DAJ CYNK

MTR-y ciągle po staremu

02.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13238

Ważne 0

0

Operatorzy komórkowi ciągle nie podpisali aneksów do dwustronnych umów, na podstawie których rozliczaliby się po niższych stawkach zgodnie z decyzją UKE - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Operatorzy komórkowi ciągle nie podpisali aneksów do dwustronnych umów, na podstawie których rozliczaliby się po niższych stawkach zgodnie z decyzją UKE - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Przypomnijmy, że 17. grudnia siedmiu operatorów komórkowych otrzymało decyzje UKE ustalające stawkę MTR na poziomie 8,26 groszy w I półroczu oraz 4,29 groszy później. Decyzja ta jest podstawą do zmian umów bilateralnych. Do dzisiaj jednak do tego nie doszło.

P4 jako pierwsze rozesłało podpisane projekty aneksów do wszystkich operatorów, także stacjonarnych. Na podobny ruch zdecydował się Polkomtel, jednak w swoim projekcie chciał wdrożenia tylko stawki za I półrocze. Biuro prasowe tego operatora nie odpowiedziało nam na pytanie czemu nie zawarto także stawki 4,29 groszy.

Niepodpisanie aneksów oznacza, że trzej najwięksi operatorzy ciągle pobierają stawkę 12,23 groszy, zaś P4 - 16,02 groszy. Spadek od 1. stycznia o prawie 2 grosze w przypadku P4 nastąpił w związku ze zmniejszoną ze 147% do 131% asymetrią. Harmonogram jej spadku zapisany był w obowiązujących już umowach dwustronnych.

Szerzej o tematyce MTR-ów pisaliśmy w felietonie pt. Magiczne MTR-y, czyli wymiana psa za milion na dwa koty po pół miliona.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
154. AERO2 USER
0

2013-01-04 22:33:04

@153 taką prywatną inicjatywę jestem w stanie sam uruchomić. Przy koszcie paru groszy za minutę nawet mi się nie chce korzystać z takich rozwiązań. Odnośnie bonusów można je przedłużać i korzystać przez np. rok.

Odpowiedz

153. ~
0

2013-01-04 21:57:03

@152, naprawdę doceniam twoje pasje do technologii ale sorry, nie pisz o telezero, bo to czyjas prywatna inicjatywa, która trwała kilka dni z masą nadużyć. Pewnie tak sie przypadkowo sklada, że wtedy kiedy masz potrzebe intensywnego wykonywania połączeń, to akurat jest promocja na doladowania w Play? :) Nikogo nie zniechecam do prepaid ale przy sstematycznym korzystaniu z telefonu, to nie jest najlepsze rozwiązanie dla wielu osób.

Odpowiedz

152. AERO2 USER
0

2013-01-04 21:47:46

@143 sprawdź sobie jakie promocje były w prepaidzie Playa w okolicach grudnia. 10h miałem jako bonus do doładowania czyli "za darmo". Kwota doładowanie mi jeszcze została ;) Ponadto gdyby takie "telezero" działało cały rok to po konfiguracji klienta VoIP z numerem stacjonarnym na karcie Aero2 gadałoby się za darmo plus internet za darmo ;) Właściwie to ja gadam przez GSM tylko do tych co nie mają VoIPa.

Odpowiedz

151. ~
0

2013-01-04 21:20:13

@149, jak masz 17 lat i nie mozesz wziąć abonamentu na siebie, to nie moj problem. Ja jestem abonenetem od 1998r więc na nic nie muszę czekać. Oferte orange przedstawiłem zeby uciąc głupie dyskusje, ze takich nie ma w ogole.

Odpowiedz

150. ~
0

2013-01-04 21:18:36

@149, juz pisałem do ciebie, żebys nie wypowiadał sie w kontekscie moich wypowiedzi, bo czlowiek o twojej mentalności centusia nie zrozumie potrzeb ludzi normalnie zyjących i korzystajacych z oferowanych usług. Na tobie swiat sie nie konczy więc przestan komentować moje wypowiedzi.

Odpowiedz

149. DanielR
0

2013-01-04 21:15:31

148, i w abo za 12 zł masz minutę po 3 gr?!!! Napisałem wyraźnie. Dobrze, że jest taki abonament w Orange i skoro tobie pasuje, to sobie czekaj cztery lata i przedłuż umowę na tych warunkach. A ode mnie się odkoleguj.

