się i rozłączania co sekundę.

Odpowiedz

48. ~B-)
0

2018-05-21 10:28:19

Dostał dużo kartek papieru i do tego bezpłatną reklamę w necie. :-D

Odpowiedz

47. wlo
0

2018-05-21 10:25:23

46 - czyjego? Bo ja myślę, że to bardzo przemyslane działanie było ;-)

Odpowiedz