DAJ CYNK

Nowa osoba w kadrze zarządzającej PTC

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1003

Wiesław Federowicz objął stanowisko Zastępcy Dyrektora Pionu Finansowego oraz Dyrektora Departamentu Należności w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Wiesław Federowicz objął stanowisko Zastępcy Dyrektora Pionu Finansowego oraz Dyrektora Departamentu Należności w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Absolwent SGPiS, swoją karierę zawodową rozpoczął w 1970 roku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W trakcie ponad 20 lat pracy w tej instytucji, uczestniczył w projektach związanych z administracją i finansami w Centrali MSZ oraz w polskich placówkach za granicą. W 1988 objął stanowisko Dyrektora Departamentu Budżetu, Finansów i Inwestycji MSZ.

Na początku lat 90-tych, swoją karierę zawodową związał z sektorem bankowym, pracując w Banku Inicjatyw Gospodarczych, Banku Współpracy Europejskiej oraz Pekao SA. Jako Dyrektor Departamentu Bankowości i Instytucji Finansowych w Ministerstwie Finansów, kierował przygotowaniem i wdrożeniem wieloletniej, rządowej strategii na rzecz budowy efektywnego systemu bankowego oraz przekształceń własnościowych w Polsce.

Przez 3 lata był Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pekao S.A., a w latach 1996-1997 jej Przewodniczącym. W latach 1998–1999 był konsultantem w Ministerstwie Skarbu.

Bezpośrednio przed objęciem stanowiska Zastępcy Dyrektora Pionu Finansowego oraz Dyrektora Departamentu Należności w PTC, Wiesław Federowicz przez ponad 6 lat pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Era

Przewiń w dół do następnego wpisu