Odpowiedz

148. ~
0

2013-01-04 21:11:43

@147, poza toba jest jeszcze kilkanaście mln abonentów w kraju więc skończ pisać o sobie, bo ciebie każdy juz zna tutaj i naprawdę jak nie potrafisz nic więcej napisać, to nie pisz w ogóle. Akurat nie ja pisałem o 3gr/min ale jak najbardziej potwierdzam takie abonamenty a to, ze tobie nie pasuje, bo 6zł/m-c wystarcza ci z nawiązką to twoja sprawa. Była mowa zarówno o abonamencie za 12zł jak i za 43zł. Niestety oba sa dla ciebie za drogi więc nie wypowiadaj sie na ich temat.

Odpowiedz

147. DanielR
0

2013-01-04 21:07:49

144, człowieku, nie pisz mi o "centusiowaniu", skoro sam wyliczasz cenę minuty co do groszy, dokładnie TRZECH GROSZY. Po drugi nie mówimy o 12 zł, a o ponad 40 zł, każdego miesiąca. Za te pieniądze w VM jet ponad PIĘĆ GODZIN gadki. Nigdy aż tyle mi nie było potrzebne, co NIE JET RÓWNOZNACZNE z wydawaniem na telefon kilku zł miesięcznie. Więc nie pier**l farmazonów.

Odpowiedz

146. ~
0

2013-01-04 21:05:45

@128 nie trzeba wyszukiwać ofert jak jest ich kilka i są atrakcyjne. W Heyah masz pakiet smsowy, teraz do rozmów, netowy i już. Zero problemów z wyborem.

Odpowiedz

145. ~
-1

2013-01-04 20:46:12

@140, wiem, ze tobie trudno jest zrozumiec, ze ktos moze potrzebowac wiecej niz 15minut w miesiącu i moze pozwolic sobie na abonament z telefonem za 43zł. Ale pogódz sie z tym, ze takich jest duzo więcej niz takich jak ty centusiow z 6zł/mc.

Odpowiedz

144. ~
-1

2013-01-04 20:43:42

@140, dla ciebie nic nie jest odpowiednie co kosztuje więcej niz 6zł. Pewnie zakupy robisz wyłącznie w sklepach typu "wszystko po 5zł". O tobie to szkoda gadać, bo drugiego centusia takiego jak ty to ze świecą szukać więc nie traktuj tego, że ktoś tobie cos poleca. Wszyscy wiemy jaki z ciebie heavy user więc 12zł dla ciebie to zbyt dużo zeby wydac na rachunek za telefon. Zejdz na ziemie megalomanie, bo o tobie nikt tutaj nie pisze

Odpowiedz

143. ~
0

2013-01-04 20:29:57

@142, Już cie widze jak w prepaid wygadałes 900min poza siec w miesiącu :D

Odpowiedz

142. AERO2 USER
0

2013-01-04 20:11:58

@136 dobrze wiesz że w prepaidzie Play są darmowe rozmowy w sieci jako bonus przy doładowaniu. Chodziło mi o minuty do wszystkich sieci. Pieniądze na koncie głównym, promocyjnym czy większość pakietów można przedłużać w nieskończoność. Gadam różnie i ile potrzebuje niezależnie od okresu rozliczeniowego. Wakacje nawet po 100 minut, później więcej 200 minut, listopad 450 minut, grudzień 900 minut. Gadam też przez klienta VoIP na komórce. Promocji w Play od kwietnia było tyle że ja z konta głównego kupuje jeszcze usługi płacąc SMS Premium. Wcześniej miałem abonament dla telefonu który był w bardzo korzystnej cenie. Wiem że prepaid jest zagmatwany i ciężko to ogarnąć ale wystarczy raz to zaprogramować i działa prawie bez dotykania ;)

Odpowiedz

141. wlo
0

2013-01-04 14:34:34

140. DanielR - co się mnie czepiasz? Ja nie używam takich taryf, gdzie trzeba się prosić albo umowę wypowiadać... Korzystam z tego co ma każdy - firmowy albo infywidualny. Ta, którą wyżej podałem jest na stronie www dostępna (regiulamin nawet), więc nie rozumiem Twojego ciągłego czepialstwa. Nie mam żadnych rewelacji tylko to co jest dostępne standardowo.

Odpowiedz

140. DanielR
-1

2013-01-04 12:50:21

"Jest to SMart Plan Hallo za 59zł - 30% rabatu za przedłużenie umowy + 100% więcej minut za staż chyba powyzej 4lat. Tylko trzeba się upomniec o to w salonie lub złożyc wypowiedzenie." Ha! Ha! Ha! I wychodzi powoli "szydło z worka", tak jak z "rewelacyjną" taryfą wlo. Wreszcie tak naprawdę podałeś warunki, na jakich dostępna jest tak dobra oferta. Jeszcze raz piszę. Ciesz się, że można z niej skorzystać i fajnie, że taka istnieje, ale niestety nie jest to opcja odpowiednia dla mnie.

Odpowiedz