DAJ CYNK

Obrotna spółdzielnia

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 851

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze w Olsztynie chce wydzierżawić swoją własną sieć światłowodową. Z czasem ta sieć ma stać się konkurencją dla TP SA, oferując mieszkańcom części Olsztyna darmowe połączenia.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierze w Olsztynie chce wydzierżawić swoją własną sieć światłowodową. Z czasem ta sieć ma stać się konkurencją dla TP SA, oferując mieszkańcom części Olsztyna darmowe połączenia.

Mamy coraz więcej ofert na wydzierżawienie i prowadzenie usług telekomunikacyjnych na naszym światłowodzie - Zenon Procyk, prezes SM Pojezierze w Olsztynie nie ukrywa zadowolenia. Chcą się naszą siecią zająć m.in. Telekomunikacja Kolejowa, a nawet spółka PKN Orlen - dodaje prezes.

Ktokolwiek dostanie od spółdzielni światłowód, musi spełnić ostre warunki. 30 tys. jej mieszkańców przez światłowód ma się komunikować między sobą przy pomocy telefonu za darmo albo za półdarmo. Tańsze niż gdziekolwiek indziej mają być również połączenia internetowe.

Światłowód został położony podczas instalacji nowej sieci ciepłowniczej.

Po oddaniu sieci do użytku zarząd "Pojezierza" zaproponował mieszkańcom internet. Ale nie tak tani, jak z początku zapowiadał. Za podłączenie do kabla spółdzielnia brała 50 zł. Miesięczna opłata wynosi, na razie, również 50 zł.

Usługi telekomunikacyjne to najszybciej rozwijająca się dziś gałąź przemysłu. To dlatego spółdzielnia postanowiła wydzierżawić swój kabel fachowcom. My nie możemy się nim opiekować - wyjaśnia Procyk. Ale możemy z niego mieć całkiem spory dochód. Nasze zyski z tych usług będziemy przeznaczać na fundusz remontowy, żeby odciążyć mieszkańców i fundusz oddłużeniowy, który pomoże najbiedniejszym. Poza tym, moim marzeniem jest, aby za niewielki abonament spółdzielcy mogli do siebie za darmo dzwonić. Oczywiście taka telefonia działać będzie jedynie w zasobach spółdzielni ale nie mam żadnych wątpliwości, że się przyjmie i sprawdzi.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Życie

Przewiń w dół do następnego wpisu