DAJ CYNK

Nokia: darmowe mapy krok-po-kroku

12.05.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16450

Ważne 0

0

Nokia Poland umieściła na swoim kanale YouTube przejrzysty film instruktażowy dotyczący instalacji Ovi Maps - darmowej głosowej nawigacji satelitarnej dla telefonów Nokia.

Nokia Poland umieściła na swoim kanale YouTube przejrzysty film instruktażowy dotyczący instalacji Ovi Maps - darmowej głosowej nawigacji satelitarnej dla telefonów Nokia.

Darmowa nawigacja satelitarna to niewątpliwy atut smartfonów Nokii. Producent zaczął nawet oferować Nokie 5800, 5230, E52, E72, N97, N97 mini i 6710 Navigator (wkrótce też X6) w zestawie z uchwytem samochodowym. Do trzech ostatnich na liście dodawana jest też ładowarka samochodowa.

Poniższy film prezentuje trzy sposoby instalacji Ovi Maps na telefonie:



Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. wlo
0

2010-05-13 20:32:38

~stz - ja nie używam nawigacji - czasem tylko, a wtedy legalnego NaviExperta w komórce ;-)

Odpowiedz

28. ~stz
0

2010-05-13 15:47:53

U mnie na Nokii 5800XM zasięg łapie przeważnie w dwie minuty. Jak coś się nie zgadza na mapie trzeba to zgłaszać. Ja tak robię w AM i zawsze poprawią, no ale jak połowa ludzi jeździ na wersjach pirackich i jeszcze mają pretensje, że mapy są nieaktualne.

Odpowiedz

27. wlo
0

2010-05-13 15:35:31

Pokusiłem się o sprawdzenie (poprosiłem kolegę entuzjastę nawigacji) - w najnowszej becie AutoMapy wyjazd z mojej ulicy jest już OK. Jednak nie ma ciągle nawrotu wykonanego prawie 2 lata temu na jezdnię z pasami ruchu w przeciwnym kierunku ;-) W wersji aktualnej na wrzesień zeszłego roku był jeszcze stan sprzed 10 lat.

Odpowiedz

26. wlo
0

2010-05-13 11:41:46

~Raf - NE jest systemem, którego zacząłem używać z 5 czy 6 lat temu, kiedy miałem jeszcze Nokię 6230i... Ile myślisz maili można napisać?

Odpowiedz

25. ~Raf
0

2010-05-13 11:19:47

@wlo korzystaj z NE tam, zgłosisz jakiś błąd i na pewno to uwzględnią.

Odpowiedz

24. wlo
0

2010-05-13 09:31:01

Widzę, że krytyki jak zwykle nie brakuje... No cóż - jaki naród taka krytyka. Chciałbym zwrócić uwagę, ze od 10 lat wyjazd az mojej ulicy jest z nakazem w prawo w jednokierunkową, po zakończeniu budowy zlikwidowali przejazd przez szeroki pas zieleni ze skrętem w lewo - też jednokierunkową (łącznie to dwujezdniowa, dwupasmowa droga jest). Śledzę wszystkie dostępne mapy w nawigatorach... Żadna nie uwzględnia tej zmiany. 10 lat!

Odpowiedz

2010-05-13 08:54:39

#16: mówie i o v2 i o v3, ozzywiście, że w v3 poprawili sporo, ale np. zmiana trasy działa tragicznie, dodawanie punktów do trasy, cała intuicyjność obsługi, to wszystko jest daremne; często zdarzają się wpadki typu skręć ostro w lewo na dwupasmówce (bez rozdzielonych jezdni, ale z podwójną linią ciągłą), czy nagle skręć w lewo - bo prowadzi mnie obok trasy; to się nie zdarzało tomtomowi na tym samym sprzęcie; w ogóle tomtom to ideał, no ale skoro przestali wypuszczać wersje na symbiana, to wielkiego wyboru nie ma, automapa tylko na windowsa, garmin mi sie bardzo nie podoba, na szczęście dla mnie nie muszę często korzystać z nawigacji, jedynie w koncowej fazie podróży czasem włączę, więc jakoś daje radę

Odpowiedz

22. ~Inowator
0

2010-05-13 08:38:57

Witam, zakupiłem ostatnio Nokie E72 z OVI Maps. Jeżdżąc do tej pory na auto mapie, a teraz na ten nawigacji stwierdzam, że przydałoby się parę udogodnień - ale jej dokładność jest w miarę dobra (mówiąc nawet o małych lokalizacjach poza miastem). Im częściej z czegoś korzystamy tym szybciej daną rzecz obsługujemy. Wypowiem się za jakiś dłuższy czas ponownie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

21. ~Jacek
0

2010-05-13 01:59:12

Skandal w ORANGE! Operator stosuje brandig w telefonach Nokia 5800XM, który blokuje możliwość aktualizacji oprogramowania (firmware) do wersji wymaganej przez nowe/darmowe Ovi Maps.

Odpowiedz

20. thonka
0

2010-05-13 00:11:10

@17 a ktos Tobie ja obiecywal czy jak? maemo to nokiowy niewypal poki co i predko sie to nie zmieni, a przynajmniej nie do czasu kiedy beda nastepne modele z tym systemem. zamiast pakowac sie w nowinki technologiczne trzeba bylo kupic HD2 i nie narzekalbys na brak aplikacji w tym tych do nawigacji.

Odpowiedz

19. thonka
0

2010-05-13 00:09:08

@18 najdrozszy? :D to chyba o iPhonie nie slyszales...

Odpowiedz

18. ~sudione
0

2010-05-12 23:43:49

Kupiłem chyba na swój czas [3-ci kwartał 2009 roku] najdroższy muzyczny telefon na świecie [Nokia 5730XM] i mam w związku z tym pytanie -> dlaczego ten telefon tak brutalnie został po prostu przez Nokię olany?!

Odpowiedz

17. ~1
0

2010-05-12 23:26:31

Nokia przestań pierdzielić jedno i to samo i powiedz - gdzie jest darmnowa navi na N900?

Odpowiedz

16. thonka
0

2010-05-12 23:05:58

@5 mowisz o wersji wczesniejszej, czy obecnej? bo moja przygoda z nokia maps byla w wersji 2.0 i to byla tragedia, w wersji 3.0 poprawili naprawde sporo. algorytm wytyczania tras co prawda czasem dalej szwankuje, ale jest o wiele lepiej niz bylo w wersji 2.0

Odpowiedz

15. ~czytelnik
0

2010-05-12 23:04:47

Hmm ja bym rzekł że coś z Waszymi odbiornikami GPS wbudowanymi nie tak. Ja mam Nokię N79 i mi łapie sygnał mniej więcej 1-2 min. Max 4 choć rzadko się zdarza (przy bardzo zachmurzonym niebie).

Odpowiedz