DAJ CYNK

Koniec sporu Meizu i Qualcommu

02.01.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 1

3

Meizu i Qualcomm podpisały ugodę, w myśl której chińska firma będzie uiszczać opłaty licencyjne za patenty związane z łącznością 3G i 4G.

Meizu i Qualcomm podpisały ugodę, w myśl której chińska firma będzie uiszczać opłaty licencyjne za patenty związane z łącznością 3G i 4G.

Qualcomm w 2016 roku zgłosił sprawę naruszenie patentów związanych z łącznością 3G i 4G w sumie czterech krajach - Chinach, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W każdym z nich sprawa trafiła do innego organu.

Zobacz: Meizu naruszyło patenty Qualcommu
Zobacz: Qualcomm pozywa Meizu w sprawie patentów

W ramach zawartego porozumienia Meizu będzie płacić takie same opłaty licencyjne jak inni chińscy producenci. Nie wiadomo jak została rozwiązana kwestia zaległych opłat. Wszelkie kwestie finansowe porozumienia są objęte tajemnicą handlową.

Nie wiadomo co konkretnie skłoniło Meizu do podpisania umowy. W Chinach na pewno to Qualcomm był na straconej pozycji. W końcu to właśnie w Państwie Środka firma została ukarana karą w wysokości 975 mln dolarów za nadużywanie dominującej pozycji na rynku. W pozwach skierowanych w innych krajach Qualcomm domagał się m.in. zakazu sprzedaży smartfonów Meizu na kilku rynkach. Być może właśnie to skłoniło Chińczyków do zawarcia ugody.

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Komentarze
Zaloguj się