DAJ CYNK

Płatności smartfonem w urzędach

19.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2882

Ważne 2

3

Wkrótce w wybranych urzędach w całej Polsce ruszy pilot programu mobilnych płatności. W końcu realne stanie się załatwienie sprawy w jednym okienku.

Wkrótce w wybranych urzędach w całej Polsce ruszy pilot programu mobilnych płatności. W końcu realne stanie się załatwienie sprawy w jednym okienku.

Załatwienie sprawy w jednym okienku, to swego rodzaju miejska legenda dla każdego, kto chciał załatwić sprawę w polskim urzędzie. Wniosek w jednym okienku, z papierkiem do drugiego, potem do kasy, z dowodem wpłaty do okienka nr 1... Czasami można poczuć się jak Asterix i Obelix. Wkrótce jednak może się to zmienić, przynajmniej częściowo.

Webpos Paybynet, to system, który pozwoli na dokonanie wpłaty bezpośrednio przy okienku, w którym załatwiamy sprawę. Urzędnik za pośrednictwem specjalnej strony internetowej wprowadza dane płatności, a następnie petent za pomocą płatności mobilnych Blik dokonuje transakcji. Wystarczy, że wprowadzi swój logi i hasło do systemu płatności.

Do pilota programu przystąpi 20 urzędów w całym kraju. Webpos Paybynet, to system stworzony przy współpracy KIR, Polskiego Standardu Płatności, banków i urzędów.

Źródło tekstu: newsrm.tv

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
-1

2016-07-20 13:03:26

jak i kto będzie dokonywał wyeny aparatu telefoniznego

Odpowiedz

16. ~@15
0

2016-07-20 05:43:30

A nie masz czasem napisane na karcie, że nie jest ważna, dopóki nie zostanie podpisana? Może niestety tylko po angielsku i to straszna bariera? Więc pretensje miej do wystawcy karty.

Odpowiedz

15. ~ziutex
0

2016-07-19 22:25:24

Znając życie, to jakiś nadgorliwy urzędnik będzie żądał dowodu osobistego, albo podpisanego telefonu.Ileż to razy w Almie albo w Rossmannie muszę się wykłócać, że przepis ustawy o potrzebie podpisania karty płatniczej dotyczy szczególnych przypadków - tam, gdzie płaci się PODPISUJĄC płatność i trzeba zweryfikować taki podpis. Nie! Nadgorliwe prukwy zawsze chcą dowodu osobistego... Dlatego zacząłem unikać miejsc, gdzie takie pindy siedzą.Problem w tym, że upierdliwego urzędu już omijać nie będę mógł :/

Odpowiedz

14. ktoś
0

2016-07-19 21:01:22

Będzie się zapytanym czy obywatel ma telefon komórkowy i czy posiada się konto?Tak np.: telefon NOKIA 3310( z całym szacunkiem) i konto (w banku pocztowym)Słuchając tego Pana to ta funkcja już przestała działać, mówi to tak bez przekonania, że mam wrażenie, że biedny nie wie o co kaman

Odpowiedz

13. ~
0

2016-07-19 20:55:10

Wybrane urzędy. Dziękuję bardzo. Niech inni robią za testerów, którym nikt nic nie płaci.

Odpowiedz

12. Gormar
0

2016-07-19 18:35:30

@orson. Login i hasło to musi wprowadzić urzędnik, który loguje się do Paybyweb, czyli zapewne na urzędniczym komputerze. Petent korzysta z BLIK jak zwykle, czyli najpierw generuje jednorazowy "identyfikator" płatności, który podaje sprzedawcy, czyli tym przypadku urzędnikowi a później potwierdza w telefonie płatność.

Odpowiedz

11. Gormar
0

2016-07-19 18:32:31

@2. Źródło wspomina jedynie o około 20 urzędach, które przystąpią do pilotarzowego wdrożenia. Rozpocząć się ono ma z początkiem września.

Odpowiedz

10. ~akukukkk
0

2016-07-19 16:59:35

U mnie chce pobierać:

Odpowiedz

9. ~Hotelarz
0

2016-07-19 14:50:36

Będzie można szybciej opłacać tych pasibrzuchów, żeby mieli na prosiaczka, dziwki i koks.

Odpowiedz

8. ~Zen
1

2016-07-19 14:48:40

Co to za informacja która nie zawiera najistotniejszych danych? Które urzędy przystąpią i kiedy ruszy ten program?

Odpowiedz

0

2016-07-19 14:45:06

Przyznaję, że pierwszy raz wrzucam film z tego źródła i niestety nie ma w nim opcji wyłączenie automatycznego odtwarzania. Tak już sobie ustawili.

Odpowiedz

2

2016-07-19 14:41:12

@5 mógłbyś spróbować HCE. Ja też płacę kartą płatniczą, ale kilka razy zapomniałem portfela i wbrew pozorom HCE jest bardzo wygodne i działa wyśmienicie.

Odpowiedz

5. ~Punk
-1

2016-07-19 14:39:18

Nie mam zamiaru płacić smartfonem, mam od tego kartę bankomatową.Smartfon mi służy do dzwonienia, smsów, internetu i komunikatorów oraz robienia zdjęć.

Odpowiedz

4. ~
-1

2016-07-19 14:37:54

tylko gotówa!

Odpowiedz

3. ~pabloki
1

2016-07-19 14:35:34

@1 faktycznie coś im sie chyba pokręciło, wcześniej nie odtwarzał sie automatycznie .wypowiedź -zapowiedź traktuję jak napisano w newsie - jako miejską legendę. ile to już lat zapowiadają ?

Odpowiedz