DAJ CYNK

Jest szansa na zakończenie sporu o PTC

02.11.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4109

Ważne 0

0

Konflikt wokół PTC już w najbliższych tygodniach może się zakończyć. Strony sporu, Elektrim, Deutsche Telekom i Vivendi, usiadły kilka miesięcy temu do stołu - wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

Konflikt wokół PTC już w najbliższych tygodniach może się zakończyć. Strony sporu, Elektrim, Deutsche Telekom i Vivendi, usiadły kilka miesięcy temu do stołu - wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

O konflikcie, sporach sądowych wszystkich instancji pisaliśmy nie raz. Jeszcze w lipcu PTC nie miała w zarządzie nikogo, kto byłby wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Kilka dni temu został wpisany były już prezes Klaus Hartmann, którego następnie zastąpił Miroslav Rakowski z T-Mobile Czechy.

Najważniejsze jest pytanie, co się stanie, jak strony konfliktu dojdą do porozumienia. Jak komentuje Puls Biznesu, Deutsche Telekom ma stosowną rezerwę, która pozwoli spłacić Vivendi. Uzyskane 2 mld euro miałoby Francuzom z Vivendi pozwolić na częściowe wykupienie brakujących akcji w innym francuskim operatorze - SFR.

W rozmowach muszą uczestniczyć obok DT i Vivendi także obligatariusze Elektrimu (który posiadał udziały w PTC) oraz Skarb Państwa. Pierwsi zostali już spłaceni, ale sąd w Londynie uznał, że należy im się jeszcze 185 mln euro, które zapewne wyłoży niemiecki telekom. Vivendi od Skarbu Państwa domaga się z kolei 12 mld zł za złamanie zapisów umowy o współpracy gospodarczej i argumentują, że straty są skutkiem niefrasobliwości polskich sądów w sprawie PTC.

Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu potwierdził, że rozmowy ugodowe trwają, ale z komentarzem czeka na formalne porozumienie między głównymi zainteresowanymi.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~deasert
0

2010-11-03 15:01:28

@28 ale oni tam o akcjach debatują, a tu o telekomunikacji, więc to dwie różne bajki. Ja tam nic nie wiem o kupowaniu akcji, kiedy coś rośnie, kiedy spada. Mnie interesują dobre oferty opów i w takim sensie warto przypatrzyć się, co w tych miesiącach wypuści PTC, czy oferty będą faktycznie lepsze.

Odpowiedz

28. code
0

2010-11-03 08:21:50

Jakby ktoś chciał poczytać o tym wielkim wałku Elektrimu na PTC: http://www.bankier.pl/forum/pokaz_tresc.html?thread_id=2001255&a mp;strona=1

Odpowiedz

27. mikkel
0

2010-11-02 22:01:05

Dla przedłużających umowy era wprowadziła darmowe minuty również do pleya więc za jakiś czas pewnie będzie również dla nowych klientów. Może i orange ma już minuty do playa ale ilość minut przy tym porównywalnym abonamencie jest dużo mniejsza więc każdy może sobie wybrać co mu się podoba.

Odpowiedz

26. jojo
0

2010-11-02 21:34:01

Z tego co pamiętam, to pisano, że gdy tylko Deutsche Telekom przejmie 100% udziałów w PTC, to natychmiast przystępują do rebrandingu na T-Mobile.

Odpowiedz

25. ~jajaka
0

2010-11-02 21:13:19

cziekawe czy t-mobile zawita do polski i kiedy będzie możliwość zmiana tyryfy z heyah na taktak i odwrotnie w plusie już tak jest

Odpowiedz

24. marshmellow
0

2010-11-02 20:50:55

@ala dla przedłużających zdaje się były np. taryfy rodzinne w październiku https://telepolis.pl/news.php?id=19601&limit=1000 poza tym trudno wprowadzać wszystkie oferty nagle na raz, zwróć uwagę od kiedy zaczęły się zmiany i kiedy klienci będą mogli na tym najwięcej ugrać.

Odpowiedz

23. ~ala
0

2010-11-02 20:44:41

21.felik czyli co? oferty dla nowych,a stary niech sobie idzie do innego opa? czy ty dostałeś kiedyś ofertę po 2-4-6 latach bulenia rachunków 80-130zł?? czy lecisz na telefon na "24 raty"??? bez umowy dostaje obecnie 16gr/min. a mi dzwoni iż 39gr i 59gr play to "dobra oferta" - jak polakom się kasa kończy to liczą maksymalnie wszystko. masz przykład z MNP...

Odpowiedz

22. uzer
0

2010-11-02 20:42:44

19@ Na początek kadencji razem z nowym prezesem pojawiła się z wielkim rozmachem nowa loteria-konkurs smsowy.

Odpowiedz

21. ~felik
0

2010-11-02 20:06:00

@19 raczej nie śledzisz ostatnich ofert Ery, które zsynchronizowały się z pojawieniem się nowego prezesa w PTC? Skoro jest nowy prezes, rozwiązują się sprawy z vivendi, to klienci też to odczują, bo prezes będzie nastawiony na wynik sprzedażowy.

Odpowiedz

20. ~
0

2010-11-02 19:30:34

15. Pewnie Era pierwsza spadnie ponizej 30%-wego udzialu w rynku i skonczy sie pewna era.

Odpowiedz

19. ~
0

2010-11-02 19:25:11

17. Szczegolnie dobre i korzystne maja taryfy abonamentowe w Erze bez minut do wszystkich sieci dodam jako jedyni na rynku. Takie rzeczy tylko w Erze.

Odpowiedz

18. ~
0

2010-11-02 19:15:45

16 a jaki jest sens kupowania domeny skoro tamci chcą zbyt ciężki szmal a każda przeglądarka, wyszukiwarka po wpisaniu słowa play przekierowuje każdego gdzie trzeba.

Odpowiedz

17. ~felik
0

2010-11-02 19:08:09

@16 muszę się z Tobą zgodzić, bo ten wydał właśnie filmik autopromocyjny, jak to u nich jest na luzie, hehe @15 koloryzujesz, aż miło. No ale wracając do rzeczy, to widać porządki w PTC, które skutkują dobrymi ofertami, a to najważniejsze.

Odpowiedz

16. ~Adaś
0

2010-11-02 19:01:26

@15 ??? Przecież liderem w reklamach i autopromocji jest i był Play... Nie stać ich na wykup domeny a reklamują się na najdroższych stronach...

Odpowiedz

15. ~?
0

2010-11-02 18:55:14

Wszystko zdycha jednym słowem. Z oligopolu zostanie chyba niedługo tandem P4 i Centertel. Polkomtel i PTC wydają kupę kasy na marketing jak to u nich niby dobrze opowiadają a tak na prawdę drzą w fasadach bo jakaś musi być przyczyna że akcjonariusze nieustannie się kłócą jak w Erze albo wychodzą jak szczury z tonącego okrętu z Plusa.

Odpowiedz