DAJ CYNK

P4 bierze tylko jeden blok 900 MHz

14.11.2008

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4213

Ważne 0

0

P4 złożyło wniosek o rezerwację tylko jednego bloku 900 MHz z dwóch wygranych - tańszego, za 217 mln zł. Drugą może objąć kolejny podmiot - w tym wypadku firma Aero 2, powiązana najprawdopodobniej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem - o ile złoży taki wniosek do dziś do północy.

P4 złożyło wniosek o rezerwację tylko jednego bloku 900 MHz z dwóch wygranych - tańszego, za 217 mln zł. Drugą może objąć kolejny podmiot - w tym wypadku firma Aero 2, powiązana najprawdopodobniej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem - o ile złoży taki wniosek do dziś do północy.

P4 miało szansę na wzięcie obu bloków częstotliwości, jednak pierwszy był najwyraźniej za drogi - telekom zaoferował za niego aż 511 mln zł. Szerzej o konkursie i jego wynikach pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
34. TomekO
0

2008-11-15 18:06:48

wlo - chyba przekazu nie zrozumiałeś.

Odpowiedz

33. wlo
0

2008-11-15 15:34:27

TomekO - a kto im kazał inwestować w wirtualne przedsięwzięcia? co napędzało mądrali ekonomistów? słupki z procentami? Odpowiadają za coś? nie zarobili? oddali swoje uposażenia? czy może prostaczki po szkołąch pojęcia nie mają tak naprawdę o uczciwym zarabianiu pieniędzy? O czym ty mówisz w ogóle? A o operatorów się nie martw. Na tym się nie traci, więc banki nie odmówią żadnemu operatorowi kredytu. Oczywiście móiw o Operatorach a nie o operatorach spod Koziej Wólki ;-)

Odpowiedz

32. TomekO
0

2008-11-14 22:58:08

śmiejecie się z kryzysu ale OFE straciły 50% zysków z 9 lat. Jak banki przestaną udzielać kredytów to upadną a za nimi reszta. Play ma kredyt na budowę sieci i pewnie będzie budował. Jak zabraknie kasy to pierwsi pewnie dostaną kredyt ?

Odpowiedz

31. piotrM
0

2008-11-14 21:37:17

#26, #27: O jakim ty kryzysie piszesz? Mojemu znajomemu bank zaproponował miesiąc temu większe odsetki. Chłop zadowolony i o żadnym kryzysie nie chce słyszeć

Odpowiedz

30. wlo
0

2008-11-14 21:20:01

26. - Ty weź coś na rozluźnienie ;-) Kpię sobie z głupków komentujących wypowiedź Bauca a ten na poważnie to bierze... ;-D Pozdrowienia! Naprawde nie interesuje mnie rentowność obligacji - nie korzystam z takich narzędzi - za mało mam ;-)

Odpowiedz

29. ~antyplej
0

2008-11-14 21:15:42

tak to jest jak się nieudacznicy porywają z motyką na słońce

Odpowiedz

28. ~tit
0

2008-11-14 19:41:23

I zarobią na osobach odwiedzających Polskę

Odpowiedz

27. ~
0

2008-11-14 19:39:42

wlo - i jeszcze jedno. Pamietasz rok 2000 i 2001? Pamietasz co wtedy dzialo sie z takimi firmami jak Ericsson, Nortel Juniper, Cisco, Alcatel, Lucent? Wiesz moze co to vendor financing i jak sie to skonczylo dla kilku tuzinow mniejszych firm produkujacych sprzet telco...

Odpowiedz

26. ~
0

2008-11-14 19:37:24

wlo - nie wiem co palisz/lykasz/wachasz, ale to dobry towar. Powiedz ludziom z Ireny, Krosnoglssu, MAN Niepolomnice i kilkuset innych firm, ktorzy wlasnie dowiedzieli sie, ze traca prace, ze nie ma kryzysu. Powiedz to developerom, ktorzy przerywaja budowe domow i mocno sie zastanawiaja, czy budowac biurowce. Oni wszyscy zabija Cie smiechem. Probowales brac ostatnio kredyt? Pewnie nie. Ale zdradze Ci tajemnice - to stalo sie bardzo drogie i strasznie trudno jest dostac kredyt. Popatrz o ile oslabl zloty do dolara i do euro. Popatrz jak wzrosla rentownosc obligacji (o ile wiesz co to jest rentownosc). Facet po prostu kompromitujesz sie publicznie.

Odpowiedz

25. ~tit
0

2008-11-14 19:36:09

moc zawsze można zmniejszyć

Odpowiedz

24. wlo
0

2008-11-14 19:34:20

23. - wątpię... to stacje większej mocy więc będzie trudniej je stawiać. Chyba, że zmieniły się przepisy dot. inwestycji celu publicznego, ale nie słyszałem, żeby zaliczono stacje GSM do takich :-)

Odpowiedz

23. ~
0

2008-11-14 19:26:47

A ja myślę że uruchomią nadajniki na 900 również w mieście. maszty już mają i całkowicie uzależnią się od plusa. a te nadajniki postawią szybko. lublin dał dobry przykład

Odpowiedz

22. ~frabro
0

2008-11-14 19:22:15

Bełchatów. S L760, wybór sieci: ręczny, tryb pracy sieci: GSM900/1800 - sygnał Play trochę słabszy niż był na UMTS, CI: PLAY BELCHATOW. W trybie UMTS: Brak sieci. Co ciekawe, w drugim telefonie z kartą Play SE T230 (ma tylko GSM), przy wyszukiwaniu ręcznym sieci telefon nie widzi BTS-a Play na GSM i chodzi na Plusie. W skrócie - w Bełchatowie Play wyłączył UMTS a włączył GSM. Mam nadzieję, że UMTS wróci.

Odpowiedz

21. WitekT
0

2008-11-14 19:12:56

wlo: a kiedy był ogłoszony konkurs i kiedy był deadline na składanie dokumentacji? Jaka była wtedy sytuacja na rynku finansowym? Jak było z dostępnością kredytów?

Odpowiedz

20. wlo
0

2008-11-14 19:11:45

12. - jaki kryzys? przeceiż nie ma kryzysu a tylko Bauc próbował wykorzystać kryzys w jednym z ostatnich komunikatów i kit żenił ludziom!!

Odpowiedz