DAJ CYNK

PlayBook, czyli metoda na biznesmena

01.02.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2637

Ważne 0

0

RIM BlackBerry PlayBook to pierwszy tablet w portfolio kanadyjskiego koncernu i zarazem pierwsze urządzenie na rynku, które otwarcie reklamowane jest jako tablet do zastosowań biznesowych.

RIM BlackBerry PlayBook to pierwszy tablet w portfolio kanadyjskiego koncernu i zarazem pierwsze urządzenie na rynku, które otwarcie reklamowane jest jako tablet do zastosowań biznesowych.

Na rynku, to może za dużo powiedziane - rynkowy debiut tabletu RIM (na początku w USA) odbędzie się 15. marca. BlackBerry PlayBook będzie pracować pod zupełnie nowym dla firmy systemem operacyjnym QNX. I wiele wskazuje na to, że porzucenie własnego systemu BlackBerry OS w tabletach okazało się strzałem w dziesiątkę - praca urządzenia jest bardzo szybka, nawet podczas przeglądania stron internetowych przeładowanych elementami Flash.



To jednak nie przeglądarka internetowa i obsługa multimediów mają być magnesem przyciągającym klientów, lecz funkcje biznesowe, takie jak BlackBerry Bridge czy szyfrowany dostęp do aplikacji:



Źródło tekstu: RIM, wł

Komentarze
Zaloguj się
8. ddluk
0

2011-02-02 11:22:32

@LuIN Słyszałem i jestem pierwszy Polakiem, który otrzyma tablet z tego konkursu :) Nie zmienia to jednak faktu, że nigdzie oficjalnie nie ma informacji, że wtedy nastąpi debiut rynkowy.

Odpowiedz

7. LuiN
0

2011-02-02 10:38:39

ddluk - a konkursie dla developerów słyszałeś? Idź tym tropem:)

Odpowiedz

6. SLAin
0

2011-02-02 09:43:28

Jestem targetem RIM(biznesmen z BB w kieszeni) i czekam z biciem serca na PBooka. Mnie przekonuje.

Odpowiedz

5. ~rob
1

2011-02-02 08:19:32

No fajnie ze troche szybszy od ipada tylko ze w kwietniu do sprzedazy trafi ipad 2 i co wtedy skoro ipad2 bedzie mial 2rdzenie? Jesli predkosc ma zachecac to powinni poczekac i zrobic porownanie z ipad2 a nie z ipadem ktorego jobs zaprezentowal po raz pierwszy rok temu.

Odpowiedz

0

2011-02-02 06:31:23

Rok 2011 rokiem tabletow tylko kiedy? Mysle, ze odlozone 400usd wystarczy na zakup fajnego tabletu, 10 godz na baterii pol kilo wagi 10'' ekran to jest to netbook juz dawno sprzedany bo sie nie sprawdzil. Jednak taka zabawka ma racje bytu tylko wkoncu kiedy bedzie na rynku i w jakiej cenie...

Odpowiedz

3. thonka
0

2011-02-02 03:17:07

@2 tja... szkoda tylko, ze pierwsze slysze o rozwiazaniu cisco... czyzby nie-reklamowane? z tego co widac maja umowe z verizon''em na LTE, nikt nie wie kiedy premiera, ani czy wystartuja.

Odpowiedz

2. ~fism
1

2011-02-01 23:29:14

"zarazem pierwsze urządzenie na rynku, które otwarcie reklamowane jest jako tablet do zastosowań biznesowych." - nie żebym się czepiał, ale jest jeszcze kilka tabletów, które są reklamowane jako jeszcze bardziej biznesowe, a wręcz korporacyjne. Z tabletem Cisco na czele... (http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/corp_062910.html).

Odpowiedz

1. ddluk
0

2011-02-01 23:21:18

Można wiedzieć gdzie RIM ogłosił, że debiut Playbooka odbędzie się 15 marca?

Odpowiedz